معرفی و دانلود کتاب صوتی ایگو دشمن من است

عکس جلد کتاب صوتی ایگو دشمن من است
قیمت:
72500 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایگو دشمن من است

کتاب صوتی ایگو دشمن من است نوشته‌ی رایان هالیدی، به شما کمک می‌کند تا بزرگ‌ترین رقیب و دشمن درون خودتان را بشناسید، آن را مدیریت کنید و راه‌های غلبه بر آن را بیابید.

برخلاف همه‌ی تلاش‌هایی که برای غلبه بر مشکلات در دنیای بیرون می‌کنیم اما متاسفانه ریشه بسیاری از این مشکلات در درون خودمان است. شاید کمتر به این موضوع فکر کرده باشید اما به هر حال این موضوع را می‌توان ایگو نامید. کتاب ایگو دشمن من است (Ego Is the Enemy) به بررسی ایگو، این مشکل بزرگ انسان می‌پردازد و از زوایای مختلف آن را تحلیل کرده است. رایان هالیدی در این کتاب با ارائه‌ی نمونه‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ و... نشان می‌دهد که چطور می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود و نه به ایگو، که به واقعیت خود اتکا کرد.

رایان هالیدی (Ryan Holiday) نویسنده، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی که در حوزه استراتژی رسانه‌ای فعالیت می‌کند، مدیر سابق بازاریابی امریکن اپرل بوده است. وی در این کتاب رفتار افرادی مانند جکی رابینسون، ویلیام تیکومسا شرمن، بیل والش، آنگلا مرکل، کارین گراهام، الئنور روزولت، بنجامین فرانکلین، بلیسا ریوس و جورج. سی. مارشال را بررسی می‌کند. با مطالعه زندگی این افراد می‌فهمیم که این افراد استوار، مال‌اندیش و به طرز شگفت‌انگیزی واقعی بوده‌اند. البته کاملا عاری از ایگو نبودند بلکه در مواقع لزوم، آن را مهار می‌کردند و به اختیار خودشان درمی‌آوردند. همچنین آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

اگر به دنبال حل مشکلات ریز و درشتی زندگی نباشیم به دست آوردن موفقیت بسیار سخت و طاقت فرسا می‌شود. رسیدن به خواسته‌های کوچک و بزرگ زندگی نیازمند انرژی، مطالعه و دقت در زندگی روزمره و عادی ماست چرا که برای نیل به خواسته‌ها باید به قدری سبک و آزاد باشیم که با تمرکز زیاد به سمت هدف قدم برداریم. این کتاب بر پایه حدسیات خوش‌بینانه نگاشته شده است: ایگو لزوما نیرویی خارجی نیست که هر لحظه به زور شما را انجام خواسته‌هایش مجبور کند. او دشمن همه است؛ دشمن بلندپروازی، موفقیت و مقاومت. دشمنی درونی که همه فلاسفه، در همه فرهنگ‌ها و عصرها، ما را از آن برحذر داشته‌اند. اما ایگو را می‌شود هدایت و مدیریت کرد. پای ایگو که به میدان آمد باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد، پیش از آن که او ما را به نابودی بکشاند.

گروهی از افراد تواضع را برمی‌گزینند، برخی دیگر ایگو را. برخی برای فراز و نشیب‌های زندگی آماده می‌شوند و برخی دیگر این طور نیستند. شما کدام راه را انتخاب می‌کنید؟ شما از کدام گروه هستید؟ برای شناخت بهتر خودتان باید این کتاب را بخوانید!

در بخشی از کتاب صوتی ایگو دشمن من است می‌شنویم:

در علم و هنر رومی، مفهومی وجود دارد که آن‌چه ما داریم تنها به بخشی از آن شبیه است. بازرگانان موفق، سیاستمداران یا جوانان ثروتمند عیاش، مخارج تعدادی از نویسندگان، متفکران، هنرمندان و نوازندگان را می‌پردازند. این هنرمندان، فراتر از گرفتن دستمزد برای تولید هنر، در ازای پشتیبانی، خورد و خوراک و هدایایی که دریافت می‌کردند، نقش‌هایی را به عهده می‌گرفتند. یکی از این نقش‌ها، نقش طلایه‌دار یا پیشرو بود؛ یعنی کسی که مسیر را هموار می‌کند. در روم به هر کجا که سفر می‌رفتند، یک طلایه‌دار همواره جلوی ولی نعمتش حرکت می‌کرد؛ راه را باز می‌کرد، پیام‌ها را می‌رساند و به طور کلی زندگی او را آسان‌تر می‌کرد.

مارشال، هزل‌گوی مشهور رومی، سال‌ها این نقش را بر عهده داشت و مدتی را تحت فرمان مِه‌لا، بازرگانی متمول و برادر سنکا، مشاور سیاسی و فیلسوف رواقی بود. مارشال، که در خانواده‌ای متمول به دنیا نیامده بود، تحت فرمان بازرگان دیگری بنام پتیلیوس هم کار می‌کرد. او که نویسنده‌ای جوان بود، بیشتر روزهایش را در سفر می‌گذراند، از خانه‌ی ولی‌نعمتی به ولی نعمتی دیگر می‌رفت و خدمتی می‌رساند، ادای احترام می‌کرد و در ازای آن دستمزد و الطاف ناچیزی دریافت می‌کرد.

مشکل این‌جاست: مارشال هم مثل بسیاری از ما که در دوره‌های آموزشی و مراحل ورودی هستیم (یا ناشر و رئیس و موکلی داریم) از لحظه‌ لحظه‌ی آن بیزار بود. به نظر می‌رسید معتقد است که این نظام به نوعی او را برده‌ی خود کرده است. او هم مانند ولی‌نعمت‌هایی که در خدمتشان بود، آرزو داشت مثل یک عالی‌مقام شهر، پول و یک ملک متعلق به خودش داشته باشد. فکر می‌کرد بالاخره در آن‌جا می‌تواند هنرش را در آرامش و استقلال خلق کند. در نتیجه، نوشته‌های او اغلب از قشر طراز اول روم با نفرت و تلخی یاد می‌کند، همان قشری که به اعتقاد او، بی‌رحمانه از آن کنار زده شده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
1 دقیقه
درباره‌ی نویسنده
16 دقیقه
پیش‌گفتار غم‌انگیز
21 دقیقه
مقدمه
18 دقیقه
بخش اول - آرزو
14 دقیقه
حرف.حرف.حرف
15 دقیقه
کسی بودن یا کاری کردن؟
17 دقیقه
شاگرد باش
16 دقیقه
پرشور و هیجان نباش
17 دقیقه
راهبرد بوم نقاشی را یاد بگیر
13 دقیقه
خودت را مهار کن
14 دقیقه
از خودت بیرون بیا
13 دقیقه
خطر غرور زودرس
12 دقیقه
کار.کار.کار
6 دقیقه
ایگو دشمن هرچیزی
17 دقیقه
بخش دوم - موفقیت
12 دقیقه
همیشه شاگرد باقی بمان
15 دقیقه
برای خودت داستان نگو
13 دقیقه
چه برایت مهم است؟
13 دقیقه
استحقاق، قدرت طلبی و پارانویا
13 دقیقه
مدیریت خود
13 دقیقه
مراقب مرض من باش
12 دقیقه
به عظمت عالم بیندیش
11 دقیقه
اعتدال را حفظ کن
8 دقیقه
ایگو دشمن هر چیزی
17 دقیقه
بخش سوم - شکست
7 دقیقه
شکست
11 دقیقه
زمان مرده یا زمان زنده؟
14 دقیقه
کوشش کافی است
14 دقیقه
از لحظات باشگاه مبارزه بپرهیز
14 دقیقه
حد و مرزی تعیین کن
10 دقیقه
جدول امتیازات داشته باش
17 دقیقه
همیشه عشق بورز
4 دقیقه
ایگو دشمن هر چیزی
13 دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایگو دشمن من است
نویسنده
مترجمسارا افراز
راویدادبه دادمهر، شهره روحی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
72500 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایگو دشمن من است

زهرا قاسمی
۱۳۹۹/۲/۱۲
اولین کتابی هست که از کتابراه گرفتم همیشه فکر میکردم نمیتونم با کتاب صوتی ارتباط برقرار کنم اما الان متوجه شدم کتاب صوتی هم مثل یک آهنگ اگر بارها گوش بدیم توی ذهن حک میشه دیگه تصمیم گرفتم آهنگ کمتر گوش بدم و بیشتر کتاب صوتی بخصوص کتاب‌های صوتی روانشناسی موسیقی شاید برای همون لحظه احساسات رو ارضا که کنه اما کتاب‌های روانشناسی صوتی هستن توی هر زمانی میتونن کمک کنن حتی زمانی که افسرده یا نا امیدی فقط کافی هندزفری رو به موبایلت وصل کنی و یکی از کتاب‌ها رو پلی کنی کم کم انقباض‌ها کش مکش‌ها ازت دور میشه و دوباره راهت برای ادامه راه هموار میشه خب حالا راجب کتاب بگم این کتاب برای عصر ما بخصوص کسایی که وقت زیادی پای شبکه اجتماعی صرف میکنن و از خود واقعیشون دور شدن مفید این کتاب کمک میکنه خود واقعیت بشناسی و هدف اصلی برای زندگی کردن رو بهت نشون میده برای درک این کتاب باید بارها اون رو گوش داد و حتی بعضی قسمت‌ها رو یادداشت کرد و جلوی چشم گذاشت تا ملکه‌ی ذهن بشه
علیرضا فتح آبادی
۱۴۰۲/۱۰/۱۸
نقد کتاب: ایگو دشمن من است. ایگو در لغت نامه به معنای عزت نفس غرور و... آمده است.اما به راستی چگونه عزت نفس من میتواند دشمن من باشد در ادامه با خواندن فصل به فصل این کتاب هیجان انگیز آن را برای شما کتاب دوستان عزیز نقد می‌نمایم.
او در مقدمه خویش بیش از حد ایگو (خودشیفتگی) را میکوبد از رایان هالیدی
بعید بود با ایگو فرایدی بیشتر موافقم. لحن گوینده هم عجیب بود انگار که استپ استپ آن را گوش می‌دهید. با هندزفری بدتر هم میشود. درست است ایگو شاید من آرمانی باشد اما در بعضی جهات دیگر باعث پیشرفت است. آیا ایگو قمار است؟؟؟ آیا جامعه ایگو مارا تقویت میکند؟ با نویسنده مخالفم. لجام گسیختگی ایگو بر هیچ کس پوشیده نیست. اما نابودی او هم امکان پذیر نمی‌باشد رایان هالیدی با مثالی از همت و گیتار نوازی و شاگرد بودنش در اوج شهرت میگوید همیشه شاگرد باش. در رزم قانونی وجود دارد که همیشه برای فعالیت رزمی هر شخص باید با شخص برابر خود مبارزه از قوی تر آموخته و به ضعیفتر بیاموزد. با رایان موافقم شاگرد همیشه باید خود آگاهی داشته باشد و بداند دقیقا کیست و چه می‌آموزد از طرفی باید بداند و انتخاب کند که میخواد کسی شود یا کاری کند که این سوال بر مسیر طی شونده توسط او تاثیر می‌گذارد تو باید باور کنی هیچ نمی‌دانی تا چیزی بیا موزی
(کمال عقل این باشد در این راه که گوید نیستم از هیچ آگاه)
باشد تا نقدی مناسب بر فصل‌های ابتدایی کتاب نوشته و شما را در خرید و مطالعه این کتاب یاری کرده باشم انشالله موفق باشید
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۱/۳۱
کتابی که خیلی عمیق هست و نیاز به تفکر و تامل دارد. چه زیبا با اندیشه‌ای آگاه در وصف ایگو، نویسنده به چالش کشیده این موضع را و چه نکات جالبی را در این کتاب را به خوبی توصیف کرده است. ایگو، نیاز به درک کامل داره و باید حتما به خودشناسی کامل و جامعی رسیده باشیم که اینو قبول کنیم ایگو دوست ما نیست و با فقط می‌خواد مرکز توجه بودن و ارضای فیزیکی خودشو به تصویر بکشه. در بخش زیبای به عظمت عالم بیندیش به واضحی و سادگی می‌شه این مطالب را با پوست و استخوان درک و لمس کرد. کتاب خوبیه که با استفاده از مثالهایی از افراد بزرگ و شخصیت‌های سیاسی و موفق در طول تاریخ مطالب را برای درک بهتر ساده تر کنه. از مزایای این کتاب میشه به کمک به خودشناسی، نگرشی بهتر به خیلی از مسائل و درک و بینشی بهتر از خودمون اشاره کرد و ترجمه‌ی خوب و خوانش بسیار عالی داره این کتاب. سپاس از کتابراه
سارا اسدی
۱۴۰۲/۷/۱۸

چند ماه پیش اولین بار کتاب و خوندم نسخه دیجیتال و خیلی روم تاثیر گذاشت تقریبا هر روز نکاتش رو مرور می‌کردم و بعد صوتیش رو خریدم که دائما نکاتش رو یادآور شم اما اتفاقاتی برام افتاد که فهمیدم اولا این کتاب مفهوم دقیق و علمی از ایگو ارائه نمیده پس دقیقا نمی‌دونه داره چیو دشمن خطاب می‌کنه و من متوجه
شدم ایگویی که با تربیتی غیر سالم و نا متعادل ایجاد شده باشه دشمن انسان هست وگرنه ایگویی متعادل و سالم کاملا برای بقا در این جهان و محافظت از خودمون نه تنها لازمه بلکه ضروریه. البته رایان هالیدی در کتاب انضباط فردی به این نکته اشاره می‌کنه که باید با تمرین و انضباط فردی ایگو رو متعادل کرد.
SH
۱۴۰۲/۴/۱۹
سلام
کتاب جالبى بود، اما مخالفم که ایگو دشمن ماست،،، معمولا اصطلاح ایگو با خودبینی همراه می‌شود؛ یکى از هفت ایگوى اصلى،، این اصطلاح برای توصیف فردی که فکر می‌کند از دیگران بهتر است، استفاده می‌شود. البته این توصیف کاملی از ایگو نیست … که در این کتاب این بخش از ایگو مورد بررسى قرار گرفته …ایگو به
زبان ساده همان (من) است. همون منى که هنوز دست نخورده س،، ایگو هم بخشى از سایه هاى تاریک درون ما ست که اگر اونو بشناسیم بدترین رنجها و ترسها تبدیل به بزرگترین
درسهاى ما میشن …
با تشکر از خوانش گوینده
با تشکر از کتابراه
Msh
۱۴۰۲/۸/۶
کتاب رو اصلا پیشنهاد نمیدم همش میگه ایگو این کار میکنه اما وارد جزئیات ساختار ایگو نمیشه اگر میخواید در مورد ایگو یک کتاب خیلی خیلی خوب بخونید که کاملا ساختار ایگو رو برای همیشه درک کنید کتاب زمینی نو از اکهارت تله رو حتما بخونید
و ایراد دیگه کتاب اینکه حجم زیادی از کتاب اشاره ایی به تصمیمات موفق
آدمهای یا ناموفق تاریخ هست که به اونها فقط اشاره میشه و این باعث شده کتاب خیلی کلی گویی کنه چرا که شاید هزاران پارامتر دست به دست هم دادند تا اون شخص فلان تصمیم درست یا غلط رو بگیره
محمد حسن ع
۱۳۹۸/۵/۱۳
اگر اهل کتاب‌های مارک منسون هستید، اگر از رولف دوبلی هم کتابی خونید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم. من خیلی خیلی راضی ام. بعضی جملات رو انگار یکی که من رو کامل میشناسه اومده داره بهم میگه. روی من خیلی خیلی اثر گذاشت. امتیاز جهانی کتاب هم 4. 1 ز 5 با 22 هزار رای هستش
فرزام ممیوند
۱۴۰۲/۷/۱۳
از ما و من حذر کن! در خویشتن سفر کن…
مانند جویباری بر قلب کوهساری…
باید رسیده باشی من را ندیده باشی
از خود مکن کناره از خود مکن کناره!
ای کاش میدونستم این شعر و چه کسی سروده و نکته شگفت‌انگیز قضیه این هست که این شعر کاملا منطبق با کلیات این کتاب عالی هست فکر میکنم جامعه من و شما خیلی خیلی بیشتر نیاز داره از این دست کتابها و مطالعه کند ایگو دشمن است و این حقیقت داره
پیام رضایی
۱۴۰۱/۵/۲۰
خوبی این کتاب اینه که با یک ذهن باز و رویکردی متعادل به مبحث موفقیت نگاه کرده. این کتاب موانع اصلی مسیر رسیدن به بالاترین سطح استعداد و توانایی خودمونو رو برررسی میکنه. بهترین نسخه‌ای که تا الان به صورت عمومی و جامع ایگو رو توضیح داده و کمک میکنه چطور میتونیم ضعف‌های شخصیتی خودمونو بشناسیم، بپذیریم و چطور میتونیم اونارو به عنوان یک ویژگی و توانایی در مسیر زندگیمون استفاده کنیم
Negar Hojati
۱۴۰۱/۱۰/۶
ایگو دشمن ما نیست
ایگو همون نیمه تاریک وجود ماست که حتى می‌تونه به ما خدمت هم بکنه، اصلا مگه میشه در جهان تضادها باشی و ایگو نداشته باشی اما ایگو می‌تونه بیمار شه یا انقدر زیاد شه که روشنی ما را به تاریکى ببره
پس به نظر من این کتاب درباره ایگو بیمار ماست که می‌تواند دشمن زندگی و روح ما شود
zoha Hashemi
۱۳۹۹/۱/۹
ازین کتابای روانشناسی نیست ک الکی پلکی فقط امید بده. فقط بالا، فقط خوبی، فقط مثبت، فقط خوشبختی و ازین چرت و پرتای دنیای خیالی ‌... کاربردی، مفید و واقعی، راهنمایی پرمحتوا از نویسنده‌ای ک انسان و دشمن اصلیش رو می‌شناسه. حتما بخونیدش و تغییر رو احساس کنید 👌👌💙
سمیرا طاهری
۱۴۰۰/۸/۵
این کتاب عالیه ولی اگه افسردگی دارید سراغش نرید😅اون یه ذره ایگوتون رو رحم کنید بهش چون همینطوری روان‌درمانگر باید ایگو رو تقویت کنه در برخورد با فرد بشدت افسرده.
به‌طور کل آدمی که ایگوی سر به فلک گذاشته‌اش تو زندگیش لطمه زده باید این کتاب رو تهیه کنه🙏🏻
محمد سلیمانیان
۱۳۹۸/۴/۶
واقعا ایگو دشمن است
تمام مشکلات و درگیریها با افراد و جنگ‌های ذهنی کار ایگو است
نفس مانع بزرگی در زندگی است
این کتاب را باید چندبار گوش کرد تا منظور نویسنده را بفهمیم
زمینی نو و تمرین نیروی حال هم کتابهای عالی در جهت ضعیف کردن ایگو واقعا عالیه👍
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۸/۸/۷
سلام
کتاب در رابطه با جنبه منفی شخصیت انسان برای جاه طلبی است که مانع رشد فکری و بروز خصوصیات انسانی میشود. پاسخ به سوال کسی شدن یا کاری کردن با مثالهای عینی از انسانها است. این کتاب به آرامش من کمک بسیار بزرگی کرده است.
مهدی نوری
۱۴۰۳/۱/۱۶
واقعا کتاب عالی و بی نظیری است و ارزش بارها مطالعه و گوش دادن را دارد به نظرات دیگر عزیزان که نگاه انداختم برخی‌ها ایراداتی را وارد دانسته بودند که من فکر می‌کنم نیاز باشد بیشتر به عمق مفاهیم دقت فرمایند.
مشاهده همه نظرات 69

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایگو دشمن من است

برای دریافت کتاب صوتی ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.