دانلود کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی نوشته‌ی علی بخشی، دربردارنده‌ی روایت‌هایی درباره‌ی تاریخ بیهقی است.

درباره‌ی تاریخ بیهقی:

کتاب تاریخ بیهقی در قرن پنجم توسط ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی به نگارش درآمده است. این کتاب از دوران آفرینش انسان‌ها و تاریخ ایران و اعراب سخن می‌گوید. نسخه‌ی کامل این اثر ماندگار 30 جلد بود که امروزه فقط 6 جلد از آن باقی مانده است. مطالب ارائه شده در این 6 جلد درباره‌ی حوادث و رویدادهای دوره‌ی غزنویان خصوصا دوران سلطنت سلطان مسعود غزنوی است و دقیقا به همین دلیل است که اغلب تاریخ بیهقی را به عنوان تاریخ مسعودی به شمار می‌آورند. از این کتاب درخشان نسخه‌های خطی بسیاری در کتابخانه‌های ایران و دیگر کشورهای جهان وجود دارد که نشان دهنده‌ی این موضوع است که در چند قرن کنونی این اثر بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته بوده و آوازه‌ای درخور داشته است.

در قسمتی از کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی می‌شنویم:

و مردمان را خواهی پادشاه و خواهی جز پادشاه، هر کسی را نفسی‌ست و آن را روح گویند، سخت بزرگ و پرمایه و تنی‌ست که آن را جسم گویند، سخت خرد و فرومایه و چون جسم را طبیبان و معالجان اختیار کنند تا هر بیماری که افتد زود آن را علاج کنند و داروها و غذاهای آن بسازند تا به صلاح باز آید. سزاوارتر که روح را طبیبان و معالجان گزینند تا آن افت را نیز معالجت کنند که هر خردمندی که این نکند، بد اختیاری که او کرده است که مهم‌تر را فرو گذاشته است و دست در نامهم‌تر زده است و چنان که آن طبیبان را داروها و عقاقیر است از هندوستان و هرجا آورده، این طبیبان را نیز داروهاست و آن خرد است و تجارب پسندیده، چه دیده و چه از کتب خوانده.

عادت زمانه چنین است که هیچ چیز بر یک قاعده نماند و تغییر به همه چیزها راه یابد. مرد به هنر نام گیرد که جهان بر صلاتین گردد و هر کسی را که برچیدند، برکشیدند و نرسد کسی را که گوید چرا چنین است.

 ۱ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۱۰۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱۴ دقیقه
مقدمه
۳ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش اول
۴ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش دوم
۱۱ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش سوم
۴ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش چهارم
۴ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش پنحم
۱۱ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش ششم
۱۸ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش هفتم
۱۰ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش هشتم
۲ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش نهم
۲۶ دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

برای دانلود کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

نظرات کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.