دانلود کتاب صوتی ایگو دشمن من است


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایگو دشمن من است

کتاب صوتی ایگو دشمن من است نوشته‌ی رایان هالیدی، به شما کمک می‌کند تا بزرگ‌ترین رقیب و دشمن درون خودتان را بشناسید، آن را مدیریت کنید و راه‌های غلبه بر آن را بیابید.

برخلاف همه‌ی تلاش‌هایی که برای غلبه بر مشکلات در دنیای بیرون می‌کنیم اما متاسفانه ریشه بسیاری از این مشکلات در درون خودمان است. شاید کمتر به این موضوع فکر کرده باشید اما به هر حال این موضوع را می‌توان ایگو نامید. کتاب ایگو دشمن من است (Ego Is the Enemy) به بررسی ایگو، این مشکل بزرگ انسان می‌پردازد و از زوایای مختلف آن را تحلیل کرده است. رایان هالیدی در این کتاب با ارائه‌ی نمونه‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ و... نشان می‌دهد که چطور می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود و نه به ایگو، که به واقعیت خود اتکا کرد.

رایان هالیدی (Ryan Holiday) نویسنده، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی که در حوزه استراتژی رسانه‌ای فعالیت می‌کند، مدیر سابق بازاریابی امریکن اپرل بوده است. وی در این کتاب رفتار افرادی مانند جکی رابینسون، ویلیام تیکومسا شرمن، بیل والش، آنگلا مرکل، کارین گراهام، الئنور روزولت، بنجامین فرانکلین، بلیسا ریوس و جورج. سی. مارشال را بررسی می‌کند. با مطالعه زندگی این افراد می‌فهمیم که این افراد استوار، مال‌اندیش و به طرز شگفت‌انگیزی واقعی بوده‌اند. البته کاملا عاری از ایگو نبودند بلکه در مواقع لزوم، آن را مهار می‌کردند و به اختیار خودشان درمی‌آوردند. همچنین آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

اگر به دنبال حل مشکلات ریز و درشتی زندگی نباشیم به دست آوردن موفقیت بسیار سخت و طاقت فرسا می‌شود. رسیدن به خواسته‌های کوچک و بزرگ زندگی نیازمند انرژی، مطالعه و دقت در زندگی روزمره و عادی ماست چرا که برای نیل به خواسته‌ها باید به قدری سبک و آزاد باشیم که با تمرکز زیاد به سمت هدف قدم برداریم. این کتاب بر پایه حدسیات خوش‌بینانه نگاشته شده است: ایگو لزوما نیرویی خارجی نیست که هر لحظه به زور شما را انجام خواسته‌هایش مجبور کند. او دشمن همه است؛ دشمن بلندپروازی، موفقیت و مقاومت. دشمنی درونی که همه فلاسفه، در همه فرهنگ‌ها و عصرها، ما را از آن برحذر داشته‌اند. اما ایگو را می‌شود هدایت و مدیریت کرد. پای ایگو که به میدان آمد باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد، پیش از آن که او ما را به نابودی بکشاند.

گروهی از افراد تواضع را برمی‌گزینند، برخی دیگر ایگو را. برخی برای فراز و نشیب‌های زندگی آماده می‌شوند و برخی دیگر این طور نیستند. شما کدام راه را انتخاب می‌کنید؟ شما از کدام گروه هستید؟ برای شناخت بهتر خودتان باید این کتاب را بخوانید!

در بخشی از کتاب صوتی ایگو دشمن من است می‌شنویم:

در علم و هنر رومی، مفهومی وجود دارد که آن‌چه ما داریم تنها به بخشی از آن شبیه است. بازرگانان موفق، سیاستمداران یا جوانان ثروتمند عیاش، مخارج تعدادی از نویسندگان، متفکران، هنرمندان و نوازندگان را می‌پردازند. این هنرمندان، فراتر از گرفتن دستمزد برای تولید هنر، در ازای پشتیبانی، خورد و خوراک و هدایایی که دریافت می‌کردند، نقش‌هایی را به عهده می‌گرفتند. یکی از این نقش‌ها، نقش طلایه‌دار یا پیشرو بود؛ یعنی کسی که مسیر را هموار می‌کند. در روم به هر کجا که سفر می‌رفتند، یک طلایه‌دار همواره جلوی ولی نعمتش حرکت می‌کرد؛ راه را باز می‌کرد، پیام‌ها را می‌رساند و به طور کلی زندگی او را آسان‌تر می‌کرد.

مارشال، هزل‌گوی مشهور رومی، سال‌ها این نقش را بر عهده داشت و مدتی را تحت فرمان مِه‌لا، بازرگانی متمول و برادر سنکا، مشاور سیاسی و فیلسوف رواقی بود. مارشال، که در خانواده‌ای متمول به دنیا نیامده بود، تحت فرمان بازرگان دیگری بنام پتیلیوس هم کار می‌کرد. او که نویسنده‌ای جوان بود، بیشتر روزهایش را در سفر می‌گذراند، از خانه‌ی ولی‌نعمتی به ولی نعمتی دیگر می‌رفت و خدمتی می‌رساند، ادای احترام می‌کرد و در ازای آن دستمزد و الطاف ناچیزی دریافت می‌کرد.

مشکل این‌جاست: مارشال هم مثل بسیاری از ما که در دوره‌های آموزشی و مراحل ورودی هستیم (یا ناشر و رئیس و موکلی داریم) از لحظه‌ لحظه‌ی آن بیزار بود. به نظر می‌رسید معتقد است که این نظام به نوعی او را برده‌ی خود کرده است. او هم مانند ولی‌نعمت‌هایی که در خدمتشان بود، آرزو داشت مثل یک عالی‌مقام شهر، پول و یک ملک متعلق به خودش داشته باشد. فکر می‌کرد بالاخره در آن‌جا می‌تواند هنرش را در آرامش و استقلال خلق کند. در نتیجه، نوشته‌های او اغلب از قشر طراز اول روم با نفرت و تلخی یاد می‌کند، همان قشری که به اعتقاد او، بی‌رحمانه از آن کنار زده شده بود.

 ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۲۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۱ دقیقه
درباره‌ی نویسنده
۱۶ دقیقه
پیش‌گفتار غم‌انگیز
۲۱ دقیقه
مقدمه
۱۸ دقیقه
بخش اول - آرزو
۱۴ دقیقه
حرف.حرف.حرف
۱۵ دقیقه
کسی بودن یا کاری کردن؟
۱۷ دقیقه
شاگرد باش
۱۶ دقیقه
پرشور و هیجان نباش
۱۷ دقیقه
راهبرد بوم نقاشی را یاد بگیر
۱۳ دقیقه
خودت را مهار کن
۱۴ دقیقه
از خودت بیرون بیا
۱۳ دقیقه
خطر غرور زودرس
۱۲ دقیقه
کار.کار.کار
۶ دقیقه
ایگو دشمن هرچیزی
۱۷ دقیقه
بخش دوم - موفقیت
۱۲ دقیقه
همیشه شاگرد باقی بمان
۱۵ دقیقه
برای خودت داستان نگو
۱۳ دقیقه
چه برایت مهم است؟
۱۳ دقیقه
استحقاق، قدرت طلبی و پارانویا
۱۳ دقیقه
مدیریت خود
۱۳ دقیقه
مراقب مرض من باش
۱۲ دقیقه
به عظمت عالم بیندیش
۱۱ دقیقه
اعتدال را حفظ کن
۸ دقیقه
ایگو دشمن هر چیزی
۱۷ دقیقه
بخش سوم - شکست
۷ دقیقه
شکست
۱۱ دقیقه
زمان مرده یا زمان زنده؟
۱۴ دقیقه
کوشش کافی است
۱۴ دقیقه
از لحظات باشگاه مبارزه بپرهیز
۱۴ دقیقه
حد و مرزی تعیین کن
۱۰ دقیقه
جدول امتیازات داشته باش
۱۷ دقیقه
همیشه عشق بورز
۴ دقیقه
ایگو دشمن هر چیزی
۱۳ دقیقه
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایگو دشمن من است

برای دانلود کتاب صوتی ایگو دشمن من است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایگو دشمن من است
محمد حسن ع
۱۳۹۸/۵/۱۳
اگر اهل کتاب‌های مارک منسون هستید، اگر از رولف دوبلی هم کتابی خونید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم. من خیلی خیلی راضی ام. بعضی جملات رو انگار یکی که من رو کامل میشناسه اومده داره بهم میگه. روی من خیلی خیلی اثر گذاشت. امتیاز جهانی کتاب هم 4. 1 ز 5 با 22 هزار رای هستش
ahmad shirzadi
۱۳۹۸/۱/۲۶
سلام واقعاً غرور انسان را از عرش به فرش می‌آورد امید وار هستم که هیچ دچار غرور نشوید و این کتاب نیز راهنمایی باشد برای غرور نداشتن
M2m Malakooti
۱۳۹۸/۱/۲۶
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۹)