دانلود کتاب صوتی محمود و نگار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محمود و نگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی محمود و نگار

کتاب صوتی محمود و نگار گزیده‌ای است از بهترین داستان‌های طنز عزیز نسین، که ارسلان فصیحی آن‌ها را از کل آثارش انتخاب و ترجمه کرده است.

در کتاب محمود و نگار (Mahmut ile Nigâr) جدای از جذابیت‌های مضمونی و نگاه طنازانه نسین (Aziz Nesin)، داستان‌گویی او در بیشتر به چشم می‌آید. نگاه نقادانه نسین به مسائل اجتماعی نیز از عمده دست‌مایه‌های داستان‌های این کتاب است.

عزیز نسین درباره کتاب‌های طنزش این‌گونه می‌گوید:

تنها طنزی را واقعی می‌دانم که به سود مردم باشد. چیزی که مرا به طنز نویسی کشاند، شرایط ناگوار روزگار بود… خلاصه این که طنز نوعی بروز خشم فروخورده است که ریشه در محرومیت و فقر دارد… .

مَحمَت نُصرَت معروف به عزیز نسین نویسنده، طنزنویس و مترجم اهل ترکیه است. او نویسندگی را از سال ١٩٤٥ با مقاله‌نویسی در مجلات شروع کرد و نوشتن را تا پایان عمر ادامه داد. حاصل این سال‌ها ده‌ها عنوان کتاب در زمینه‌های داستان و رمان و نمایشنامه و شعر و داستان کودک و خاطرات است. عزیز نسین ٢٣ جایزه معتبر ملی و بین‌المللی (اکثراً در زمینه طنز) برده است و آثارش به بیشتر زبان‌ها ترجمه شده است.

بیشتر آثار عزیز نسین، سرزنشی است در برابر نابرابری‌های جامعه ترکیه و دشواری‌های زیستی مردم، و کتاب‌هایش به بیش از ۳۰ زبان نیز ترجمه شده ‌است. این کتاب به همراه دو عنوان دیگر، مجموعه‌ای از بهترین آثار و داستان‌های کوتاه اوست، که به زبانی طنز قدرت حاکمان را نشانه گرفته است.

در قسمتی از کتاب صوتی محمود و نگار می‌شنویم:

این‌ها رو که واست تعریف می‌کنم بنویس آقا روزنومه‌چی؛ بنویس تا عالم و آدم ماجرای ما رو بخونن و عبرت بگیرن. اسم من محموده، اسم اون نگار... اسم قصه‌مونو بذار «محمود و نگار»؛ بذار ملت بخونن و گریه کنن، بخونن و زار بزنن... بلاهایی که سر «لیلی و مجنون»، سر «اصلی و کرم»، سر «شیرین و فرهاد» اومد پیش بلاهایی که سرِ ما اومده اصلش به حساب نمی‌آد... اصل داستان داستانِ ماست، داستانِ اونا سیری چنده... آدمای دیگه از این دموکراسی به مال و منال رسیدن، مملکتو صاحب شدن و انداختن پشت قباله‌شون، اون وقت ما نتونستیم یه زنو عقد بکنیم و سر و سامون بگیریم...

 ۴ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۲۶۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
فصل اول: محمود و نگار
۱۹ دقیقه
فصل دوم: درست می‌شه ایشالا
۲۶ دقیقه
فصل سوم: چپ، راست
۲۰ دقیقه
فصل چهارم: شهروندان عزیز
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: دقیقه‌ای یک زایمان
۲۴ دقیقه
فصل ششم: قدغن
۱۷ دقیقه
فصل هفتم: په نه په، معلوم که میشناسمش
۱۵ دقیقه
فصل هشتم: شراکت مزه نمی‌ده
۲۰ دقیقه
فصل نهم: خرابکار
۱۷ دقیقه
فصل دهم: هرج و مرج
۱۷ دقیقه
فصل یازدهم: اشراف
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم: خرس جنبان
۱۳ دقیقه
فصل سیزدهم: پارله وو فرانسوی
۱۴ دقیقه
فصل چهاردهم: آخ اگر آینده نداشتم
۱۳ دقیقه
فصل پانزدهم: آقای سوت
۱۰ دقیقه
فصل شانزدهم: به طرف پرتگاه می‌رویم
۱۵ دقیقه
فصل هفدهم: خدمت مقام محترم

راهنمای دانلود کتاب صوتی محمود و نگار

برای دانلود کتاب صوتی محمود و نگار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  محمود و نگار
بایزید جهانی فر
۱۳۹۶/۱۱/۱۵
کتابی جالب و خواندنی است
حمید خلوصی
۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نوشته‌های عزیز نسین از جمله طنز‌های تلخ محسوب میشه که تقریبا همیشه تازه است
لیلا ـ
۱۳۹۸/۶/۱۴
میتونم بگم یکی از زبردست‌ترین نویسنده‌ها تو حوزه‌ی داستان کوتاه همین عزیز نسینه... داستان‌های خوندنی و به نظرم بهترینش همین داستان محمود و نگاره اگر چه کارهای بهتری از این نویسنده دیدم. اگر کارهای عزیز نسین رو دنبال میکنید، ما الاغ‌ها رو پیشنهاد میکنم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)