دانلود کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم

کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم نوشته‌ی شیدا صابری، از مجموعه «تاریخ ایران: روایتی دیگر» با زبانی گویا و روان به بررسی حوادث و اوضاع تاریخی ایران در جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

ایران در جنگ جهانی دوم:

ایران در سال‌ 1320 دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است، در جنگ جهانی دوم با اینکه ایران اعلام بی‌طرفی کرد تا از آسیب‌های دو طرفین جنگ در امان باشد، اما مورد حمله‌ی وحشتناکی از سوی متفقین قرار گرفت، در آن دوران نخست نیروهای شوروی از شمال و شرق کشور به صورت زمینی و سپس نیروهای هوایی بریتانیایی از جنوب و غرب حمله کردند.

متفقین شهرهای کوچک و بزرگی که در مسیر با آن‌ها برخورد می‌کردند را اشغال و به سمت تهران روانه می‌شدند. ارتش ایران دوام چندانی نیاورد و به سرعت از هم پاشیده شد و چالش‌ها و بحران‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری در ایران به بار آورد. ایران که ابتدا اعلام بی‌طرفی کرد پس از مدتی مجبور شد از یکی از طرف‌های درگیر طرفداری کند که این رویداد، پیامدهای زیادی برای ایران به همراه داشت.

درباره‌ی کتاب ایران در جنگ جهانی دوم:

کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم با بیانی جذاب به روایت روزگار پر تنش ایران در جنگ جهانی دوم می‌پردازد. شیدا صابری این کتاب را با هدف تحقیر کشور ایران به نگارش درنیاورده، بلکه نگاهی نو، انتقادی و کلی به تاریخ ایران در آن زمان داشته و جهت ساختن آینده‌ای روشن آن را نوشته است.

این کتاب در چهار فصل گردآوری شده که ایران معاصر در بحبوحه جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد، فصل اول درمورد آغاز جنگ جهانی دوم در اروپاست. فصل دوم حوادث و رویدادهای سیاسی و اجتماعی ایران در جنگ جهانی دوم را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. فصل سوم درباره‌ی چگونگی استعفای رضاشاه، اوضاع ایران پس از برکناری رضاشاه و واگذاری سلطنت به محمدرضا شاه است و در فصل چهارم به نتایج جنگ جهانی دوم در ایران پرداخته شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم می‌شنویم:

ایران دوره‌ی معاصر گرفتاری‌های بسیاری را از سر گذرانده و با سلطه‌ی نیروهای خارجی، جنگ، پیمان‌های زیان‌بار، انقلابات پرشور و کودتا مواجه بوده است. امروز هم رویدادهای بین‌المللی و منطقه‌ای ایران را درگیر ساخته است. گاهی هم همزمان با اتفاقات بسیاری مواجه شده است، درست مانند شهریور 1320 که نیروهای خارجی هجوم آوردند، پادشاهی را وادار به استعفا کردند و پادشاهی جوان را به جایش نشاندند، کابینه‌هایی که فقط آمدند و رفتند، و مصایبی ناشی از این امور که مردم را گرفتار ساخت.

 ۵ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۳۰۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
پیشگفتار
۳۳ دقیقه
فصل اول: جنگ رویای جنگ می‌سازد
۳ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم: ایران حلقه دفاع و راه امن - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۵ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم: مرده بادا پادشاه صیفی کار بادمجان فروش - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: وز پی نان، ناله‌های خلق بی‌حکمت نبود - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۳ دقیقه
ضمائم فصل چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم

برای دانلود کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایران در جنگ جهانی دوم

نظرات کتاب صوتی ایران در جنگ جهانی دوم

Mazyar Abbasi
۱۳۹۹/۵/۲۶
با عرض سلام خدمت همه زحمتکشان عرصه کتاب
گوینده خیلی تند میخونه و فرصتی برای تمرکز نیست، انگاری داره واسه خودش میخونه من که رها کردم کتاب رو و نخوندمش این دومین کتابیه که با صدای ایشون نیمه تمام میزارمش. امیدوارم که رسیدگی بفرمایید.
Ali . A
۱۳۹۹/۱/۲۲
روایتی مختصر و مفید از آنچه بر این کشور در دوران جنگ جهانی دوم گذشت. برای آغاز مطالعه در این حوزه گزینه مناسبیه
احمد راستگار
۱۴۰۰/۲/۴
خوب بود. اطلاعاتی مفید راجع به تاریخ کشورمان که هر ایرانی حداقل باید بداند. تاریخ پرفراز و نشیب و البته با تأسف‌های فراوان
مشاهد همه نظرات (۹)