دانلود کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین

  • از: جاشوا فوئر
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۱۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین

جاشوا فوئر در کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین (میکرو کتاب) برای شما شرح می‌دهد که چگونه توانست در یک سال با تلاش و پشتکار، کنترل ذهن خود را به دست بگیرد، حافظه‌ی خود را تقویت کند و در مسابقات ذهن‌ برتر آمریکا رتبه‌ی نخست را به دست بیاورد.

درباره‌ی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

آیا می‌توان حافظه را تقویت کرد؟ ممکن است یک انسان معمولی بتواند با تلاش به حافظه‌ای خارق‌العاده دست پیدا کند؟ اگر شما هم پرسش‌هایی از این قبیل دارید و تمایل دارید در خصوص حافظه و راه‌های تقویت آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، شک نکید که کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین بهترین گزینه برای شما است.

جاشوا فوئر (Joshua Foer) کتاب خود را با خاطره‌ای شروع می‌کند؛ او برای تهیه‌ی یک گزارش به مسابقه‌ی حافظه می‌رود و با شرکت‌کنندگان این مسابقه صحبت می‌کند و همه اقرار می‌نمایند که حافظه‌ای متوسط دارند و صرفاً با تمرین و تلاش توانسته‌اند به این موقعیت و توانایی دست پیدا کنند.

این نویسنده در میکروکتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین (Moonwalking with Einstein) شرح می‌دهد که چگونه از خبرنگاری متوسط به برنده‌ی مسابقات ذهن‌ برتر کشور آمریکا تبدیل شد. فوئر در این کتاب روایت می‌کند که برای دستیابی به این موفقیت چه مراحلی را طی کرده و چه تمرین‌هایی داشته است.

این خبرنگار در هر بخشی از کتاب با ذکر مثال، نکات علمی و صحبت‌های نظریه‌پردازان، تلاش می‌کند تا به بهترین راه برای تقویت حافظه دست پیدا کند. شما در این میکروکتاب صوتی می‌شنوید که همه‌ی انسان‌ها توانایی داشتن یک حافظه‌ی قوی را دارند و تنها باید از روش‌های درست استفاده کنند.

ناگفته نماند؛ آلکس مولن که یکی دیگر از برندگان این مسابقه‌ است، پس از مطالعه‌ی تجربیات فوئر تصمیم می‌گیرد در این مسابقه شرکت کند. مولن مدعی است که با استفاده از تکنیک‌های کتاب «قدم زدن روی ماه با اینشتین» به این موفقیت دست پیدا کند.

از جمله مهم‌ترین تکنیک‌هایی که در این کتاب با آن آشنا می‌شوید «کاخ ذهن» نام دارد که هزاران سال است برای تقویت ذهن و حافظه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروکتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به دنبال راهی هستید که بتوانید کنترل ذهن و حافظه‌ی خود را به دست بگیرید، بدون معطلی به سراغ این میکروکتاب بروید و مطئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

- کاوشی روشنگرانه درباره‌ی تأثیر وسیع و پنهان حافظه بر تمامی جنبه‌های زندگی ما. (Goodreads)
- بسیار شگفت‌انگیز. (Bill Gates)
- مسحورکننده، هوشمندانه و سرگرم‌کننده. (The New York Times Book Review)

جاشوا فوئر را بیشتر بشناسیم:

جاشوا فوئر، در سال 1982 به دنیا آمد و در جوانی به عنوان روزنامه‌نگاری مستقل فعالیت‌های خود را آغاز کرد. وی در سال 2004 در رشته‌های زیست‌شناسی تکاملی و بوم‌شناسی فارغ‌التحصیل شد و پس از دو سال یعنی در سال 2006 رتبه‌ی اول مسابقه‌ی حافظه را کسب کرد.

جملات برگزیده میکروکتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

- نوشتن باعث دانش خواهد شد و اگر ما امروزه چیز زیادی از سقراط نمی‌دانیم به این دلیل است که او مقاومت خاصی برای نوشتن از خود بروز داده بود.

- در گذشته‌های دور تنها راهی که بشر از طریق آن می‌توانست اندیشه‌های خود را حفظ کند، سپردن آن‌ها به حافظه خود بود.

- باید در زمان حال زندگی کرد و دست از نگرانی در مورد زندگی گذشته و آینده‌ای که معلوم نیست چه خواهد شد، برداشت.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین می‌شنویم:

برای اینکه بتوانم ذهنم را به خوبی تربیت کنم، خودم را شرایط مختلفی قرار می‌دادم. مثلا به کوچه و خیابان‌های اطراف منزل می‌رفتم و از اماکن دیدنی بازدید می‌کردم. حتی به خانه‌های دوستانم هم سر می‌زدم تا جزئیات خانه آن‌ها را به حافظه بسپارم.

سعی می‌کردم همه جزئیات را مورد توجه قرار دهم و با اشیاء اطراف خودم رابطه احساسی برقرار کنم. هر چقدر تمرکز خود را بیشتر می‌کردم، بازیابی اطلاعات در من افزایش پیدا می‌کرد. برای این موضوع من باید یک کاخ حافظه در ذهن خود می‌ساختم تا با یادآوری یک شیء به راحتی سایر جزئیات را به خاطر آورم.

در آن زمان من تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم و به شدت می‌خواستم که مستقل از خانواده زندگی کنم. همه چیز من محدود به خانه پدری‌ام بود، حتی دفتر کارم هم در زیرزمین خانه قرار داشت. در دیوار اتاقم یادداشت‌های زیادی برای برنامه‌های روزنامه‌ام چسبانده بودم.

طی گذشت زمان دانسته‌هایی که در مورد تربیت مغز یاد گرفته بودم را مورد استفاده قرار دادم. به لیستی که در دیوار اتاق چسبانده بودم نگاه کردم و برای موارد بسیار ضروری تصویرسازی ذهنی انجام دادم. کاخ حافظه خود را در مزرعه بیرون شهر پدربزرگم تجسم کردم. یعنی هر چیزی که تصور می‌کردم محدود به آن منطقه بود.

 ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۱۳۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۲ دقیقه
درباره کتاب و نویسنده
۹ دقیقه
مقدمه
۹ دقیقه
فصل اول: مردی که بیش از اندازه می‌دانست
۸ دقیقه
فصل دوم: متخصصِ متخصصان
۶ دقیقه
فصل سوم: فراموش‌کارترین مرد دنیا
۷ دقیقه
فصل چهارم: کاخ حافظه
۹ دقیقه
فصل پنجم: چگونه یک شعر را حفظ کنیم
۱۰ دقیقه
فصل ششم: پایانی برای حافظه
۹ دقیقه
فصل هفتم: وضعیت ثابت قابل قبول
۶ دقیقه
فصل هشتم: مستعدهای تا دهم
۶ دقیقه
فصل نهم: مرد بارانی در وجود همه ما
۱۴ دقیقه
فصل دهم: مسابقه‌های قهرمانی حافظه آمریکا
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین

برای دانلود کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قدم زدن روی ماه با اینشتین
Hamed Rahimyan
۱۳۹۹/۶/۲۷
نمیدونم به خاطر خلاصه بودنش بود یا خود کتاب اصلی‌ام اینجوریه یا نه ولی هیچ چیزی به درد بخوری نداره صرفا داستان موفقیت این نویسنده توی مسابقه حافظه اس و هیچ تکنیک بخصوصی رو حتی درست آموزش نمیده فوقش فقط از بعضی تکنیک‌ها اسم میبره
Babak Ghahramani
۱۳۹۹/۸/۶
این که از لحاظ علمی میخواد ذهن رو تقویت کنه خیلی خوبه
Amin Wtch
۱۳۹۹/۹/۵
وقعا خیلی کتاب خوبیه
👍
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)