دانلود کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست نوشته آرون تی بک، راهکارهایی را برای حل مشکلات زناشویی براساس شناخت درمانی ارائه می‌دهد. این کتاب به دلیل دیدگاه کاربردی و مسئله‌محور به مسائل زناشویی با استقبال فراوانی مواجه شده، به طوری که تا کنون ترجمه فارسی آن بیش از 30 بار تجدید چاپ شده است.

پروفسور آرون تی بک پایه‌گذار و مبتکر شیوه‌ای است که برای درمان بیماری‌های روانی تحول بزرگی بوده و در زمان خود امید بسیاری را برانگیخته. مکتب شناخت‌درمانی که ابتدا اصول کلی از آن بیان شد، خیلی زود با استقبال روانشناسان و روان‌درمانگران مواجه شد و تکنیک‌هایی که ارائه داد در زمینه‌های مختلف مثل رفع اختلافات خانوادگی و بهبود روحیه و روابط انسانی کابرد بسیاری یافت.

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که ریشه مشکلات زناشویی در چیست؟ چطور می‌توان آن‌ها را حل کرد؟ آیا مسائل زناشویی قابل حل نیستند و هنگام بروز مشکلات طبق گفته‌ها و شنیده‌ها تنها دو راه طلاق یا تحمل و خودکشی تدریجی وجود دارد؟

کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست (Love is never enough) به این سؤال‌ها پاسخ می‌دهد. پاسخی که می‌توان آن را تنها در یک کلمه خلاصه کرد: تفاهم.

آرون تی بک (Aaron T. Beck) ریشه اصلی بسیاری از اختلافات را سوءتفاهم و افکار اتوماتیک و همچینین خطاهای شناختی عنوان می‌کند. دستیابی به تفاهم بین زن و شوهر با تلاش هر دوی آن‌ها صورت می‌پذیرد. آنچه که عمدتاً به آن توجهی نمی‌شود زمینه‌های بروز سوءتفاهم‌ها است، به همین دلیل برای رسیدن به تفاهم باید این زمینه‌ها را از میان برداشت.

نُه فصل این کتاب به طرح مسائلی مثل قدرت تفکر منفی، حرکت از آرمان‌گرایی به سرخوردگی، برخورد نظرات متفاوت، انتظارات و قانون‌مندی‌های سخت‌گیرانه، مشکلات ارتباطی، اختلاف بر سر تصمیم‌گیری‌های مهم، نقش افکار اتوماتیک در ایجاد عصبانیت، اختلالات و تعصبات فکری و عنادهای میان زن و شوهر می‌پردازد. همچنین در فصل‌های 10 تا 18 روش‌های مختلف شناخت‌درمانی آورده شده که زن و شوهر می‌توانند براساس نوع نیازشان از آن‌ها استفاده کنند.

با آرون تی بک بیشتر آشنا شویم:

آرون تی بک متولد 18 ژوئیه سال 1921 روان‌پزشک و پروفسور بازنشسته گروه روان‌پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا است. نظریه و تئوری او با نام شناخت‌درمانی برای درمان اختلال افسردگی بسیار کاربرد دارد. بک چندین پرسش‌نامه روان‌شناسی با نام‌های آزمون تصور از خود، افسردگی و اضطراب طراحی کرده است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شنیدن کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمام زنان و مردانی که در آستانه شروع زندگی خود هستند و یا افرادی که در زندگی زناشویی خود با مشکل روبه‌رو هستند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست می‌شنویم:

به ندرت تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر از این است که حرف مبهمی را بزنید و بدانید که همسرتان دقیقاً منظور شما را می‌فهمد. توانایی در صحبت خودمانی، ایما و اشاره، نکته‌پرانی و چشمک زدن و نظایر آن نشانه نزدیکی و صمیمت است. گفت‌وگویی که پایان خوش دارد نشانه صمیمیت است. طرفین می‌دانند که دیگری چه می‌گوید و تدریجاً از اینکه می‌توانند آزادانه حرف بزنند و منظور یکدیگر را بفهمند لذت می‌برند. گفت‌وگو در این شرایط آهنگی نرم و ملایم است اما در ازدواج‌های ناموفق لذت گفت‌وگو در فضای آلوده شکایت‌ها و گله‌گذاری‌های خشمگینانه و سوءتفاهم‌ها گم می‌شود و جای اشارات دلنشین ابروها و چشمک‌های خوشایند را نگاه‌های خیره و اشارات انتقادی و بهانه‌گیری‌ها و تهدیدها پر می‌کند.

 ۱۵ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۹۳۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۶ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
فصل یک - قدرت تفکر منفی - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل یک - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل دو - روشنایی و تاریکی - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل دو - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل سه - دیدگاه‌های مختلف
۲۵ دقیقه
فصل چهار - شکستن قاعده‌ها - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل چهار - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل پنج - ایستایی در مناسبات زناشویی - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل پنج - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل شش - فروپاشی زندگی زناشویی - بخش اول
۳۶ دقیقه
فصل شش - بخش دوم
۳۷ دقیقه
فصل هفت - افکار خاموش، چشم طوفان
۴۱ دقیقه
فصل هشت - ترفندهای ذهن
۳۱ دقیقه
فصل نه - نبرد سهمگین - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل نه - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل ده - زندگی زناشویی سعادتمندانه - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل ده - بخش دوم
۳۷ دقیقه
فصل یازده - تقویت بنیادها
۴۶ دقیقه
فصل دوازده - سازگار کردن روابط زناشویی
۲۱ دقیقه
فصل سیزده - خطاهای شناختی خود را اصلاح کنید - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل سیزده - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارده - هنر گفت‌وگو - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل چهارده - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل پانزده - هنر سازگاری - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل پانزده - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل شانزده - جلسات حل اختلاف - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل شانزده - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل هفده - تخفیف خشم - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل هفده - بخش دوم
۳۸ دقیقه
فصل هجده - مسائل ویژه

راهنمای دانلود کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

برای دانلود کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عشق هرگز کافی نیست
ترانه پرهام نیا
۱۳۹۹/۱/۲۵
به نظرم خیلی موضوعاتو کش داده یه جاهایی حوصله م سر میرفت
سمیه ایمانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
نسخه چاپی رو مطالعه کردم عالی بود ممنون از کتاب راه برای کتاب‌های خوبی که قرار می‌ده به همه توصیه می‌کنم حتما بخونن دیدگاه افراد رو نسبت به زندگی و روابط بین فردی تغییر می‌ده ارزش چند بار خوندن رو داره
بیتا پناهی
۱۳۹۹/۸/۴
کتابی بسیار عالی در راستای کمک به زوج وشناسایی خطاهای شناختی زوجین که عدم شناسایی این خطاها و عملکرد از روی انهامیتواند مخرب رابطه شود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)