دانلود کتاب صوتی تصویر دوریان گری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تصویر دوریان گری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تصویر دوریان گری

کتاب صوتی تصویر دوریان گری اثر اسکار وایلد، به موضوع اخلاق و نگاه انسان به گذر عمر و زمان می‌پردازد و بر پایه­‌ی زیباییِ جوانی و میل به جاودانگی روایت می‌شود.

«گوته» در نمایش­نامه­‌ی «فاوست» نشان می‌­دهد که چگونه انسان در برابر وسوسه‌­های جوانی، خود را به شیطان می‌فروشد. وایلد اما در تصویر دوریان گری (The Picture of Dorian Gray) به نوعی دیگر این میل به زیبا زیستن و ماندگاری را به شنونده عرضه می­‌دارد.

دوریان گری، یکی از جوان‌ترین و جذاب‌ترین اشراف لندن تصمیم می‌گیرد که یک پرتره از چهره خود داشته باشد تا در روزهای پیری به یاد آورد که چه جمال و شکوهی داشته است. به همین دلیل روی به نقاشی معروف به نام باسیل هاوارد می‌آورد تا چهره‌اش را نقاشی کند. تا زمانی که لرد هنری، مردی با قدرت سخنوری جادویی و دانشی ژرف به او برنخورده، همه‌چیز به خوبی پیش می‌رود، ولی هنگامی که برای اولین بار لرد هنری را می‌بیند و از توصیفات او راجع به جوانی می‌شنود، از نقاشی متنفر می‌شود و از اندیشه­‌ی گذشت زمان و نابودی جوانی و زیبایی، در اندوه عمیقی فرو می‌رود. نه این که هرگز نخواهد جوانی را به یاد آورد، بلکه نمی‌خواهد آن را از دست دهد. جلوی تابلوی نقاشی می‌ایستد و با تمامی وجود آرزو می‌کنم که خود برای همیشه جوان مانده و نقاشی به جای او پیر شود...

اسکار­فینگل اُ.فِلاهرتی­ویلز­وایلد با نام هنریِ اسکار وایلد (Oscar Wilde)، متولد 1854 در دوبلین است. وی را بیش­تر به واسطه‌­ی دو نمایش­نامه­­‌ی «اهمیت ارنست بودن» و «سالومه» می‌شناسند، اما رمانِ «تصویر دوریان گری» از بهترین و معروف­‌ترین آثار وی به حساب می‌­آید. گفته شده وایلد در دورانِ دانشجویی­‌اش به شدت از ورزش و خوش‌گذرانی‌های معمول جوانان، دور شد و در عوض علاقه به گل و زیباییِ گل­‌ها در وی ظهور یافت. در همه‌­ی محافل، آشکارا از عشق و دلبستگی‌­اش به زیبایی یاد می­‌کرد. در­ واقع می‌­توان گفت او خود را نوعی سخنگوی زیبایی­‌شناسی می­‌یافت. تنها رمانِ او، «تصویر دوریان گری» در سال 1890 خلق شد. اثری یگانه در پهنه‌­ی زیبایی بصریِ انسانی.

در قسمتی از کتاب صوتی تصویر دوریان‌گری می‌شنویم:

از پنجره عطر گل‌های تابستانی باغ و همهمه‌ی خیابان‌های لندن به داخل می‌آمد. در وسط اتاق پرتره‌ای از مردی جوان و خوش‌چهره روی سه‌پایه قرار داشت و مقابل آن بسیل هالوارد ایستاده بود.
لرد هنری واتون که به پشتی صندلی‌اش تکیه زده بود، با تنبلی دود سیگارش را بیرون داد و گفت: «این بهترین اثری است که تا به حال کشیده‌ای. باید آن را به معروف‌ترین گالری‌های لندن بفرستی.»

بسیل سرش را به مخالفت تکان داد. لرد واتون شگفت‌زده پرسید: «چرا بسیل عزیز؟ شما هنرمندان موجودات غریبی هستید. می‌خواهید مشهور شوید، اما دلتان نمی‌خواهد سر زبان‌ها بیافتید.»
بسیل پاسخ داد: «می‌دانم حرفم برایت خنده‌دار است، اما نمی‌توانم آن را به هیچ‌کدام از گالری‌های لندن بسپارم. بیش‌تر از آن‌چه باید از خودم در این تصویر مایه گذاشته‌ام.»

لرد هنری خندید و پرسید: «از خودت مایه گذاشته‌ای؟ پس چرا کوچک‌ترین شباهتی بین تو و مرد داخل تصویر وجود ندارد؟!»
بسیل گفت: «از اینکه بین من و دوریان گری شباهتی وجود ندارد خیلی خوشحالم. زیبایی او برای‌اش گران تمام می‌شود.»

لرد هنری پرسید: «نام این مرد دوریان گری است؟»
- بله، ولی دلم نمی‌خواست کسی اسمش را بداند.
- اما چرا؟
- وقتی مجذوب کسی می‌شوم، دلم می‌خواهد اسمش را مثل راز در سینه حفظ کنم.

 ۸ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۴۷۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۶۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۵ دقیقه
فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم
۳۲ دقیقه
فصل چهارم
۲۹ دقیقه
فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم
۳۶ دقیقه
فصل هشتم
۲۶ دقیقه
فصل نهم
۲۳ دقیقه
فصل دهم
۳۰ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۰ دقیقه
فصل سیزدهم
۲۹ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۲ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
فصل هفدهم
۲۲ دقیقه
فصل هجدهم
۲۳ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۵ دقیقه
فصل بیستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی تصویر دوریان گری

برای دانلود کتاب صوتی تصویر دوریان گری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تصویر دوریان گری

نظرات کتاب صوتی تصویر دوریان گری

___ MARYAM ___
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
به جد که این کتاب شاهکاریست ژرف که انسان را به فراسوی خودش و دقیقا در مقابل خودِ دیگرش قرار میدهد،
روایت اینقدر جذاب و شنیدنیست که بدون تامل حریص شنیدن ادامه آن خواهید شد،
برای من این کتاب سفری بود تا از بند تفکر به گذر زمان و عمرکه سالهاست دغدغه‌ام بوده رها شوم،
این کتاب در حساس‌ترین زمان به
زندگیم دستم رسید و من به این ایمان رسیده‌ام که هر کتابی در زمان درستش به دست درست‌ترین آدمش خواهد رسید و خواننده‌اش را انتخاب خواهد کرد،
بی نهایت سپاس از کتابراه
و درود به جناب سلطان زاده که در روح و جانمان نفوذ میکنند و اثر را برایمان ماندگار.
فائزه شهبازی
۱۳۹۹/۶/۲۱
با تشکر از اشتراک گذاری این کتاب و زحمتی که برای تهیه نسخه صوتی کشیده شده. روایت داستان توسط راوی، آقای سلطان زاده، شنیدن متن را لذت بخش و شنونده را ترغیب به دنبال کردن بیشتر داستان می‌کرد. اگرچه به شخصه با خود داستان نتونستم ارتباط برقرار کنم و به نظرم در نهایت خواندن این کتاب چیز بدردبخوری را یا عاید شنونده خواننده نمیکنه. با این‌حال از جملات و نظرات و به طور کلی ادبیاتی که توسط شخصیت لرد هِنری بکار میرفت خیلی لذت بردم و به نظرم شخصیت جالب و تاثیرگذار داستان هم او بود.
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۸/۶
ممنونم، ممنونم، بسیار کتاب جالب وآموزنده‌ای بودکه گاهی نظر مانسبت به دیگران باعث نابودی یا شکوفایی طرف مقابل میشه، البته تصویر یک نماد بود، نمادی از وجدان، وقهرمان داستان هم متآسفانه یا خوشبختانه وجدانش بطور کامل ار بین نرفته بود، من خیلی خوشم اومد، واز آقای سلطان زاده هم بسیار ممنون، کلام ایشان در زیبایی داستان بی‌تأثیر نبود. خسته نباشید.
مشاهد همه نظرات (۲۳)