دانلود کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار

عبدالحسین زرین کوب ادیب برجسته ایرانی در کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار، ویژگی‌های خاص آثار عرفانی عطار نیشابوری را بررسی کرده و اندیشه‌ها و تفکرات صوفیانه او را شرح داده است.

درباره کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار:

دکتر زرین کوب با اقتباس از داستان مشهور منطق الطیر عطار یعنی سفر پرندگان برای پیدا کردن پادشاه، کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار را نام گذاری کرده است. این کتاب درباره اندیشه‌های عرفانی عطار نیشابوری و بررسی آثار و تفکرات اوست.

عطار با نام اصلی فرید الدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری نیز یکی از بزرگ‌ترین صوفیان، عارفان و شاعران والامقام ادبیات فارسی است که در سال‌های 540 تا 618 هجری قمری در شهر نیشابور منطقه خراسان زندگی می‌کرده است.

از او اطلاعات زیادی در دست نیست و به گفته دکتر شفیعی کدکنی که در مقدمه کتاب منطق الطیر آورده شده است، شخصیت و زندگی عطار در «ابر ابهام» قرار دارد. با این حال عطار در زمان حیات خود به حرفه داروسازی و داروشناسی مشغول بوده و به خاطر کار عطاری و درمان بیماران، به دربار هیچ وابستگی نداشته است. البته او برای طی مراحل تصوف و عرفان خود نیز، به هیچ خانقاهی نرفته و به هیچ یک از دسته‌های فکری تصوف گرایش نداشته است.

عطار نیشابوری پیش از آنکه در سال 618 هجری قمری به دست مغولان کشته شود، آثار مختلف و ارزشمندی را نوشته است اما تنها کتاب‌های «اسرار‌نامه، الهی‌نامه، منطق‌الطیر، تذکره‌الاولیا، مصیبت نامه و مختارنامه» از آسیب‌های جنگ در امان باقی مانده‌اند.

کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به فرهنگ و ادبیات کهن ایران علاقه مند هستید و می‌خواهید با زندگی و آثار عطار نیشابوری بهتر آشنا شوید، این کتاب ارزشمند به شما پیشنهاد می‌شود.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

او تاریخ نگار، نویسنده، ادیب، مترجم و منتقد برجسته ایرانی بود که در زمینه تاریخ ایران و اسلام، تصوف، مولوی شناسی و بررسی آثار ادبیان بزرگ ایرانی متخصص بود.

عبدالحسین زرین کوب (Abdolhossein Zarrinkoob) از سال 1335 شمسی و بیش از چهل سال در دانشگاه تهران به تدریس ادبیات و تاریخ مشغول بود و البته در دورانی کوتاه نیز در دانشسرای عالی تهران و دانشکده هنرهای دراماتیک نیز به دانشجویان آموزش می‌داد. همچنین این مورخ ایرانی پیش از انقلاب مدتی نیز در دانشگاه‌های آکسفورد، هند، سوربن، کالیفرنیا، پرینستون و پاکستان تدریس می‌کرد.

زرین کوب به خاطر بررسی آثار و تفکران بزرگانی چون حافظ، مولانا، خاقانی، نظامی، عطار و... جایگاه والایی در عرصه فرهنگی و ادبی کشور دارد و با نوشتن چهار کتاب در حوزه تاریخ اسلام یعنی «بامداد اسلام، کارنامه اسلام، دو قرن سکوت و تاریخ ایران بعد از اسلام» نیز شهرت بیشتری پیدا کرد.

این منتقد و نویسنده ایرانی پس از 77 سال زندگی و خدمت به فرهنگ و تمدن ایران و اسلام در سال 1378 در تهران درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار می‌شنویم:

در پاره‌ای از قصه‌ها در شگفتی‌های عالم با اعجاب و تحمل یاد می‌کنند؛ از جمله تصویری که از ققنوس و آواز و مرگ او می‌دهد، از آشنایی با میراث اهل حکمت حاکی‌ست. تصویر جالبی هم از بوقلمون می‌دهد که حاکی از وسعت حوزه آگهی‌های اوست. بر وفق آنچه که او نقل می‌کند، این بوقلمون جانوری دریایی‌ست و اعضای آن چنان نرم است که او می‌تواند خودش را به هر شکل که می‌تواند دربیاورد. با این ترفند جانوران دریا از وی نمی‌گریزند و او آن‌ها را چنان که می‌خواهد شکار می‌کند و در کام می‌کشد.

در الهی نامه از جانوری بزرگ یاد می‌کند که هلوم نام دارد و در پشت کوه قاف سر می‌کند. هفت دریا آب پشت سر دارد و هفت صحرا گیاه پیشرو. بامدادان آن هفت صحرا را چرا می‌کند و آن هفت دریا را در می‌کشد و شب همه شب نمی‌آرامد تا فردا چه خواهد خورد.

 ۶ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۳۴۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مقدمه
۱۳ دقیقه
فصل اول
۱۸ دقیقه
فصل دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم
۱۱ دقیقه
فصل چهارم
۱۰ دقیقه
فصل پنجم
۸ دقیقه
فصل ششم
۱۶ دقیقه
فصل هفتم
۱۹ دقیقه
فصل هشتم
۲۶ دقیقه
فصل نهم
۹ دقیقه
فصل دهم
۹ دقیقه
فصل یازدهم
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم
۳ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۴ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۹ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل هفدهم
۸ دقیقه
فصل هجدهم
۸ دقیقه
فصل نوزدهم
۸ دقیقه
فصل بیستم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و یکم
۳۶ دقیقه
فصل بیست و دوم
۸ دقیقه
فصل بیست و سوم
۹ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۶ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۵ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۶ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۵ دقیقه
فصل بیست و نهم
۵ دقیقه
فصل سی‌ام
۳ دقیقه
فصل سی و یکم

راهنمای دانلود کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار

برای دانلود کتاب صوتی صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  صدای بال سیمرغ: درباره زندگی و اندیشه عطار