دانلود کتاب صوتی بنجامین فرانکلین


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنجامین فرانکلین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بنجامین فرانکلین

کتاب صوتی بنجامین فرانکلین اثر اندرو سانتلا و برندا هاوگن، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به بررسی زندگی این دانشمندِ سیاست‌مدار می‌پردازد. این کتاب توسط حسین بحری به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین پویا اشعاری روایت شده است.

بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin) را یکی از پدران بنیان‌گذار ایالت متحده می‌شناسند. پدران بنیان‌گذار تعدادی از رهبران سیاسی آمریکا بودند که اعلامیه‌ی استقلال ایالات متحده را در سال ۱۷۷۶ میلادی امضا کردند. جرج واشینگتن، توماس جفرسون، چان آدامز، جیمز مدیسون، جیمز مانرو، ساموئل آدامز، جرج میسون، جان هنکاک و توماس پین از مشهورترین این افراد بودند. بنجامین فرانکلین، نویسنده‌ی برجسته و چاپخانه‌دار و طنزنویس و سیاستمداری مخترع بود.

او کشف‌های بزرگی به انجام رساند؛ میله‌ی برق‌گیر، عینک دو کانونی، اجاق گاز، کیلومتر شمار اتوموبیل و شیشه‌ی آرمونیکا از اختراعات این مرد بزرگ تاریخ هستند. آرمونیکا یک آلت موسیقی است، که در آن از مجموعه‌ای شیشه‌های گرد استفاده شده که به میزان اصطکاک از خود تولید صوت می‌کنند. فرانکلین هم‌چنین نخستین کتاب‌خانه‌ی عمومی در آمریکا و نخستین ایستگاه آتش‌نشانی پنسیلوانیا را تاسیس کرده است.

بنجامین فرانکلین در هفدهم ژانویه 1706 در شهر بوستون واقع در ایالت ماساچوست آمریکا متولد شد. خانوادۀ او با وجود اینکه پول چندانی نداشتند، سرشار از محبت بودند. بنجامین به سرعت یاد گرفت درایت خود را به جای قدرتش به کار ببرد تا به مقصود برسد. در سال 1775 میلادی او بعد از سال‌ها که در انگلستان اقامت کرده قرار است به فیلادلفیا بازگردد. او زمانی به خانه می‌آید که بسیار مورد نیاز است. جمعیت عظیمی جمع شده بود تا به قهرمان شهرشان خوشامد بگویند. هنگامی که فرانکلین به فیلادلفیا رسید فهمید که شهر پر از صحبت دربارۀ جنگ و شورش است. سال‌ها بود که مهاجران آمریکایی شکایت می‌کردند که دولت بریتانیای کبیر عادلانه با آنان رفتار نمی‌کند. سرانجام اعتراض‌های زیاد مهاجران به درگیری شدید تبدیل شد. در ماه آوریل سربازان بریتانیا و شبه‌نظامی‌های آمریکایی درگیر نبردهایی خونین در ماساچوست شدند.

 ۱ ساعت و ۴۸ دقیقه، ۱۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
فصل اول: بازگشت بنجامین فرانکلین
۸ دقیقه
فصل دوم: دوران کودکی در بوستون
۱۲ دقیقه
فصل سوم: کارآموز جوان
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: زندگی بدون کمک دیگران
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: فرانکلین، شهروند فیلادلفیا
۱۲ دقیقه
فصل ششم: مرد علم
۱۰ دقیقه
فصل هفتم: سیاست
۱۶ دقیقه
فصل هشتم: مملکتی جدید
۱۲ دقیقه
فصل نهم: سال های واپسین

راهنمای دانلود کتاب صوتی بنجامین فرانکلین

برای دانلود کتاب صوتی بنجامین فرانکلین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بنجامین فرانکلین

نظرات کتاب صوتی بنجامین فرانکلین

زمرد 2020
۱۳۹۸/۱/۹
متن کتاب جذاب و آموزنده، صدای گوینده دلنواز و صداگذاری هم خوب هست.
و از همه جذاب تر، زندگی خود بنجامین فرانکلین هست که از فقر و کارگری‌های کودکی شروع شد و فقط دو سال سواد رسمی داشت ولی او با خود آموزی در تمام عمر و رویای خدمت به مردم تونست مردی بشه که به به لحاظ علمی، دانشمند و مخترعی بزرگ بود که
اختراعاتش کاربردیش رو رایگان به مردم می‌داد تا استفاده کنند و به لحاظ اجتماعی علاوه بر خدمات بسیار، تونست مردم سرزمینش رو از استعمار انگلیس نجات بده و کشوری متحد ایجاد کنه.
pariya safari
۱۴۰۰/۱/۶
سرگذشت بزرگان رو دوست دارم. فرانکلین واقعا ادم جالبی بوده مخترع و نویسنده ودانشمند و سیاستمدار و....
محسن دانشی
۱۳۹۹/۱/۱۰
این که در رابطه با زندگی بنجامین فرانکلین بود عالی بود.
مشاهد همه نظرات (۹)