دانلود کتاب صوتی طرح بزرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی طرح بزرگ

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو در کتاب صوتی طرح بزرگ، شما را با نظریه چگونگی پیدایش جهان آشنا می‌کنند و به طرح مسائل پیرامون، اینکه جهان از کجا آمده است؟، نقش خدا در این پیدایش چیست؟، آیا نیاز به موجودی ماورایی به عنوان خالق جهان وجود دارد یا نه؟ و... می‌پردازند.

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) در سال 2010 با همکاری دوستش لئونارد ملودینو کتاب طرح بزرگ (The Grand Design) را منتشر کرد. این کتاب به سرعت مورد علاقه مخاطبان کتاب‌های علمی قرار گرفت و جنجال زیادی بر پا کرد.

عدم آگاهی نسبت به رویدادهای طبیعی باعث شده، مردم باستان خدایان متعددی اختراع کنند تا بر هر کدام از جنبه‌های زندگی آن‌ها حکمرانی کنند. خدایان عشق و جنگ؛ خدایان خورشید، زمین و آسمان و... زمانی که خدایان راضی و خشنود بودند، انسان‌ها در وضعیت آب و هوایی مساعد، در صلح و آرامش و رها از فجایع و امراض طبیعی زندگی می‌کردند. اما اگر ناراضی بودند، در این صورت خشکسالی، جنگ و بیماری همه‌جا را فرا می‌گرفتند. از آن‌جا که ارتباط علت و معلول از چشم آن‌ها پنهان بوده است، این خدایان به نظر مرموز بوده و انسان‌ها همه تحت رحم و شفقت آن‌ها قرار داشتند. اما در حدود 2600 سال قبل، با ظهور تالس ملطی تغییری آغاز شد. این ایده مطرح شد که طبیعت از اصول ثابتی تبعیت نمی‌کند...

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو (Leonard Mlodinow) در کتاب طرح بزرگ از تازه‌ترین تفکر علمی در مورد رمز و رازهای جهان با زبانی غیر تکنولوژیکی و با درخشندگی و سادگی صحبت کرده‌اند. آن‌ها توضیح می‌دهند که طبق نظریه کوانتومی، کیهان فقط یک موجودیت مفرد و یا تاریخ نیست، واقعیت این است که گذشته هیچ فرم قطعی ندارد. این به معنای آن است که ما با مشاهده گذشته، تاریخ را ایجاد می‌کنیم، نه این‌که تاریخ ما را ایجاد کرده باشد.

تا زمان ظهور فیزیک مدرن، به طور کلی تصور می‌شد که تمام دانش‌های جهان را می‌توان از طریق مشاهده مستقیم به‌ دست آورد، به این معنی که آن‌ها همانطور که دیده می‌شوند، از طریق حواس ما درک می‌شوند. اما موفقیت چشمگیر فیزیک مدرن، که بر مبنای مفاهیمی است که با تجربه روزمره برخورد می‌شود، نشان داده است که این تصور اشتباه است. چنین دیدگاه ساده‌ای از واقعیت نمی‌تواند با فیزیک مدرن سازگار باشد. برای مقابله با چنین پارادوکس‌هایی، نظریه‌هایی از سوی این دو نویسنده ارائه شد که تمام توجه‌ها را به خود جلب کرد.

پس از انتشار کتاب «هاوکینگ: خدا جهان را نمی‌سازد» تیتر روزنامه‌های معروف از جمله روزنامه تایمز بود که بر روی صفحه اول آن را منتشر کردند. این نظریه که در کتاب طرح بزرگ مطرح شده است، برای چند روز با واکنش‌های شدید مذهبی مواجه شد. این یک تجربه دلهره‌آور بود؛ قرار دادن دین در برابر علم. واضح بود که رسانه‌ها در این مورد به طور عمد عمل کردند، چرا که تنها تلاش برای درک پیچیدگی‌های کیهان‌شناسی مدرن، هدف اصلی کتاب هاوکینگ و ملودینو بود. با توجه به این نکته که او اظهار داشته است که: «یک کیهان گستران، وجود یک آفریننده را نفی نمی‌کند، ولی محدودیت‌هایی بر زمانی که او کارش را انجام داده قرار می‌دهد.» سپس اعتراف می‌کند که: «برای این‌که درباره طبیعت کیهان سخن بگوییم و درباره پرسش‌هایی مانند این که آیا کیهان آغاز و پایانی داشته بحث کنیم، باید تعریف روشنی از اینکه تئوری علمی چیست؟ داشته باشیم.»

استیون هاوکینگ در این مستند تلاش می‌کند تا توضیح دهد که چگونه علم می‌تواند در مورد معنای زندگی از طریق فیزیک، مباحث فلسفی و درک علمی با ما سخن بگوید. او تلاش کرد تا جامع‌ترین علوم انسانی را بیان و مسائل ژرف را روشن‌تر کند.

استیون هاوکینگ در شهر آکسفورد دیده به جهان گشود. وی از همان دوران کودکی معلمان خود را به چالش کشیده و با مطالعه فراتر از کتاب‌های درسی نبوغ خود را نشان داد. در سن هفده سالگی به کالج دانشگاه آکسفورد رفت و در رشته علوم طبیعی با تاکید بر علم فیزیک به تحصیل پرداخت؛ در سن بیست سالگی متوجه بیماری غیر قابل درمان خود به‌ نام ALS شد. پزشکان معتقد بودند که این بیماری در طی دو سال او را به کام مرگ خواهد برد ولی روح سرکشش او را به مبارزه با این بیماری دعوت کرد و تا سن 67 سالگی به زندگی خود ادامه داد.

استیون هاوکینگ، فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده‌ی بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است. کتاب تاریخچه زمان او که با رکوردی 237 هفته‌ای به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی ماند باعث شهرتش شد.

وی در طول حیات خود کتاب‌هایی در باب کیهان‌شناسی به رشته تحریر درآورد که می‌توان به: «تاریخچه مختصر زندگی من»، «تاریخچه مختصر زمان»، «دریچه‌ای به سوی کیهان»، «جهان در پوست گردو» و... اشاره کرد.

لئونارد ملودینو در سال 1945 در شیکاگو آمریکا متولد شد. وی دانشمندی سرشناس در علم فیزیک است و نظریه میدان‌های کوانتومی او مشهور است. ملودیند با همکاری استیون هاوکینگ کتاب‌هایی در باب علم فیزیک به رشته تحریر در آورده است.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی طرح بزرگ می‌شنویم:

«در تلاش برای یافتن قوانین حاکم بر جهان، تعداد زیادی نظریه یا مدل را صورت‌بندی کردیم، مثل نظریه چهار عنصر سازنده جهان، مدل بطلمیوس، نظریه اصل آتش، نظریه انفجار بزرگ و الی آخر. با هر یک از نظریه‌ها و مدل‌ها، درک ما از واقعیت بیرونی و از مواد اصلی تشکیل دهنده جهان تغییر کرده است. به عنوان مثال نظریه نور را در نظر بگیرید. نیوتون فکر می‌کرد نور از ذرات یا اجزای ریز تشکیل شده است. این مدل توضیح می‌دهد چرا نور در خط مستقیم حرکت می‌کند. همچنین نیوتون با استفاده از این مدل توانست توضیح دهد که چرا نور پس از عبور از محیطی به محیط دیگر، مثلا از هوا به درون شیشه یا آب، خم یا شکسته می‌شود.»

 ۶ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۳۵۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
فصل اول: معمای وجود
۲۹ دقیقه
فصل دوم: حکومت قانون - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم: حکومت قانون - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: واقعیت بیرونی چیست؟ - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل سوم: واقعیت بیرونی چیست؟ - قسمت دوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: تاریخچه‌های جایگزین - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: تاریخچه‌های جایگزین - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: نظریه‌ی همه چیز - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل پنجم: نظریه‌ی همه چیز - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم: نظریه‌ی همه چیز - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
فصل ششم: جهان‌مان را انتخاب کنیم - قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل ششم: جهان‌مان را انتخاب کنیم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم: معجزه آشکار - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل هفتم: معجزه آشکار - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: طرح بزرگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی طرح بزرگ

برای دانلود کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  طرح بزرگ
Mahnaz Salim
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
بعضیها گفتن چرا کتاب هاوکینگ با صدای زن هست!!! متاسفم برای همچین ادمایی که با مغز بسته که هاوکینگ رو مطالعه میکنن. علم هم جنسیتیه؟شما کتابای علمی نخوندچون برای کسانیه که رشد شخصیتی و فرهنگی دارن تا حدودی!
محمد سرلک
۱۳۹۷/۱۱/۸
خیلی کتاب خوب و عالی بود
Younes Ziaei
۱۳۹۹/۴/۱
این کتاب مخصوص آنهایی است که از چشم بسته زندگی کردن خسته شده‌اند و به دنبال حقیقت هستند و از به چالش کشیدن اعتقادات خود نمی‌ترسند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۸)