دانلود کتاب صوتی مادر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مادر

کتاب صوتی مادر یکی از بهترین رمان‌های پرل باک، روایت‌گر زندگی مادری روستایی در قرن 20 است که در چرخه‌های تکرار شونده‌ جهل و خرافه آن زمان گیر کرده است. این اثر برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال 1938 و یکی از زیباترین داستان‌هایی است که با تیزبینی خاصی زندگی روستایی را به تصویر می‌کشد.

کتاب صوتی مادر (The Mother‬)، داستان زندگی زنی رعیت و بی‌نام و نشان چینی است که همسر بی‌وفا و مضطرب‌اش او را بدون هیچ اخطار و اطلاع قبلی، ترک کرده است. زن که از تجربه‌ی این اتفاق، احساس حقارت می‌کند، مجبور است تا به تنهایی روی زمین کار کند، سه فرزندش را که یکی از آن‌ها نابیناست را خودش بزرگ و تربیت کند و از مادرشوهر سالخورده‌اش مراقبت و پرستاری کند. زن برای گذران زندگی مجبور می‌شود همه‌ی کارهای کشاورزی و دیگر امور مربوط به خانه‌داری را با سختی و مشقت زیاد انجام دهد و به غیر از آن باید جوابگوی روستاییانی باشد که با نگاه‌های بد و متعجب از نبودن شوهرش به او می‌نگریستند نیز باشد، در نتیجه به فکر می‌افتد برای جلوگیری از این وضع کاری کند.

او بسیار ناامید است، پس از همه شکست‌ها، هنوز سوی امیدی برای او باقی مانده است. او برای حفظ آبرو در نظر همسایگان، تظاهر می‌کند که همسرش به مسافرت رفته و نامه‌هایی را از طرف او برای خودش می‌فرستد. فرزندان زن که با فقر، ناامیدی و گستره‌ای رو به رشد از دروغ به منظور حفظ آبرو احاطه شده بودند، تنها با حمایت‌ها و اراده‌ی شکست ناپذیر مادرشان از آب و گل درآمده و وارد اجتماع می‌شوند. رمان مادر، داستانی فراموش نشدنی، درباره‌ی توانایی‌های یک زن و نقش مهم مادرها در زندگی فرزندان است.

رمان مادر، موفقیتی بزرگ برای یکی از چیره‌دست‌ترین نویسندگان قرن بیستم به حساب می‌آید و از نظر ارزشمندی با آثار چارلز دیکنز مقایسه شده است. خانم پرل باک (Pearl S. Buck)، با قلم منحصر به فردش به نظام آن کشور حمله می‌کند و آن را مقصر اصلی و مسئول همه‌ی آن بیچارگی‌ها می‌داند و با شناختی که از جامعه‌ی روستایی چین دارد قادر شده است در انتخاب صحنه‌ها، حادثه‌ها و در دیالوگ‌های قهرمانان داستان در جهت رسالت انسانی خویش گام‌هایی بردارد که به صورت نسبی موفق بوده است.

پرل کامفورت سیدن‌ستریکر باک (Pearl Comfort Sydenstricker Buck) نویسنده آمریکایی در سال 1892 در در ویرجینای غربی به دنیا آمد. او در سه ماهگی به همراه خانواده‌اش به چین مهاجرت کرد و تا سن 41 سالگی در آن‌جا ماند. او در هفده سالگی، دو سال در مدرسه آمریکایی پاریس تحصیل کرد و مجدداً به چین بازگشت و با یکی از همکاران خود ازدواج کرد. در سال‌های بعدی او مکرراً به کشورهای دیگر مسافرت کرد. نخستین اثر او به عنوان نسیم مغرب در سال 1925 در آمریکا منتشر شد. او در چین به عنوان یک نویسنده چینی و با نام سای ژن ژو معروف است. او نخستین زن آمریکایی است که جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرده‌ است. باک در سال 1932 به خاطر کتاب خاک خوب جایزه پولیتزر را برای بهترین رمان سال دریافت کرد. کتاب مادر منجر به کسب درجه افتخاری M.A از دانشگاه ییل برای او شد. او در 6 مارس 1973 در دانبی، ورمانت درگذشت.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی مادر می‌شنویم:

«در پشت اجاق گلی آشپزخانه یک کلبه محقر روستای گالی پوش، مادر روی چهارپایه‌ای از چوب خیزران نشسته بود و از سوراخ اجاق که در آن آتشی در زیر دیگ فلزی می‌سوخت، علف خشک برای تند کردن آتش می‌ریخت. شعله‌های آتش بالا می‌گرفت و مادر گاه با یک شاخه چوب نازک و گاه با مشتی برگ آتش را به هم می‌زد و باز علف‌های خشکی که پاییز گذشته خود از دامنه کوه چیده بود در آن می‌ریخت.»

«آیا در زیر این آسمان کبود، برای یک مادر، روزها همه به هم شبیه نیستند؟ هر روز صبح، قبل از سپیده‌دم از خواب برمی‌خاست و حال آنکه دیگران همچنان در خواب بودند. در را به روی مرغ‌ها و خوک باز می‌کرد، گاومیش را به حیاط جلو خانه می‌آورد و کثافاتی را که شب هنگام ریخته بود، می‌روبید و در گوشه‌ای در بیرون منزل جمع می‌کرد. سپس آتش روشن می‌کرد و آب را می‌جوشاند تا شوهر و مادرشوهرش پس از بیدار شدن بنوشند و قدری از آن را نیز در یک ظرف چوبی کنار می‌گذاشت تا قبل از آنکه چشم‌های دخترش را با آن بشوید، کمی سرد شود.»

 ۱۰ ساعت و ۲ دقیقه، ۵۵۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
فصل اول
۱۴ دقیقه
فصل دوم
۱۱ دقیقه
فصل سوم
۵۳ دقیقه
فصل چهارم
۶۵ دقیقه
فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۱۷ دقیقه
فصل هشتم
۳۳ دقیقه
فصل نهم
۱۷ دقیقه
فصل دهم
۵۷ دقیقه
فصل یازدهم
۲۴ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۹ دقیقه
فصل چهاردهم
۳۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۴۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۲۰ دقیقه
فصل هفدهم
۱۳ دقیقه
فصل هجدهم
۷۷ دقیقه
فصل نوزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مادر

برای دانلود کتاب صوتی مادر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مادر

نظرات کتاب صوتی مادر

Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۷/۴
شما در کارهاى پرل باک پیچیدگى و شرح جزئیات رو نمیبینید، اما کل داستان و شخصیتها در عین سادگى روایت بسیار موشکافانه و پیچیده پیدیدار میشوند و اعمال و رفتار هر یک از آن‌ها خلق الساعه و ناگهانى و سوپرایز کننده و مهیج نیست. بلکه ریشه یابى آن در کل داستان قابل پیگیرى و پیش بینى میباشد. شخصیتها حتى اسم و هم ندارند جایگاه خانوادگى و یا اجتماعى معرف آن‌ها در طول داستان است و نیاز هم به اسم ندارند!!! چرا که جامعه چین کومونیسم را برنگزیده بلکه منتج به آن شده و در این جامعه ماقبل کومونیستى میبینم باز این سیستم و سنت‌ها هستند که کاربرد دارند نه رفتار انسانها...
کتاب خوبى بود مثل نسل اژدها از همین نویسنده که قبلاً خوندم.. صداى راوى به ذات زیبا و دل انگیز است اما در انتقال احساس شخصیتها و تغییر لحن موفق نبوده.
نسترن رضائی
۱۳۹۸/۹/۲۶
نثر کتاب بسیار ساده و قابل فهم و صدای راوی دلنشین بود. آخر داستان این سوال برای ادم پیش میاد که آیا تمام این اتفاقات ناگواری که برای مادر افتاد واقعا کفاره گناهش بوده؟! و خیلی سوال‌های دیگر که ذهن ادم رو درگیر میکنه و جای بحث داره
س ض
۱۳۹۸/۷/۱۴
کتابی بسیار زیبا. با هم ذات پنداری بسیار زیاد. داستانی بسیار تاثیرگذار. با اجرای عالی. از شنیدن این داستان بسیار لذت بردم. شنیدن این کتاب را به همه‌ی کسانی که رمان جای خالی سلوچ را دوست داشتند پیشنهاد می‌کنم.
مشاهد همه نظرات (۵)