دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن

کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن اثر جورج اورول، نگاهی عمیق به لایه‌های تهی‌دست اجتماع در شهرهای بزرگ اروپا در روزگار اورول را دارد و سرگذشت بسیاری از افراد جامعه را به تصویر می‌کشد که به دلایل مختلف از عرش به فرش می‌رسند و به ناچار در جستجوی سرپناهی از نوانخانه‌ای به نوانخانه دیگری رانده می‌شوند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن (Down And Out In Paris And London)، آینه‌ای تمام‌نما از آشفتگى‌هاى جامعه مدرن امروزى است و بیانگر اوضاع نابسامان قشر فقیر و مستمند دنیاى غرب است که نشان مى‌دهد تا چه اندازه این طبقه زندگانى را به سختى و تنگدستى مى‌گذرانند. جورج ارول که خود نیز مدتی این نوع زندگی را تجربه کرده‌است سعی دارد به ما بفهماند که برخلاف نظر عموم، همه بی‌خانمان‌ها افرادی بی‌عار و انگل جامعه نیستند.

کتاب از دو قسمت تشکیل شده است، قسمت اول اوضاع داخلى و جریان امور هتل‌ها و رستوران‌هاى پاریس را تشریح مى‌نماید. جورج اورول که خود مدتى ظرفشوى یکى از همین هتل‌ها و رستوران‌ها بوده با قلم نقاد و موشکاف خود مطالب جالب توجه و در عین حال حیرت انگیزى درباره عدم رعایت بهداشت در این قبیل اماکن و همچنین طرز رفتار کارفرما با کارگران را بیان داشته است. دستمزد کم و کار زیاد و طاقت‌فرساى کارگران هتل به ویژه ظرفشوها واقعا تاسف‌آور و غم‌انگیز است.

قسمت دوم کتاب محرومان پاریس و لندن مربوط به‌زندگانى پوچ و بى نتیجه آوارگان و خانه بدوشان لندن است که با داشتن نیرو مجبورند بدون اینکه هدفى داشته باشند مدام به ولگردى و دریوزگى بپردازند. هر شب در یک نوانخانه به‌سر ببرند و با تکه‌اى نان و مقدار کمى مارگارین که غذاى دائمى آن‌ها را تشکیل مى‌دهد قناعت کنند. محیط مسافرخانه‌ها و نوانخانه‌هاى لندن، خود داستان مفصلى دارد که تا خواننده آن را نخواند نمى‌تواند به اوضاع رقت‌بار این اماکن پى ببرد.

جورج اورول (George Orwell) با قلم شیواى خود تمام جزئیات مربوط به این دو قسمت را شرح مى‌دهد و از اوضاع زمان خود و اختلاف شدید طبقاتى که در میان مردم وجود داشته است انتقاد مى‌کند. در پایان نیز درباره بهبود وضع کارگران و ولگردان و سایر طبقات محروم اظهار نظر نموده و طرق مختلفى براى رفاه آنان ارائه مى‌نماید.

جورج اورول نام مستعار اریک آرتور بلر نویسنده، روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی است که در کتاب‌های خود سعی کرده تا تصاویری از (پاد) آرمان شهرهای حکومت‌های وقت خود بخصوص روسیه و استالین را به نمایش گذاشته و در اصل این موضوع را بیان دارد که مقصود این حکومت‌ها در اصل "پاد آرمان شهر" است. جرج اورول در رمان‌هایش با اتخاذ دیدگاه منتقدانه آینده مطلب رهبران سیاسی و انقلابی را ترسیم کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن می‌شنویم:

«از عجایب کارهای فورکس این بود که هنگام هوشیاری از کمونیست‌های دو آتشه و سرسخت بود، اما به مجردی که مست می‌شد خود را یک وطن‌پرست حقیقی می‌خواند. سرشب از مرام و اصول کمونیستی تعریف‌ها می‌کرد، ولی بعد از نوشیدن چهار یا پنج لیتر شراب عقیده‌اش عوض می‌شد و یکی از وطن‌پرست‌های افراطی می‌گردید و با تهدید، به جاسوس‌ها و خارجی‌ها اخطار می‌کرد که با وی به مجادله و نزاع بپردازند و اگر مانعش نمی‌شدند بطری‌ها را به صورت آن‌ها پرت می‌کرد. در همین حال بود که نطقش باز می‌شد و درباره وطن‌پرستی داد سخن می‌داد. موضوع سخنش همیشه یکنواخت و تکراری بود و مثل این که کلمات را قبلاً حفظ کرده باشد چنین آغاز می‌کرد:

«شهروندان جمهوری‌خواه، آیا در بین شما فرانسوی وجود دارد؟ پس شما را به یاد روزهای پر افتخار و باشکوه جنگ می‌اندازم، هنگامی که انسان به گذشته فکر می‌کند و آن دلاوری‌ها و افتخارات را به خاطر می‌آورد، به یاد آن قهرمان‌های جنگ که هم اکنون به زیر خاک خفته‌اند، آری به یاد همان رزمندگان شجاعی که به زیر خاک خفته‌اند (به علت مستی و بی‌خبری اغلب جمله‌ها را تکرار می‌کرد) غرق در غرور و مباهات می‌‌شود، همشهری‌های جمهوری‌خواه! خود من در شهر «وردن» زخم برداشتم.

در این وقت فورکس سخنان خود را قطع و قسمتی از بدنش را لخت می‌کرد و محل زخم را به همه نشان می‌داد. با دیدن آن، همه ما برای او دست می‌زدیم و هورا می‌کشیدیم. به نظر ما هیچ چیز مضحکتر از سخنرانی‌های فورکس نبود.»

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
بخش اول
۳۲ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۳۷ دقیقه
بخش هفتم
۲۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۱ دقیقه
بخش نهم
۳۱ دقیقه
بخش دهم
۲۹ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۴۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۹ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۴ دقیقه
بخش هفدهم
۴۰ دقیقه
بخش هجدهم
 ۹ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۵۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن

برای دانلود کتاب صوتی محرومان پاریس و لندن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  محرومان پاریس و لندن
مهدی رحیمی
۱۳۹۷/۸/۱۳
عالی بود
علی الیاسی
۱۳۹۷/۱۰/۱۵
عالی بود
انقدر انشاء، ترجمه و صدای گوینده خوب بود که تو ٣ روز با این همه کار و مشغله تمومش کردم.
حتماً پیشنهادش میکنم
البته جورج اورول نیازی به پیشنهاد یا معرفی نداره.
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۹/۱۱
درضمن بسیار بسیار از آقای میلاد تمدن تشکر میکنم، خداوند به شما اجر دهد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۲)