دانلود کتاب صوتی شهریار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شهریار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شهریار

کتاب صوتی شهریار، اثری از نیکولو ماکیاولی، نویسنده و سیاستمدار ایتالیایی، بدون شک پرخواننده‌ترین، بحث‌انگیزترین و بدنام‌ترین اثر سیاسی در طول تاریخ است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

امروزه رزم‌آرایان، بازرگانان و سیاست‌مداران به شهریار (The Prince) همچون کتاب مقدس سیاست واقع‌گرایانه و به عنوان راهنمای نهایی برای به دست آوردن و حفظ قدرت در این جهان خطرناک می‌نگرند. این اثر که به ستایش قدرت و طرفداری رذایل اخلاقی حاکمان شهرت دارد از آثار مشهور در زمینه فرهنگ سیاسی در جهان محسوب می‌شود.

نیکولا ماکیاولی، این کتاب را در دوران سخت زندگی خود نوشت و پس از نوشتن کتاب، آن را به «لورنسو مدیچی» پیشکش کرد؛ به امید اینکه شغلی به دست آورد. این کتاب در سال ۱۵۵۹ در فهرست کتاب‎های ممنوعه پاپ گنجانده و نویسنده آن «ماکیاولی شیطان» نامیده شد. کتاب شهریار که در سال ۱۵۱۳ میلادی به رشته تحریر در آمد و تا سال ۱۵۳۲ به چاپ نرسید، موضوع بحث تفسیرهای متنوعی بوده است.

نیکولو دی برناردو دِ ماکیاولی (Niccolo Machiavelli)، فیلسوف سیاسی، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه‌نویس مشهور ایتالیایی در 3 مه 1469 در فلورانس ایتالیا به دنیا آمد و در 21 ژوئن 1527 درگذشت. ماکیاولی از خاندانی ثروتمند نسب می‌برد، اما پدرش با اینکه فقیر شده بود، برای تحصیل شش فرزندش از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کرد؛ چنان‌که نیکولای جوان در بیست‌و‌نه‌ سالگی به عضویت «شورای ده‌ نفره» فرمانروایی فلورانس برگزیده شد.

ستاره بخت ماکیاولی اما روز‌به‌روز پرفروغ‌تر می‌شد و او به مراتب بالایی در حاکمیت دست می‌یافت. هرچند پس از چندی و با تغییر و تحول در حاکمیت، آرامش و دیوانسالاری جایش را به زندان و زندگی سخت داد.

کتاب صوتی «شهریار» که از پسِ زندگی پر فراز و نشیب ماکیاولی حاصل شده و پس از مرگش منتشر شده، بسیار محل بحث بوده و از قرن نوزده به بعد به یکی از متون کلاسیک فلسفه سیاسی بدل شده و نام او را عالم‌گیر کرده است.

اهمیت کتاب صوتی «شهریار»، که منتقدان آن را دستورنامه قدرت می‌نامند، در این است که ماکیاولی اگرچه واضع یا نظریه‌پرداز ناسیونالیسم نیست، شبحی از این اندیشه را در دوران خود دید و از این‌رو، کاربرد واقع‌گرایانه از قدرت برای دستیابی به یکپارچگی ملی را تبیین کرد.

ماکیاولی زندگی خود را صرف سیاست و میهن پرستی کرد. با این حال برخی او را به اتهام حمایت از حکومت اقتدارگرا و ستمگر همواره مورد حمله قرار داده‌اند. علت آن نوشتن کتابی به نام شهریار است که وی برای خانواده مدیچی حاکمان فلورانس نوشته‌ است.

مطالعات نیکولا ماکیاولی، در خصوص زمامداری امور و حکومت‌داری در آن زمان، وی را به اولین دانشمند و فیلسوف سیاسی غرب تبدیل نمود. وی سیاست مدرن را در تضاد با سنت اخلاقی و مذهبی می‌دانست و بر این باور بود که در این دنیا قدرت یک اصل است و محدود به هیچ حکم اخلاقی نیست، در نتیجه استفاده از هر وسیله‌ای در سیاست برای پیشبرد اهداف مجاز خواهد بود.

مجموعه‌ای از اصول و روش‌های دستوری که برای حکومت بر مردم از وی به جا مانده، تحت عنوان ماکیاولیسم شناخته می‌شود، که چندین احکام آن به شرح زیر است:

- همیشه در پی سود خویش باش.
- جز خویشتن هیچکس را محترم مدار.
- حریص باش و هر آنچه که می‌توانی تصاحب کن.
- چون فرصت بدست آوردی دیگران را فریب بده.
- در رفتار با مردم به زور توسل جوی، نه به مهربانی.

از نوشته‌های سیاسی او باید به دو اثر وی که دریچه‌ تازه‌ای رو به جهان سیاست باز کرد، اشاره کرد: «گفتارها» و «شهریار». «گفتارها» درباره مملکت‌هایی است که به روش جمهوری اداره می‌شوند و «شهریار» درباره حکومت‌هایی است که به شکل پادشاهی اداره می‌شوند.

«شهریار» پس از مرگ نویسنده آن انتشار یافت. نخستین چاپ آن در ۱۵۳۲ در رم، در انتشارات آنتونیو بلادو و در فلورانس، در انتشارات برناردو جونتا درآمد. این رساله که بسیار مختصر است، در اندک زمان به بیشتر زبان‌ها ترجمه شد و در سرتاسر اروپا انتشار یافت و شهرت زیادی به دست آورد. به‌ویژه در نیمه قرن شانزدهم و نیمه نخست قرن هفدهم، هدف اتهامات و ناسزاهای بسیار سخت قرار گرفت. این اثر چکیده نظریه‌ای است که به نام «ماکیاولیسم» خوانده شده است، به همین سبب خشم همه مخالفان این نظریه را به خود برانگیخت.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی شهریار می‌شنویم:

شهریار هرگز نباید با کشور قدرتمندتر از خود هم‌‏پیمان شود مگر در صورت لزوم، چرا که در صورت پیروزی اسیر وی خواهید شد شهریار باید تلاش کند تا تحت سلطه دیگران درنیاید مگر اینکه ناچار شود.

ونیزیان، علیه فرمانروای میلان با فرانسه هم‌­پیمان شدند که سبب سرنگونی آنان شد. اما زمانی که راهی جز هم‌­پیمانی با دولت مقتدر نباشد (مانند کاری که فلورانسیان در زمان حمله پاپ‌ها ‏و اسپانیا به لومباردی کردند.) شهریار باید از یکی از طرفین جنگ حمایت کند. هیچ دولتی نباید تصور کند راهی بی­‌خطر برگزیده است. بلکه همیشه باید بداند که خطر کرده است.

همیشه چنین است، وقتی از خطری می‌­گریزید خطر دیگری گرفتارتان می‌­کند. اما عاقلانه‌­تر است که ماهیت خطر را بشناسیم و راه کم‌خطرتر را انتخاب کنیم.

 ۴ ساعت و ۶ دقیقه، ۲۲۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۲۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۵ دقیقه
بخش هشتم
۲۰ دقیقه
بخش نهم
۱۸ دقیقه
بخش دهم
۲۴ دقیقه
بخش یازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شهریار

برای دانلود کتاب صوتی شهریار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شهریار

نظرات کتاب صوتی شهریار

پرنیان فتوحی
۱۴۰۰/۱/۳
مفاهیم این کتاب، قطعا به مذاق بسیاری خوش نخواهد آمد، مخصوصا آنان که هنوز قلبهای بسیار پاک و معصومی دارند. اما بازی قدرت بازی کثیفی است؛ بازی اساسا بر سر بقاست. این کتاب رازها و نکات بقا و قدرت در دنیای انسانها را بیان میکند. اما استفاده از مفاهیم این کتاب، غیر از موارد بسیار ضروری، اصلا توصیه نمیشود😉. به عنوان آخرین راه‌حل به آن‌ها نگاه کنید.
سجاد حسینی
۱۳۹۸/۵/۲۸
بسیار عالی. نظریه پردازی‌های ماکیاولی بسیار کاربردی و صحیح است و از نظر من نظر دکتر عماد افروغ در مورد اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران هم نوعی ماکیاولیسم مذهبی است کاملا درست اس و با خواندن این کتاب تا حدودی با مبانی مکتب ماکیاولیسم اشنا خواهد شد و قطعا بدنبال دیگر مسائل و نظرات مربوط به این مکتب خواهید رفت....
Nima Bero
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
این کتاب بدرد همه میخوره سیاست لازمه زندگی هر شخصیه، ماکیا ب صورت شفاف تفکر میگه عمل و‌نتیجه بر اساس تاریخ هم تحقیق کرده مثال میزنه، از کوروش میگه الگو‌ همه جهان. موزیک و صدا راوی عالی بود هماهنگی داره با موضوع کتاب
مشاهد همه نظرات (۳۶)