معرفی و دانلود کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی: فرار از کره‌ی شمالی

عکس جلد کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی: فرار از کره‌ی شمالی
قیمت:
82000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی: فرار از کره‌ی شمالی

کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی داستانی واقعی و دلخراش درباره‌ی مردی است که تصمیم می‌گیرد از زندگی زیر پرچم یکی از وحشیانه‌ترین رژیم‌های توتالیتر جهان فرار کند. ماساجی ایشیکاوا با نگارش این اتوبیوگرافی نامزد جایزه‌ی بخش زندگی‌نامه در گودریدز شد. ‌

درباره‌ی کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی

ماساجی ایشیکاوا (Masaji Ishikawa) در کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی (A River in Darkness) سرگذشت زندگی خود را روایت می‌کند. مهاجرت ایشیکاوا به‌همراه خانواده‌اش به کره‌ی شمالی فصلی جدید در زندگی او رقم زد. فصلی سرشار از سرکوب و استبداد و خفقان و «تباهی». اوضاع در ژاپن هم بر وفق مراد ماساجی نبود. او همواره به‌عنوان یک کره‌ای تحقیر می‌شد و بعدتر هم که به کره رفت با او به‌مثابه جاسوس ژاپنی‌ها برخورد می‌کردند. اما در قیاس با کره‌ی شمالی، ژاپن برای ایشیکاوا مانند یک بهشت رؤیایی بود. و او در آغاز این را نمی‌دانست...

بعد از جنگ جهانی دوم و با از بین رفتن گروهی از مشاغل که حیاتشان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با جنگ گره خورده بود، کیم ایل سونگ -اولین رهبر کره‌ی شمالی- در بیانیه‌ای از کره‌ای‌ها دعوت کرد که زندگی سختشان را در ژاپن رها کنند و با بازگشت به آغوش باز وطن برای خود زندگی تازه و مرفهی دست‌وپا کنند. بسیاری از آن‌ها فریب درِ باغ سبزی را که ایل سونگ به آن‌ها نشان داده بود خوردند و به کره بازگشتند. ایشیکاوا و خانواده‌اش هم یکی از آن‌هایی بودند. او همان ابتدای ورود به خاک کره با وجود این که سیزده سال بیشتر نداشت، فهمید که اوضاع از چه قرار است و چقدر واقعیت موجود با وعده‌های ایل سونگ زمین تا آسمان فرق دارد. او می‌خواست به ژاپن برگردد اما خانواده‌اش مانع شدند.

آن‌ها با پشت سر گذاشتن زندگی سخت سابقشان که در آن هیچ بویی از رفاه و آسایش نبرده بودند، خیال می‌کردند به سرزمین موعود پا گذاشته‌اند. آرمانشهری که قرار است در آن از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار شوند؛ امکاناتی همچون کار با درآمد عالی، تحصیل فرزندان و جایگاهی والا در جامعه. اما ایشیکاوا چنین نمی‌اندیشید. سختی‌های زندگی در جامعه‌ی راکد و سرکوب‌شده‌ی کره، فکر فرار را در سر او انداخت. او دیگر حاضر نبود به هیچ قیمتی به زندگی ذلیلانه و خفت‌بار در آن‌جا ادامه دهد و تمام سختی‌ها و خطرات احتمالی را به جان خرید تا نقشه‌اش را عملی کند.

ایشیکاوا در این کتاب داستان پرفراز و نشیب کودکی و بزرگسالی خود و وقایع سی‌وشش سال زندگی رقت‌انگیز در زیر لوای یکی از وحشیانه‌ترین رژیم‌های توتالیتر جهان را روایت می‌کند. او همچنین چالش‌هایی را که برای بازگشت به ژاپن با آن مواجه شده بود در این کتاب به‌طور مفصل بازگو می‌کند. کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی نه تنها تصویری واقع‌گرایانه، تکان‌دهنده و هولناک از زندگی در کره‌ی شمالی ترسیم می‌کند، بلکه گواهی بر طبیعت و فطرت تسلیم‌ناپذیر انسان نیز هست. وجه تسمیه‌ی این اثر شاید اشاره به این داشته باشد که مردم کره‌ی شمالی با وجود این که دولت تمام تلاش خود را می‌کند که آن‌ها را از هر گونه شمایل انسانی تهی کند، چونان رودخانه خروشان و زنده و روان هستند؛ اما رودخانه‌ای که در تاریکی و خفقان جریان دارد. نه کسی زیبایی‌هایش را می‌بیند و نه می‌توان در آن تنی به آب زد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی

- حضور در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
- راهیابی به فهرست پرطرفدار‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون
- نامزد جایزه‌ی کتاب برگزیده‌ی Goodreads در بخش خاطرات و زندگی‌نامه

نکوداشت‌های کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی

- یک داستان واقعی وحشتناک از زندگی در کره‌ی شمالی که با نثری ساده بیان شده است. روایتی تکان‌دهنده و ویرانگر از تحقیر مطلق شهروندان یک کشور. (Kirkus Reviews)

- ایشیکاوا در خاطرات دردناک و صریح خود شرایط وحشتناکی را که دولت ظالم کره بر مردمش تحمیل می‌کند به‌تفصیل شرح می‌دهد. او داستان دردناک زندگی خود را همراه با طنزی طعنه‌آمیز بیان می‌کند و عشق خانوادگی تزلزل‌ناپذیری را به ما نشان می‌دهد که حتی در اعماق ناامیدی هم چیزی آن را خدشه‌دار نمی‌کند. (Booklist)

- توصیف‌های ایشیکاوا در کتاب رودخانه تباهی از فقر در کره‌ی شمالی، و همچنین روایت‌های او از فساد و سرکوبی که بر تمامی جنبه‌های زندگی مردم آن‌جا تسلط دارد، هولناک است. (وال استریت ژورنال)

- اگر به دنبال کتابی هستید که به شما در درک افراد، تجربیات و جهان‌بینی‌های متفاوت کمک کند، رودخانه‌ی تباهی را انتخاب کنید. ماساجی ایشیکاوا در این کتاب خاطرات خود را از زندگی پرتلاطم خود در رژیم توتالیتر کره‌ی شمالی بازگو می‌کند. با خواندن این کتاب درمورد سیاست، رهبران و اقتصاد این کشور مطالب جالبی خواهید آموخت. اما مهم‌تر از آن، درمورد افرادی که در آن جا زندگی می‌کنند خواهید دانست، و اینکه زیستن در پایین‌ترین سطح سلسله‌مراتب اجتماعی چگونه است. (HelloGiggles)

- رودخانه‌ی تباهی اثری بسیار خواندنی، و البته به‌سبب بازنمایی ظلم دولت کره‌ی شمالی به فقیرترین شهروندانش به‌شدت دلخراش است. در این خاطرات، قربانی یک جوان کره‌ای متولد ژاپن است که با والدینش در کره‌ی شمالی ساکن می‌شود و برای سال‌های متمادی محرومیت و آزار را تحمل می‌کند و شاهد از دست دادن عزیزانش می‌شود که به‌سبب رنج، گرسنگی و ناامیدی می‌میرند. (بلین هاردن، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)

با ماساجی ایشیکاوا بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی دورگه‌ی کره‌ای-ژاپنی سیزده‌ساله بود که به‌همراه پدر، مادر و خواهرهایش برای زندگی به کره‌ی شمالی مهاجرت کرد. ایشیکاوا به مدت 36 سال در کره ماند و در نهایت موفق شد در چهل‌ونه‌سالگی از آن‌جا فرار کند. او هم‌اکنون در ژاپن زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی می‌شنویم

ضرب‌المثلی هست که می‌گوید غم و شادی دنبال هم می‌گردند. به نظر من کسانی که در طول زندگی‌شان شادی و غم را به یک اندازه تجربه می‌کنند، حتماً نظرکرده‌ی خداوندند. بعضی آدم‌ها زندگی دردناکی را پشت سر می‌گذارند که هیچ در آن نیست جز اندوه. و من این نوع زندگی را خوب می‌شناسم. من در تابستان سال 1966 راننده‌ی تراکتور شدم و کمی بعد نامه‌ای از طریق صلیب سرخ از طرف دایی‌ام در ژاپن به دستمان رسید. نامه‌ای که به دستمان رسیده بود، گوشه‌اش پاره و جوهر چند جایش پخش شده بود. مادرم در طول سالیان چندین نامه برای اقوامش نوشته بود ولی تا آن موقع جوابی نگرفته بود. وقتی بالاخره آن نامه رسید مادرم با ذوق و شوق بازش کرد. سریع و در سکوت نامه را خواند. اما وقتی به صفحه‌ی دوم رسید، نامه از دستانش افتاد و غش کرد. دویدم سمتش و پرسیدم: «مامان! چی شد؟ چی شده؟» نامه را برداشتم و خبر مرگ مادربزرگم را در آن دیدم. در نامه نوشته شده بود مادرت تا دم مرگ تو را صدا می‌زد. یاد آخرین حرف‌های مادربزرگم افتادم که گفته بود تو اهل ژاپنی. هنوز غمی را که در چشمانش بود به یاد دارم. تاریخ را خوب بلد بود. می‌دانست در حکومت استثمارگر چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
مقدمه
33 دقیقه
فصل اول / بخش اول
25 دقیقه
فصل اول / بخش دوم
27 دقیقه
فصل دوم / بخش اول
36 دقیقه
فصل دوم / بخش دوم
19 دقیقه
فصل دوم / بخش سوم
24 دقیقه
فصل دوم / بخش چهارم
20 دقیقه
فصل سوم / بخش اول
20 دقیقه
فصل سوم / بخش دوم
25 دقیقه
فصل سوم / بخش سوم
37 دقیقه
فصل چهارم / بخش اول
28 دقیقه
فصل چهارم / بخش دوم
24 دقیقه
فصل چهارم / بخش سوم
19 دقیقه
فصل چهارم / بخش چهارم
22 دقیقه
فصل پنجم / بخش اول
33 دقیقه
فصل پنجم / بخش دوم
22 دقیقه
فصل پنجم / بخش سوم
23 دقیقه
فصل پنجم / بخش چهارم
20 دقیقه
مؤخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی: فرار از کره‌ی شمالی
نویسنده
مترجمفرشاد رضایی
راویتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
82000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی

Amirtaher Shahri
۱۴۰۱/۹/۸
شبه جزیره کره از دیرباز بعلت موقعیت راهبردی ‌و استراتژیکی که داشته همواره موردتوجه استعمارگران بوده و در حالت کلی این کشور و مردمان آن در طول تاریخ ار داشتن رابطه با کشورهای دیگه اجتناب میکردن ‌به این به پادشاهی منزوی شهرت داشتند.
بعد ازشکست ژاپن و ازاد شدن خودبخودی کره از تصرف ژاپنی‌ها کم کم شکل
درحال گیری دولت‌ بومی کشور مستقل بودن که اینبار جنگ میان امپریالیسم و‌سوسیالیم (امریکا و‌روسیه) خودش رو به شکل جنگ کره نشون داد که چهارمین جنگ‌ از لحاظ میزان تلفات در قرن ۲۰‌ام بوده و قسمت جنوبی بارحمایت امریکا و کشورهای عضو ناتو‌ همراه بودن و‌بیشترین تعدادسرباز بعد امریکا از کشور ترکیه بودن و بخش شمالی هم توسط استالین حمایت میشدن و تا حدی هم پشتوانه حزب کمونیستی چین برخوردار بودند و بعداز چهارسال اندی جنگ خونین با یه قراردا‌د و دو کشور از مرز فرضی ۳۸درجه جداشدند… کره شمالی بخاطر سیستم سوسیالیستی و‌درعین حال دیکتاتوری و سلطلنتی که این دو باهم کاملا تداخل داشته ولی تنها در این کشور توانسته‌اند کنارهم باشندو‌ بدلیل ظلم و ستم بی حد و‌حسلب حکومت به مردم کره شمالی که عملا نه حق مسکن نه حق ماشین نه درآمد. مستقل را دارندو‌حتی دراپارتمانهایشان چندین خانواده باهم زندگی می‌کنند و مردم حق داشتن اتومبیل شخصی را ندارند این کتاب از زبان فرد غیربومی و ازطبقه محروم که در منطقه روستایی بوده شده و کتاب روح گریان من از زبان یک دختر تحصیل کرده در دانشگاه این کشور ازطبقه مرفه و عضو حزب این کشور بود و پدرش سفیرکره شمالی در کوبا بوده و نکته اینجاست که اختلاف طبقاتی هیچ تاثیری و همواره انسان بی ارزشترین چیز بوده وطبقه متوسط حتی ضعیف هرجایی شرایط بهتر زندگی از طبقه مرفه این کشور را دارند. با سپاس
محمود اژدری
۱۴۰۲/۶/۵
با سلام و احترام به همه کتابخوان‌های عزیزباز هم یک کتاب عالی دیگر از کتابراه که تمام شد. کتاب رودخانه تباهی کتابی با محتوای فرار یک فرد از کشور کره شمالی و نظام دیکتاتوری آن. به نظر من کتاب خیلی خوبی بود. در این حوزه هم کتابهای زیادی مطالعه کردم و هم شنیدم. این کتاب‌ها به آدم کمک میکنه تا بدونید در هر موقعیتی میشه بهترین بهره را از زندگی برد. این کتاب از زبان فردی نقل می‌شود که در ژاپن چشم به جهان گشوده و پدری کره‌ای و مادری ژاپنی دارد بخطر وعده‌های پوشالی کره شمالی از ژاپن به آن جا مهاجرت می‌کنند. مهاجرتی پر از درد و رنج و حتی در قسمت‌هایی آرزوی مرگ می‌کند. ولی با زندگی میجنگد تا به آزادی دست پیدا کند. این کتای نمونه کاملی از دروغ‌های نظام‌های توتالیتری یا همان تمامیت خواه است که حتی به جامعه خود توجه نمی‌کنند و آنقدر آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند که یا بمیرند یا حتی خود را بکشند ویا حتی با همه خطرها خود را برای آزادی قربانی کنند. به نظر من کثیف تر از این است که افراد را با وعده دروغین به جایی دعوت کنی که هیچ یک از وعده‌ها در آن اجرایی نخواد شد. این کتاب و امثال آن به نظر من خیلی مفید هستند زیرا در موقعیت‌هایی که فکر میکنی دیگر هیچ امیدی به آینده نیست خودت میتونی برای خودت راه درست دیگری پیدا کنی. پس باید همیشه به قدرت فکر و اندیشه خودت واقف باشی این مهمه که بدونی همیشه میشه. این کتاب زیبا را انتشارات ققنوس چاپ کرده و مترجم آن فرشاد رضایی است. نسخه صوتی آن در آوانامه تولید شده و راوی آن تایماز رضوانی است. که پیشنهاد میکنم حتماً آنرا مطالعه کنید یا بشنوید.
سیمین شمس
۱۴۰۲/۲/۶
بعد از دختری با هفت اسم، این دومین کتاب درباره فرار از کره شمالی است که گوش فرا دادم. اولی درباره دختری بنام هیون سئو لی و دومی درباره پسری بنام ماساجی ایشیکاوا دورگه کره‌ای ژاپنی است. وقایع مربوط به زندگی نامه ایشیکاوا خیلی پیشتر از هیون سئو لی اتفاق افتاده و مربوط به دوره بعد از جنگ و قحطی معروف کره شمالی می‌باشد که مردم به علف خواری و مرده خواری روی می‌اورند. خانواده ایشیکاوا در ابتدا در ژاپن زندگی میکنند و ازانجاییکه در آن کشور تحت تبعیض و فقر هستن، فریب تبلیغات دروغین حزب کمونیست کره شمالی را میخورند و به امید دستیابی به زندگی خوب و تحصیلات و شغل و درمان رایگان... به کره شمالی مهاجرت میکنند غافل ازینکه قرار است از ایشان به عنوان برده‌های صنعت و کشاورزی و.... جهت بازسازی کره شمالی پس از جنگ استفاده گردد! البته بماند که این مهاجرت بالاجبار، حاصل تبانی دولت ژاپن و کره شمالی می‌باشد. ایشیکاوا بعدا در سن بزرگسالی زمانیکه همسر و فرزندانی دارد بمنظور نجات جان خانواده خود از طریق چین به ژاپن فرار میکند اما متاسفانه موفق به نجات خانواده‌اش نمی‌گردد! تفاوت زندگینامه پر درد و رنج ایشیکاوا و هیون سئو لی در این می‌باشد که از ابتدا تا انتهای داستان زندگی ایشیکاوا پر از احساس گناه و عذاب وجدان می‌باشد! عذاب وجدان نسبت به خانواده‌ای که توانایی نجات آن‌ها را نداشته است. ایشیکاوا بعد از مدتی زندگی در ژاپن دیگر هرگز هیچ خبری از خانواده خود دریافت نمی‌کند چه بسا در اثر فقر و گرسنگی مرده باشند!
نکته مشترک هر دو داستان پی بردن به گستردگی قاچاق و فساد سیستماتیک در کشورهای کره شمالی، چین، لائوس و... ‌می باشد! درباره مسخ فرهنگی ملت کره شمالی و بی خبری از جهان مدرن دیگر حرفی نمانده است!!
آرشاوین
۱۴۰۲/۹/۷
خواندن یا دیدن سرگذشت زندگی یک انسان دیگه مطمئنا در نگاه ما به زندگی تاثیر بسزایی خواهد داشت. در این کتاب تاثیر جبر جغرافیایی و تاریخی را در زندگی ابنائ بشر به خوبی و البته تلخی لمس خواهیم کرد و اینکه تصمیم فرد یا افرادی که در ساختار سیاسی مقام بالایی دار دارند و یا حکومتهای توتالیتر چگونه میتواند زندگی انسانهای معمولی را به طور کامل تحت تاثیر خود قرار دهد. چگونه کسانی که قصد ساختن بهشت دارند زندگی دیگرانی را به جهنمی تبدیل میکنند که یک انسان سالها در حسرت یک وعده برنج سفید باشد؟؟؟ شنیدن این داستان با صدا و اجرای تحسین برانگیز تایماز رضوانی یک از تجربیات بسیار تلخ ولی گرانبهای من در زندگی میباشد.
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۶/۲۶
میگن تاریخ آینه عبرت است ولی اینکه برای چه کسانی را نمیدانم، ما مردم‌عادی تا حدودی انشالله درس عبرت بگیریم، ولی اونهاییکه در رأس قدرت هستن شاید فکر میکنند تافته جدا بافته هستن، چون زور گویی و ستم‌ را به حدی میرسانند که مردم یا افسرده، غمگین ونومید میشوند یا فرار را بر قرار ترجیح میدهند وآواره دیگر کشورهای میشوند، من‌که دیگرنیستم ولی امیدوارم روزی برسدکه جهانی پر از صلح وآرامش وجود داشته باشد گرچه من امیدی ندارم و فکر میکنم هرچه پیشتر میرویم جهانی وحشتناکتر خواهیم داشت، خدا کند اشتباه کنم، سپاسگزار شما هستم.
Zahra Zafar
۱۴۰۱/۸/۲
داستان تکان دهنده و پرکششی بود. داستان زندگی سخت مردم کره شمالی. داستانی بسیار دردناک که گاهی وقتها تصور این همه سختی برای مردمان یک کشور به ذهن آدم خطور نمیکنه. داستانی که شما رو به فکر میبره که چقدر زندگی مردم در فضای یک کشور بسته میتونه سخت باشه بطوری که حتی تصورش هم برای باقی مردم محاله چون که این فضای بسته مانع انعکاس واقعیات زندگی مردم به خارج از اون کشور میشه بنابراین درک درستی از زندگی مردم اون کشور برای دیگر مردمان وجود نداره.
داستان این کتاب با گویندگی عالی راوی نیز بسیار تأثیرگذارتر شده بود.
آتنا توانای فرهی
۱۴۰۲/۱۱/۲۴
تا به حال چندین کتاب درباره زندگی نامه‌ی کسانی که از کره شمالی فرار کردند خواندم به نظر من کسانی که به خاطر ناآگاهی به زادگاه پدرانشان برگشتند رنج بیشتری بردند تا کسانی که در کره‌ی شمالی به دنیا آمدند و شناختی از دنیای بیرون ندارند البته ناگفته نماند که همه‌ی آن‌ها با یک عذاب وجدان همیشگی جهنم را کره‌ی شمالی ترک می‌کنند چون می‌دانند بعد فرارشان چه بر سر خانواده‌ی آن‌ها می‌آید آن‌ها محکوم به اردوگاه‌هایی مانند اردوگاه ۱۴ هستند جایی که کره شمالی انکارش میکند
مانا
۱۴۰۱/۹/۱۷
با توجه به کتابهایی که از قبل در باره کره شمالی گوش داده بود این کتاب به نظرم جالب نیامد غلو کردن و برتر دانستن نویسنده بعلت نیمه ژاپنی بودن و درست مثل همان مردم کره شمالی رفتار کردن احساسی را در انسان بوجود می‌اورد که فقط میخواهد چیزی بنویسد در صورتی که کتابهای قبلی در باره کره شمالی خیلی قشنگ و واضح زندگی مردم بیچاره کره را به تصویر میکشید بیشتر روای با صدای زیبا کشش برای ادامه دادن را زیاد کرده بود. ممنون
bahar ashkani
۱۴۰۱/۷/۱۲
نمیدونم این داستان چقدر به واقعیت نزدیک هست اما بنظر خیلی هم دور نمیاد هرچه هست بسیار دردناک و قابل تامل هست بارها بغض کردم و گاهی اشکم درآمد و گه گاهی احساس نزدیکی به شرایط داستان را میکردم شرایطی که خیلی برای ما غریب نیست متاسفانه واقعیت هاییست که وجود دارد و هیچ ابرقدرتی هم کاری نمیتواند کند یا نمیخواهند کنند
بنظرم این کتاب حتما ارزش خواندن را دارد
فرزانه خراسانی
۱۴۰۱/۶/۱۷
کتاب زیبا وپر کششی بود دائم در انتظار وقوع یک اتفاق خوب بودم. وامید داشتم که قهرمان داستان به آرزویش برسد. کتاب متن روانی داشت وراوی جذابیت کتاب را دوچندان میکرد. کتاب شدیدا انسان را تحت تاثیر قرار میداد ومتاثر از اینکه دریک کشور در بسته چه فجایعی میتواند رخ دهد وهیچ کس خبر دار نشود وحتی اگر خبری هم به بیرون راه پیدا کند هیچ کس اهمیتی نخواهد داد😔.
ممنون از کتابراه 🙏
T. Sedaghat
۱۴۰۱/۷/۸
این اولین کتابی بود که در مورد کره شمالی خواندم. تنها اطلاعاتم از کره شمالی از پادکست رخ بود. به نظرم کتاب خوبی بود. سختی‌هایی که نویسنده کتاب به عنوان یک فرد معمولی کشیده متاثر کننده بود. واقعا سرنوشت انسان بسیار تحت تاثیر خانواده و محیط زندگی است و گاهی فرد هر چقدرم تلاش میکنه چیزی بهتر نمیشه. خوانش آقای رضوانی واقعا فوق العاده بود.
regen
۱۴۰۱/۶/۱۰
به جرات میشه گفت در بین اثاری که در مورد کره شمالی هستن و تعدادشون زیاد هم نیست، این کتاب یکی از جذابترین هاست طوری که ذهن یک دقیقه هم از فکر ماساجی منحرف نمیشه و دلت می‌خواد هر چه سریعتر بفهمی در اخر چی به سرش میاد.
به نظرم خط به خط این کتاب مستعد تبدیل شدن به یک فیلم تراژدی و جذاب رو داره.
کیمیا محمودی
۱۴۰۲/۴/۱۷
اگر اولین کتابی هست که در مورد کره جنوبی می‌خونید قطعا براتون جذابه
ولی من خودم دختری با هفت اسم، نیم دانش پیونگ یانگ و روح گریان من رو بیشتر دوست داشتم
با این کتاب هم البته سیر تاریخی و دلیل بازگشت کره ای‌های مقیم در ژاپن رو متوجه شدم
در کل کتاب جالبی با یه داستان گیرا
سعید راستی
۱۴۰۱/۹/۱
بسیارس از مردمان از بزرگی ظلم و ستمی که بر مردم مظلوم کره شمالی رفته و میرود، آگاهی چندانی ندارند. در این کتاب، نویسنده که خود این رنجها را دهها سال کشیده و سپس موفق به فرار از آن کشور شده، شرح دقیقی از این وضعیت ارایه داده که موجب شگفتی است. کتاب بسیار خوبی است.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۱۲/۱
به شدت برای کسایی که رمان‌های تاریخی و زندگی نامه دوست دارن پیشنهاد میکنم، نویسنده رنج رو به معنای واقعی میاره تو ذهنمون و تحمل ادمیزاد رو که تا چه میزان میتونه باشه، حیرت اوره دونستنش.
پر از رنج و امید و رهایی و پوچی و باز هم امید بود کتاب.
ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات 55

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی

برای دریافت کتاب صوتی رودخانه‌ی تباهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.