دانلود کتاب صوتی طبیعت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طبیعت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی طبیعت

کتاب صوتی طبیعت اثر رالف والدو امرسون مجموعه‌ای از مقالات فرهنگی است که از زاویه‌ای فلسفی و هستی شناسانه به طبیعت و نقش ما انسان‌ها در آن پرداخته است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

رالف والدو امرسون (Ralph Waldo Emerson) معتقد است ما از راه و سلوک پیشینیانمان دور افتاده‌ایم و از همین رو آنگونه که شایسته است از هستی و پدیده‌های آن لذت نمی‌بریم.

در کتاب طبیعت (Nature)، تمامی علوم یک هدف دارند و آن کشف اصول طبیعت است. ما اصول دوران‌ها و کارکردها را می‌دانیم اما تاکنون به ندرت اتفاق افتاده که به تصوری در باب خلقت نزدیک شویم. امروزه از جاده حقیقت بسیار به دور افتاده‌ایم و همین منجر به این شده که بزرگان دینی به مباحثه درافتند و از یکدیگر متنفر شوند و متفکرین‌مان لب فرو بندند و شیوه‌ای سبک‌سرانه در پیش گیرند.

رالف‌ والدو امرسون فیلسوف و نویسنده آمریکایی در روز ۲۵ مه ۱۸۰۳ درشهر بوستون ایالت ماساچوست زاده شد و در ۲۷ آوریل ۱۸۸۲ کنکورد ماساچوست درگذشت. امرسون را پدیدآورنده مکتب ترانسندنتال آمریکا می‌دانند.

او در زمینه تغییر و تحول در تاریخ هم عقیده با توماس کارلایل بود مبنی بر اینکه تغییر در تاریخ و اجتماع توسط اشخاص بزرگ ایجاد می‌شود نه توده مردم. او می‌گوید شما شخصیت‌های بزرگی را مثل محمد پیامبر اسلام به من بشناسانید تا تأثیر آن‌ها را در تحول در تاریخ برای شما بازگو کنم.

از منظر فلسفی، جهان مرکب از طبیعت و روح است. اگر از این منظر بنگریم پس تمام جهان هستی منفک از ماست و سخن فلسفه بدین معناست که جهان "نفس من" نیست بلکه طبیعت و فن است و تمام انسان‌ها و جسم من می‌بایست در زیر گروه طبیعت، قرار گیرد.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در قسمتی از کتاب صوتی طبیعت می‌شنویم:

نیاز والاتر انسان که بواسطه طبیعت پاسخ داده می‌شود، عشق به زیبایی است. یونانیان باستان جهان را زیبایی خطاب می‌کردند. چه به جهت ساختار بنیادین اشیاء باشد یا قدرت قالب پذیری چشم انسان، در هر حال صورت نخستینی چون آسمان، کوه، درخت، حیوانات، فی نفسه در ما موجد وجد و شادمانی هستند؛ لذتی از طرح کلی، رنگ، حرکت و جمع آن‌ها حاصل می‌شود.

به نظر می‌رسد بخشی از این ناشی از خود چشم باشد، چشم بهترین هنرمندان است؛بواسطه عملکرد دوگانه ناشی از ساختار و قوانین نور، منظره ایجاد می‌شود؛چشم، توده موضوعاتی که هر یک واجد شخصیتی مستقل هستند را چنان زیبا رنگ و سایه می‌زند و موضوعاتی که فاقد تأثیر خاصی هستند را چنان در کنار یکدیگر می‌نهد که منظره‌ای متقارن و معنادار از آن حاصل می‌شود؛ و همان گونه که چشم بهترین معمار است، نور هم اولین نقاش است.

هیچ جسمی چنان پلید نیست که بواسطه نور زیبا نشود، و محرک آن باعث احساس می‌شود؛ و یک نوع جاودانگی در نفس نور، به مانند فضا و زمان، همه ماهیت‌ها را سرشار از وجود و لذت می‌نماید. حتی لاشه‌ها هم زیبایی خاص خود را دارا هستند. علاوه بر این فیضی عام در تمام طبیعت منتشر شده که باعث می‌شد تمام صور در چشم، زیبا ظاهر شوند که منجر به تقلیدهای بی‌شمار ما از برخی از آن‌ها شده است، صوری همچون قسمت‌های قدامی حشرات، انگور، صنوبر، خوشه‌های گندم، تخم مرغ، بال‌ها و اشکال بسیاری از پرندگان، پنجه‌های شیر، مار، پروانه، صدف، شعله‌های آتش، ابرها، شکوفه‌ها، برگ‌ها و اشکال بسیاری درختان همچون نخل.

 ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۲۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۶۰۰۰ ت (۴۰%) - 2.09€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۱۹ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۳۶ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۵ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۳۷ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی طبیعت

برای دانلود کتاب صوتی طبیعت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  طبیعت
NSR T
۱۳۹۸/۱/۱۳
با تشکر فراوان از کتابراه 😍😍
امروز روز تولدم هم هس 🎂
بابت این هدیه ارزشمند هم یه دنیا ممنونم 🙏🙏
A Afshar
۱۳۹۸/۱/۱۳
پارسال این کتاب در روز طبیعت رایگان شده بود و امسال صوتی ان. مرسی از کتابراه که امثال روی کتاب‌های صوتی تمرکز کرده بود
پونه بخت یاری
۱۳۹۸/۱/۱۳
کتابراه عزیزم ممنونم بابت این سیزده کتابی که بهم هدیه دادی:") ♡ بهترین هدیه‌های امسالم بود♡ امیدوارم همینقدر شادی بهتون هدیه داده بشه که دل ما رو اول سالی شاد کردین♡♡♡
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۶)