دانلود کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

  • از: کریس گاردنر
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی (میکروکتاب) داستان واقعی کریس گاردنر، یکی از فروشندگان برجسته‌ی‌ آمریکایی را به نمایش می‌گذارد که با وجود تمام سرخوردگی‌های درونی و شرایط سختی که پشت سر گذاشت، توانست به آرزوها و اهداف خود دست یابد.

درباره‌ی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی:

کریستوفر گاردنر شخصی است که پدرش، او و خانواده‌اش را در کودکی ترک کرد و پس از مدتی سرپرستی‌اش به دست ناپدری فریبکار و حیله‌گری افتاد. او کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته بود و به همین دلیل با خود عهد بست که تحت هیچ شرایطی نگذارد فرزندش آسیبی ببیند و پدری نمونه برای او باشد اما شرایط زندگی آن طوری که کریستوفر گاردنر می‌خواست پیش نرفت. او و پسر نوپایش مجبور شدند برای مدتی مانند بی‌خانمان‌ها در خیابان‌های سن فرنسیسکو زندگی کنند.

کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness) اثری تخیلی نیست و یک زندگی حقیقی را با تمام دردها و رنج‌هایش برای دستیابی به هدف، به نمایش می‌گذارد. هدفی که تمام اطرافیان کریس گاردنر، او را به خاطر کمبود امکاناتش دلسرد می‌کردند و از فکر کردن و رسیدن به آن باز می‌داشتند. در حقیقت این اثر، روایت‌گر زندگی شخصیتی است که از دشوارترین شرایط توانست به هدف خود یعنی تامین مادی و حمایت پدرانه دو فرزندش برسد.

کریس گاردنر (Chris Gardner) در این میکروکتاب صوتی، روایتی فاتحانه و امروزی را به سبک داستان‌های هورشیو الگر (نویسنده آمریکایی قرن نوزدهم)، برای شما به تصویر می‌کشد. کریس بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی، توانست به یکی از فروشندگان برجسته‌ی سهام نیویورک تبدیل شود. او که امروز سهام‌دار و کارآفرین موفقی در آمریکا محسوب می‌شود، باور داشت که سرانجام یک روز به موفقیت دست می‌یابد و همین باور، او را به نتیجه‌ دلخواهش رساند.

در جستجوی خوشبختی اثری صادقانه است که نویسنده تمام حقایق زندگی خود را بی‌پروا شرح می‌دهد و سعی در پنهان کردن آن‌ها نداشته است. در حقیقت، گاردنر در این کتاب از خود قهرمان نمی‌سازد. او تنها کوشیده تا کودکیِ خشن و بی‌رحمانه‌اش را به نمایش بگذارد. به بیانی گویاتر می‌توان گفت که او صداقت را فدای محبوبیت نکرده است؛ صداقتی محض که می‌توان سزاوار تحسین و احترام دانست و موجب می‌شود با انسانی روبه‌رو شوید که شما را در خاطرات و افکارش غرق می‌کند و چیزی را که خود تجربه کرده به شما منتقل می‌نماید.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی در جستجوی خوشبختی می‌شنویم:

بعد از ناپدید شدن دوباره مامان و رفتن به منزل دایی ویلی، آن‌ها افلیا، که دومین فرد مهم زندگیم بود را به مدرسه مخصوص دختران فرستادند و از من دورش کردند. چون معتقد بودند که او قوانین خانه را رعایت نمی‌کند! خانه دایی ویلی قوانین سرسخت‌تری نسبت به خانه دایی آرچی داشت و من از این تنگنا بیزار بودم. از عجیب‌ترین قوانین، قوانین شستن ظرف‌ها بود.

به طوری که یکبار به خاطر اینکه روی لیوانی که شسته بودم از نظر زن‌دایی المه، لکه چربی بود، مجبور شدم تا یک ماه کامل ظرف‌ها را به قدری بشورم که او تایید کند تمیز هستند. خواهرهای دیگرم شارون و کیم با خانواده فردی زندگی می‌کردند و من در این خانه غریب بودم. اما دایی‌هایم برای اینکه مرا در نبود خانواده‌ام دلداری بدهند، برایم وقت می‌گذاشتند. آن‌ها تجارب و اطلاعات مفید خود را در اختیارم قرار می‌دادند و من روز به روز به اطلاعاتم افزوده می‌شد.

دایی آرچی تمرکز، سخت کار کردن و هدف‌گذاری را به من یاد داد و خودش هم بعدها رئیس اتحادیه شد. او دائم مطالعه می‌کرد و اطلاعاتش را به روز می‌کرد. بعد دایی ویلی بود که مدتی را در جنگ گذرانده بود، و اَنگ دیوانگی به او می‌زدند. او به من رویاپردازی و تجسم افق روشن را یاد داد. از دایی هنری که مدت زیادی را در خارج زندگی کرده بود، تجربیات سفرهایش، آشنایی بیشتر با موسیقی به خصوص مایلز دیویس را یاد گرفتم. فهمیدم که موسیقی چیزی است که به من آرامش می‌دهد. من عاشق دایی هنری بودم. او باعث شد تا من متوجه شوم که آدم مهمی هستم.

 ۱ ساعت و ۶ دقیقه، ۶۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۲ دقیقه
مقدمه
۶ دقیقه
فصل اول: آبنبات
۹ دقیقه
فصل دوم: غم بی‌پدری
۴ دقیقه
فصل سوم: مامان کجاست؟
۵ دقیقه
فصل چهارم: گروه موسیقی بیچز برو (لبه A)
۴ دقیقه
فصل پنجم: گروه موسیقی بیچز برو (لبه B)
۵ دقیقه
فصل ششم: آن سوی دنیا
۴ دقیقه
فصل هفتم: تصاویر یک زندگی
۴ دقیقه
فصل هشتم: آنچه بر من گذشت (مرحله مقدماتی)
۴ دقیقه
فصل نهم: آنچه بر من گذشت (پیشرفته)
۶ دقیقه
فصل دهم: رویای کالیفرنیا
۲ دقیقه
فصل یازدهم: گل‌های رز زاغه
۷ دقیقه
فصل دوازدهم: فضای تاثیرگذار
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

برای دانلود کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  در جستجوی خوشبختی

نظرات کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

مریم S.Z
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
من فیلم این کتاب رو دیدم و میخواستم کتاب کاملترشو بخونم، واقعا عالیه، کسی که جای خواب نداشت که شبها رو سپری کنه ولی رویاشو رها نکرد، این کتاب خیلی خوبه، پیشنهاد میکنم بخونید و فیلمشو هم ببینید، و یادتون باشه هروقت احساس کردین که به ته خط رسیدین، خدارو شکر کنید که مجبور نشدین تو توالت راه آهن روی زمین بخوابین
Saeed khan Rezaei
۱۳۹۹/۶/۱۷
این کتاب بسیار سطحی و بدون هیچگونه جذابیت و ایجاده انگیزه در زندگی افراد نگاشته شده.
به نظر بنده مشکلات کنونی زندگی ما ایرانیان چه در داخل و چه در خارج از کشور (اما به شکل دیگری) کمتر از حال و روز این نویسنده نیست.
HOSSEIN Simi FM
۱۳۹۹/۵/۱۸
بسیار زیبا حتما پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۳)