دانلود کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است

کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است نوشته‌ی روبر مرل، یکی از شاهکارهای ادبی درباره جنگ جهانی دوم است و قصه زندگی یک جنایتکار جنگی را تعریف می‌کند که به جلاد مدرن شهرت دارد و باعث مرگ بیش از هزاران یهودی بی‌گناه در اردوگاه‌های نازی‌ شده است.

درباره کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است:

رودلف هوس (Rudolf Höss) افسر نظامی آلمان نازی و فرمانده اردوگاه آشویتس در طول جنگ جهانی دوم بود که طبق اعترافاتش در دادگاهی که برای محاکمه نازی‌ها برگزار شده بود، به قتل دو و نیم میلیون یهودی بی‌گناه در آشویتس اعتراف کرد. داستان کتاب مرگ کسب و کار من است (Death Is My Trade) نیز درباره زندگی هوس است و داستان از سال 1913 هنگامی که رودلف 13 ساله بود، آغاز می‌شود.

نویسنده خود رودلف را به عنوان راوی داستان انتخاب کرده و تمامی واقعیت‌های تاریخی را از زبان او بیان می‌کند تا مخاطبان به خوبی بتوانند به شخصیت اصلی نزدیک شوند و حالات و افکارش را بهتر درک کنند. همچنین در تمامی طول کتاب، روبر مرل نام رودلف لانگ را به جای رودلف هوس استفاده کرده است. لقبی که بعدها او هنگام فرار از دست نیروهای انگلیسی برای خود انتخاب کرد تا هویتش را پنهان کند.

کتاب مرگ کسب و کار من است از جایی شروع می‌شود که رودلف لانگ کودکی و نوجوانی خود را در یک خانواده مذهبی گذرانده و پدر سختگیرش نیز آرزو دارد، او بعدها یک کشیش کاتولیک شود اما اتفاقات مختلفی پیش می‌آید که رودلف اعتقاداتش سست می‌شود و به جای پیروی از پدر، عموی نظامی خود را الگوی خود قرار می‌دهد.

رودلف لانگ در شانزده سالگی وارد ارتش می‌شود و به جبهه‌های جنگ می‌رود تا اینکه پس از پایان جنگ خودش را بیکار و ناامید می‌یابد؛ درحالیکه از سوی خانواده‌اش نیز طرد شده و به خودکشی فکر می‌کند. تا اینکه یکی از همکارانش لانگ را از این کار منصرف می‌کند چرا که باید به آلمان نازی خدمت کند.

پس از آن است که به مرور به یکی از افسران مهم هیتلر تبدیل می‌شود و با پذیرفتن مسئولیت فرماندهی اردوگاه آشویتس، سرنوشتی هولناک برای خود رقم می‌زند. او قبول می‌کند که برنامه‌های مختلف نازی‌ها برای کشتار یهودیان را اجرا کند و آنجا را به اردوگاه مرگ و شکنجه و بیماری و گرسنگی زندانیان بدل سازد.

سرانجام پس از سقوط هیتلر، رودلف لانگ زندانی و اعدام می‌شود. در تمام طول کتاب مرگ کسب و کار من است شما با احساسات و دیدگاه‌های این مرد بیشتر آشنا خواهید شد و متوجه می‌شوید که او تمامی کارهایش ذیل مفهوم وطن پرستی و پیروی از دستورات رهبر تعریف می‌کرده است.

کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ جنگ جهانی دوم علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با وقایع آن دوران بیشتر آشنا شوید، این کتاب برای شما مناسب است.

روبر مرل را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویسی فرانسوی بود که در سال 1908 در الجزایر به دنیا آمد. روزنامه گاردین روبر مرل (Robert Merle) را استاد رمان تاریخی می‌داند و روزنامه لوموند لقب بزرگ‌ترین رمان‌نویس محبوب فرانسه را به او اختصاص داده است. همچنین روزنامه فیگارو نیز مرل را از معدود نویسندگان فرانسوی می‌داند که هم در میان مردم محبوبیت دارد و هم تحسین منتقدان را دریافت کرده است.

روبر مرل زندگی پرتلاطمی را از سر گذرانده است. او در سال 1939 در طول جنگ جهانی دوم از سوی ارتش فرانسه به جبهه‌های جنگ اعزام شد و در این بین یک بار توسط آلمانی‌ها اسیر شد اما توانست فرار کند و خودش را به سختی به کشورش برساند. این تجربیات متفاوت نیز به نویسندگی مرل کمک کرد و او با الهام از اتفاقاتی که در جنگ پشت سر گذاشته بود، کتاب «تعطیلات در زوید کوت» را در سال 1949 نوشت و توانست برنده جایزه گنکور شود. رمانی که ابوالحسن نجفی آن را با نام «شنبه و یکشنبه کنار دریا» به فارسی برگردانده است.

یکی دیگر از دستاوردهای مهم این نویسنده مجموعه 13 جلدی درباره تاریخ فرانسه در قرون 16 و 17 میلادی‌ست که از نگاه یک پزشک جاسوس پروتستانی روایت می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است می‌شنویم:

در آلمان واحد ما از این مرکز به آن مرکز اعزام می‌شد، بدون اینکه هیچکس بداند کی مسئول ماست. و استوار شرایدر به من گفت: دیگر کسی ما را لازم ندارد، واحد ما حسابش رسیده است. دست آخر به نقطه حرکت‌مان یعنی به شهر کوچک ب رسیدم، که آنجا بی‌درنگ خلع سلاح‌مان کردند تا خورد و خوراک‌مان گردن‌شان نیفتد.

لباس‌های شخصی‌مان را تحویل‌مان دادند. پول مختصری توی مشت‌مان گذاشتند و ورقه‌ی عبوری برایمان صادر کردند که بتوانیم به سر خانه و زندگی مان برگردیم.

به مقصد شهر ه سوار قطار شدم. توی اتاقک قطار اتاق در نیم تنه و شلواری که حالا برایم کلی کوتاه شده بود، خودم را سخت مضحک احساس می‌کردم.

 ۱۴ ساعت و ۳۶ دقیقه، ۶۲۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
معرفی
۲۵ دقیقه
یادداشت مترجم
۵۰ دقیقه
فصل اول: 1913 - بخش اول
۵۵ دقیقه
فصل اول: بخش دوم
۱۲ دقیقه
فصل اول: بخش سوم
۵۱ دقیقه
فصل دوم: 1916 - بخش اول
۴۷ دقیقه
فصل دوم: بخش دوم
۵۵ دقیقه
فصل سوم: 1918 - بخش اول
۵۳ دقیقه
فصل سوم: بخش دوم
۴۹ دقیقه
فصل چهارم: 1922 - بخش اول
۴۹ دقیقه
فصل چهارم: بخش دوم
۵۱ دقیقه
فصل پنجم: 1929 - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: بخش دوم
۴۵ دقیقه
فصل ششم: 1934 - بخش اول - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل ششم: بخش اول - قسمت دوم
۴۲ دقیقه
فصل ششم: بخش دوم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل ششم: بخش دوم - قسمت دوم
۴۰ دقیقه
فصل ششم: بخش سوم
۴۰ دقیقه
فصل ششم: بخش چهارم - قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل ششم: بخش چهارم - قسمت دوم
۶۰ دقیقه
فصل ششم: بخش پنجم
۴۴ دقیقه
فصل هفتم: 1945
۲ دقیقه
عوامل تولید

راهنمای دانلود کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است

برای دانلود کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مرگ کسب و کار من است

نظرات کتاب صوتی مرگ کسب و کار من است

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.