معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان

عکس جلد کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان
قیمت:
۳۵,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان

شرحی بی‌نقص از دلایل و چگونگی شکل‌گیری تجارت برده! مهدی میرکیایی در کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان به وقایع پس از سلطه حاکمین اروپایی بر قاره‌ی آمریکا می‌پردازد، زمانی که آن‌ها برای تامین نیروی کار از ساکنین آفریقا استفاده کردند... . این اثر در سال 1400 توسط جشنواره جایزه کتاب سال مورد تقدیر قرار گرفت.

درباره‌ی کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان

جلد سوم مجموعه سرگذشت استعمار با محور برده‌داری تالیف شده. کتاب سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان از نقطه‌ای شروع می‌شود که استعمارگرانی اروپایی برای استفاده از زمین‌های پهناور آمریکا به نیروی کار نیاز داشتند. عده‌ای از افراد فرصت‌طلب تصمیم گرفتند برای حل مشکل از ساکنین آفریقا استفاده کنند و آن‌ها را به صاحبین مزارع بفروشند. تجارت پررونق برده به این ترتیب پدید آمد. با اینکه قدمت برده‌داری به تاریخ باستان برمی‌گردد اما خرید و فروش انسان‌های آزاد هرگز مانند آنچه در قرن شانزدهم تا هجدهم توسط اروپاییان اتفاق افتاد دیده نشده بود. مهدی میرکیایی با زیرکی و ظرافت جنایت‌هایی که در طول این معاملات رخ می‌داد را روایت می‌کند تا با گوشه‌ای دیگر از جنایات استعمارگران آشنا شوید.

درباره‌ی مجموعه سرگذشت استعمار

نمی‌توان تاریخ اولین استعمار اتفاق افتاده در جهان را به‌راحتی مشخص کرد. حکومت‌ها از هزاران سال پیش برای به‌چنگ آوردن منابع دیگر سرزمین‌ها به قلمروهای دیگر لشگرکشی می‌کردند و در این راه از هیچ خشونتی رویگردان نبودند. با این حال استعمار به‌معنای امروزی با «عصر اکتشاف» در قرن پانزدهم میلادی آغاز شد. پادشاه جاه‌طلب کشور پرتغال برای تحقق کنجکاوی، گسترش مسیحیت و البته کسب ثروت ناوگانی مجهز را برای جستجوی هند فرستاد. این سفر تاریخ جهان را برای همیشه دگرگون کرد و اتفاقاتی را رقم زد که مهدی میرکیایی آن‌ها را به زیبایی در مجموعه سرگذشت استعمار روایت می‌کند.

غارتگران اروپایی در مسیر خود به قاره آفریقا برخوردند، جایی که سنگ‌های قیمتی میان دانه‌های شن برق می‌زدند و زیبایی‌های چشمگیرش از نعمات بی‌پایان طبیعت حکایت داشت. سپس با فتح قسمت‌هایی از آفریقا، به سمت قاره‌ی آسیا بادبان کشیدند. آوازه‌ی دستاوردهای پرتغالی‌ها به‌حدی زیاد بود که خیلی زود انگلیس، هلند و اسپانیا هم به جمع استعمارگران پیوستند. آن‌ها با خودپسندی بی‌حدوحصرشان دیگر نژادها را غارت می‌کردند و علاوه بر تصاحب دارایی‌های طبیعی حتی مردم کشورهای دیگر را به بردگی می‌گرفتند.

ماجراهای وحشیگری استعمارگران قلب هر انسانی را به درد خواهد آورد، اما آشنایی با وقایع آن سال‌ها بی‌اغراق برای همه‌ اجباری است. مجموعه سرگذشت استعمار به ما کمک می‌کند واقعیت‌های قرن پانزدهم که ریشه نابرابری‌های امروز هستند را ببینیم و در تحلیل مسائل روز هوشمندانه‌تر عمل کنیم. مهدی میرکیایی، نویسنده این مجموعه‌ی پانزده جلدی ما را به قلب کشورهای استعمارشده می‌برد تا درکی جامع از روابط ملل در قرون گذشته به دست آوریم. این اثر ارزشمند می‌تواند انتخابی عالی برای نوجوانان علاقه‌مند به تاریخ باشد؛ با این وجود تمام افراد حق‌جو که می‌کوشند اطلاعات تاریخی خود را گسترش دهند می‌توانند از کتاب‌های سرگذشت استعمار بهره ببرند.

در پایان باید گفت این مجموعه آموزنده توسط انتشارات مهرک به چاپ رسیده و نشر صوتی سماوا نسخه‌ی گویای آن را تهیه کرده است.

افتخارات مجموعه سرگذشت استعمار

  • اثر شایسته تقدیر در سی‌ونهمین جایزه کتاب سال (1400)
  • اثر شایسته تقدیر در بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران (1400)

کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان مناسب چه کسانی است؟

نوجوانان علاقه‌مند به تاریخ و افرادی که مطالعه‌ی قبلی در این حوزه نداشته‌اند، ‌مخاطبان اصلی کتاب شکار انسان هستند.

با مهدی میرکیایی بیشتر آشنا شویم

مهدی میرکیایی فارغ‌التحصیل دکترای تاریخ پس از اسلام و استاد دانشگاه علامه طباطبایی است. او آثار متعددی در زمینه ادبیات و تاریخ تالیف کرده که مجموعه سرگذشت استعمار شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست. شایان ذکر است دکتر میرکیایی در سال 1378 و 1381 جایزه‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی را به دست آورد. از دیگر افتخارات این نویسنده‌ی ایرانی می‌توان به اثر برگزیده جشنواره کتاب‌های کمک آموزشی رشد در سال 1386، برنده لوح زرین هجدهمین جشنواره کتاب در 1395 و برگزیده جشنواره خاتم در سال 1395 اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان می‌شنویم

این تجارت بزرگ دادوستد بزرگتری به وجود آورد که حجم اون سه برابر تجارت برده بود و انگلیسی‌ها به اون مثلث تجاری می‌گفتند. کشتی‌هایی که برده‌ها رو به آمریکای شمالی و مرکزی می‌بردند تو مسیر برگشت انبارهای خودشون رو از شکر، پنبه، تنباکو، ملاس، ادویه و طلا پر می‌کردند و این محصولات رو توی بازارهای اروپایی می‌فروختند. اون‌ها بعدش کشتی‌های خودشون رو پر سلاح، پارچه، شراب و هر چیزی که رئیسای قبایل آفریقا دنبال اون بودند می‌کردند و راهی آفریقا می‌شدند. اونجا کالاها رو به رئیسای قبایل می‌دادند، برده تحویل می‌گرفتند و دوباره راهی آمریکا می‌شدند. معامله‌ها پایاپای بود و کمتر از پول استفاده می‌شد.

تاجرهای انگلیسی که مقیم آمریکای شمالی بودن گاهی این مثلث تجاری رو بین آفریقا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی برقرار می‌کردند. جیمز د ولف یکی از سرمایه‌دارهای انگلیسی ساکن توی بریستول توی آمریکای شمالی بود که کشتی و سرمایه‌اش رو دراختیار یه ناخدا قرار داده بود که به آفریقا و آمریکای جنوبی سفر کنه... .

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
44 دقیقه
بخش اول
50 دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان
نویسنده
راویپیمان طالبی
ناشر چاپیانتشارات مهرک
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب علمی و آموزشی نوجوان
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان

محمدصالح عبدالهی
۱۴۰۲/۱۱/۲۲
من معمولا به تاریخ علاقه ندارم. اما این کتاب یک چیز دیگه است.
فوق العاده خوب بود. لازمه هر کسی حداقل یک بار بخونه مخصوصا نوجوان ها. صدای گوینده هم عالی بود به نظرم. کتاب حجم خوبی هم داشت و میتونی سریع تمومش کنی
Emma
۱۴۰۲/۱۱/۹
این مجموعه کتاب محشره این بخش راجع به شکار برده و بردن برده‌های سیاهپوست به امریکا است نویسنده به ظرافت و دقت از جزئیات بردن افریقایی‌ها در کشتی‌ها و وضعیت افتضاحی که داشتن تعریف کرده
حتما بخرید
Nano.R
۱۴۰۲/۲/۱۴
کل این مجموعه عالیه
نه تنها برای نوجوان‌ها بلکه برای همه لازمه خوندنش
تاریخ استعمار رو فوق العاده توضیح میده و خلاصه و مفید و قابل فهم
یگانه زهرا منصوری
۱۴۰۳/۱/۹
واقعاً مجموعه کتاب سرگذشت استعمار بسیار عالیه این جلدش هم عالی بود البته خیلی اسف ناکه
احمد پیری
۱۴۰۲/۷/۵
واقعا نیازه هر فردی این کتاب بخونه. فایل صوتیش هم عالیه. برای افرادی که رانندگی میکنند
طاهره باقری
۱۴۰۲/۴/۱۱
این کتاب خیلی عالیه و واجبه که همه بخونن تا بغهمن واقعیت اروپا و امریکا چیه
mohamadtaha
۱۴۰۲/۹/۲۴
کتاب عالی بود. پیشنهاد میکنم شما هم این کتاب را بخرید و بخوانید.
زهرا مددی
۱۴۰۲/۶/۱۱
بسیار شیوا و روان نوشته شده بود و خوانش زیبایی هم داشت
مصطفی جمال بافقی
۱۴۰۲/۱/۲۸
این جلد را کاش همه‌ی مردم کشورمان می‌خواندند. خیلی مهم بود
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان

برای دریافت کتاب صوتی سرگذشت استعمار - جلد سوم: شکار انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.