دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن

کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن اثر جورج اورول، نگاهی عمیق به لایه‌های تهی‌دست اجتماع در شهرهای بزرگ اروپا در روزگار اورول را دارد و سرگذشت بسیاری از افراد جامعه را به تصویر می‌کشد که به دلایل مختلف از عرش به فرش می‌رسند و به ناچار در جستجوی سرپناهی از نوانخانه‌ای به نوانخانه دیگری رانده می‌شوند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن (Down And Out In Paris And London)، آینه‌ای تمام‌نما از آشفتگى‌هاى جامعه مدرن امروزى است و بیانگر اوضاع نابسامان قشر فقیر و مستمند دنیاى غرب است که نشان مى‌دهد تا چه اندازه این طبقه زندگانى را به سختى و تنگدستى مى‌گذرانند. جورج ارول که خود نیز مدتی این نوع زندگی را تجربه کرده‌است سعی دارد به ما بفهماند که برخلاف نظر عموم، همه بی‌خانمان‌ها افرادی بی‌عار و انگل جامعه نیستند.

کتاب از دو قسمت تشکیل شده است، قسمت اول اوضاع داخلى و جریان امور هتل‌ها و رستوران‌هاى پاریس را تشریح مى‌نماید. جورج اورول که خود مدتى ظرفشوى یکى از همین هتل‌ها و رستوران‌ها بوده با قلم نقاد و موشکاف خود مطالب جالب توجه و در عین حال حیرت انگیزى درباره عدم رعایت بهداشت در این قبیل اماکن و همچنین طرز رفتار کارفرما با کارگران را بیان داشته است. دستمزد کم و کار زیاد و طاقت‌فرساى کارگران هتل به ویژه ظرفشوها واقعا تاسف‌آور و غم‌انگیز است.

قسمت دوم کتاب محرومان پاریس و لندن مربوط به‌زندگانى پوچ و بى نتیجه آوارگان و خانه بدوشان لندن است که با داشتن نیرو مجبورند بدون اینکه هدفى داشته باشند مدام به ولگردى و دریوزگى بپردازند. هر شب در یک نوانخانه به‌سر ببرند و با تکه‌اى نان و مقدار کمى مارگارین که غذاى دائمى آن‌ها را تشکیل مى‌دهد قناعت کنند. محیط مسافرخانه‌ها و نوانخانه‌هاى لندن، خود داستان مفصلى دارد که تا خواننده آن را نخواند نمى‌تواند به اوضاع رقت‌بار این اماکن پى ببرد.

جورج اورول (George Orwell) با قلم شیواى خود تمام جزئیات مربوط به این دو قسمت را شرح مى‌دهد و از اوضاع زمان خود و اختلاف شدید طبقاتى که در میان مردم وجود داشته است انتقاد مى‌کند. در پایان نیز درباره بهبود وضع کارگران و ولگردان و سایر طبقات محروم اظهار نظر نموده و طرق مختلفى براى رفاه آنان ارائه مى‌نماید.

جورج اورول نام مستعار اریک آرتور بلر نویسنده، روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی است که در کتاب‌های خود سعی کرده تا تصاویری از (پاد) آرمان شهرهای حکومت‌های وقت خود بخصوص روسیه و استالین را به نمایش گذاشته و در اصل این موضوع را بیان دارد که مقصود این حکومت‌ها در اصل "پاد آرمان شهر" است. جرج اورول در رمان‌هایش با اتخاذ دیدگاه منتقدانه آینده مطلب رهبران سیاسی و انقلابی را ترسیم کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن می‌شنویم:

«از عجایب کارهای فورکس این بود که هنگام هوشیاری از کمونیست‌های دو آتشه و سرسخت بود، اما به مجردی که مست می‌شد خود را یک وطن‌پرست حقیقی می‌خواند. سرشب از مرام و اصول کمونیستی تعریف‌ها می‌کرد، ولی بعد از نوشیدن چهار یا پنج لیتر شراب عقیده‌اش عوض می‌شد و یکی از وطن‌پرست‌های افراطی می‌گردید و با تهدید، به جاسوس‌ها و خارجی‌ها اخطار می‌کرد که با وی به مجادله و نزاع بپردازند و اگر مانعش نمی‌شدند بطری‌ها را به صورت آن‌ها پرت می‌کرد. در همین حال بود که نطقش باز می‌شد و درباره وطن‌پرستی داد سخن می‌داد. موضوع سخنش همیشه یکنواخت و تکراری بود و مثل این که کلمات را قبلاً حفظ کرده باشد چنین آغاز می‌کرد:

«شهروندان جمهوری‌خواه، آیا در بین شما فرانسوی وجود دارد؟ پس شما را به یاد روزهای پر افتخار و باشکوه جنگ می‌اندازم، هنگامی که انسان به گذشته فکر می‌کند و آن دلاوری‌ها و افتخارات را به خاطر می‌آورد، به یاد آن قهرمان‌های جنگ که هم اکنون به زیر خاک خفته‌اند، آری به یاد همان رزمندگان شجاعی که به زیر خاک خفته‌اند (به علت مستی و بی‌خبری اغلب جمله‌ها را تکرار می‌کرد) غرق در غرور و مباهات می‌‌شود، همشهری‌های جمهوری‌خواه! خود من در شهر «وردن» زخم برداشتم.

در این وقت فورکس سخنان خود را قطع و قسمتی از بدنش را لخت می‌کرد و محل زخم را به همه نشان می‌داد. با دیدن آن، همه ما برای او دست می‌زدیم و هورا می‌کشیدیم. به نظر ما هیچ چیز مضحکتر از سخنرانی‌های فورکس نبود.»

 ۹ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۵۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
بخش اول
۳۲ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۳۷ دقیقه
بخش هفتم
۲۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۱ دقیقه
بخش نهم
۳۱ دقیقه
بخش دهم
۲۹ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۴۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۹ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۴ دقیقه
بخش هفدهم
۴۰ دقیقه
بخش هجدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن

برای دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  محرومان پاریس و لندن

نظرات کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن

Pejman Pirmoradi
۱۳۹۷/۱۰/۷
واقعاً جرج ارول با هر کتاب منو شگفت زده میکنه و توانایى روایت از موضوعات به غایت مختلف با اشکال و روشهاى مختلف اینهمه روان و موشکافانه جاى تقدیر داره، هرچند من نتونستم در آخر بفهمم که وى کمونیست هست یا ضد سوسیالیسم اما درگیرى و نگاه ضد مذهبى ایشان در تمامى آثار مشهوده از جمله این اثر که روایتى دیدارى و تجربى است.
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۹/۱۱
بسیار عالی، متأثرکننده، به اوضاع ما هم میخوره، دروغ نمیگن که میگن فقر که میاید ایمان میرود، تجزیه تحلیل بسیار عالی، رویهم رفته خیلی خیلی عاای وآموزنده، دید انسان را بسیار باز میکند که فقر چقدر چیز بدی است، به امید روزی که هیچ انسانی بدون سقف وغذا نباشد. سپاسگزار از شما
مهسا شکرنژاد
۱۳۹۹/۸/۱۶
کتاب خوبی بود ولی سرتاسر بدبختی، من فکر میکردم این بدبختیا برا اون زمانه، ولی تو این عصر تو ایران خودمون هم کم نیستن این قبیل ادما ولی شکل گرفتاریا متفاوته، 😐
درخت زندگانی جورج اورول هم شبیه همین کتابه. ولی قلعه حیوانات و ۱۹۸۴ یه چیز دیگه ان.
مشاهد همه نظرات (۲۵)