دانلود کتاب صوتی مزخرفات فارسی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزخرفات فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مزخرفات فارسی

کتاب صوتی مزخرفات فارسی نوشته‌ی رضا شکراللهی، اشتباهات دستوری و کلمات غلط در زبان فارسی امروزی را به زبان ساده، روان و با اندکی چاشنی طنز بیان می‌کند.

کتاب صوتی مزخرفات فارسی، کتابی آموزنده، جذاب و شنیدنی است که با بذله‌گویی و زبان طنز، به نقد و بررسی اشتباهات و ایرادات نوشتاری و گفتاری ما می‌پردازد. این اشتباهات قبیح گاهی تا حد بسیاری در زبان معیار ما فراگیر و زبانزد می‌شود. هیچ انسانی از این اشتباهات در امان نبوده و گاهی ناخواسته آن‌ها را به کار می‌برد، بدون آنکه بداند، از دستور زبان یا لغات اشتباهی استفاده کرده است. مهمترین هدف نویسنده توجه کردن مردم به زبان فارسی و فکر کردن در مورد واژه‌ها و اصطلاحات بوده است.

رضا شکراللهی نویسنده‌ و روزنامه‌نویس حرفه‌ای و با سابقه‌ی معاصر در این کتاب صوتی، شیوه‌های مناسبی را در بیان این معضلات زبانی انتخاب کرده است. ادغام نقد با طنز، یکی از مهارت‌های نگارش نویسنده است که بر شیرینی قلم او می‌افزاید و کتاب را دل‌نشین‌تر و جذاب‌تر می‌کند. هم‌چنین، روایت نویسنده از رویدادهایی که برای او رخ داده است، نمونه‌های جالب و مناسبی برای موارد نامحدود اشتباهات پرکاربرد در فارسی معیار است.

هدف کتاب مزخرفات فارسی این نیست که زبان فارسی و ارزش‌های آن را به سخره بگیرد، بلکه می‌خواهد چند نکته‌ی مهم را به دوست‌داران زبان فارسی یادآور شود. نکاتی باارزش و کوچک که می‌تواند موجب بقا و ماندگاری بیشتر و باکیفیت‌تر این زبان شیرین شود. در این کتاب صوتی مثال‌های بسیاری از اشتباهات متداول در گفتار و نوشتار زبان فارسی آمده است که هر روز از طریق اشخاص و رسانه‌های گوناگون، شاهد آن هستیم. شکراللهی تمام تلاش خود را می‌کند تا در بیان این مثال‌ها هیچ یک از ارجاعات تاریخی مثل وقایع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پاک نشوند، تا شما بهتر جان کلام را در شرایط معمول و روزمره درک کنید.

زبان نویسنده در مزخرفات فارسی، ساده، روان و امروزی است. مطالب این کتاب بدون شک برای ارتقا کیفیت نگارش و سخن گفتن به زبان فارسی برای جوانان و نوجوانان، نویسندگان، روزنامه‌نگارها و ویراستارها بسیار مفید است. هم‌چنین مطالب مفید و آموزنده‌ای هم درمورد ارتباط زبان‌های فارسی، ترکی، کردی، انگلیسی، عربی و... به نگارش درآورده است که موجب می‌شوند مطالب بهتر توسط شما درک شوند.

رضا شکراللهی را بیشتر بشناسیم:

رضا شکراللهی مولف، ویراستار و روزنامه‌نگاری برجسته است که در سال 1351 در نجف‌آباد چشم به جهان گشود. او در رشته‌ی کارگردانی و در دانشکده‌ی صدا و سیما به تحصیل پرداخته و متون بلند ادبی رادیو فرهنگ را ویراستاری کرده است. او در روزنامه‌ی «سلام» در دو ستون به نام‌های «شیرینی زبان» و «مزخرفات فارسی» مشغول به کار بوده است. اصلی‌ترین دغدغه‌ و مهارت او ویراستاری کتاب‌های داستانی به ویژه رمان است. انتشاراتی که او با آن‌ها در زمینه‌ی ویراستاری کار کرده‌ است عبارت‌اند از: انتشارات ققنوس، چشمه، افق و...

در قسمتی از کتاب صوتی مزخرفات فارسی می‌شنویم:

خبرنگار ایسنا از من پرسید: «برای "انتقام گرفتن" بگوییم تصفیه حساب یا تسویه حساب؟» گفتم: «این از آن بحث‌هایی است که غور در آن آدم را به دردسر می‌اندازد.» و خودم را انداختم به دردسر. معنای لغوی تصفیه و تسویه روشن است و بحثی در آن‌ها نیست. تصفیه یعنی پاک کردن، صاف کردن، پالایش و عناصر بیگانه را از چیزی بیرون کردن و در معنای دقیق عربی، خالص کردن. همچنان که مثلا خون را تصفیه می‌کنیم نه تسویه. تسویه هم یعنی مساوی کردن، هموار و هم‌سطح کردن یا، به تعبیر دهخدا، راست کردگی و برابری. همچنان که در حسابداری‌ها، وقتی بستانکاری را با بدهکاری برابر می‌کنند، به آن می‌گویند تسویه نه تصفیه.

 ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۲۰۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
بخش هفتم
۲۰ دقیقه
بخش هشتم
۱۹ دقیقه
بخش نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مزخرفات فارسی

برای دانلود کتاب صوتی مزخرفات فارسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مزخرفات فارسی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
مرتضی سلطانی
۱۳۹۸/۱۲/۸
این چرا صوتیه؟😂
سید حسینی
۱۳۹۹/۸/۱۶
عالی و کار بردی و مفرح، 👌👌👌
Sa Fa
۱۳۹۹/۲/۱۳
کتاب عالی بود زبان فارسی به عنوان زبانی که با پیچ و خم‌های زیادی مثل تفاوت گفتار و نوشتار , استفاده از رسم الخط انگیلیسی یا به قول نویسنده پینگیلیش (همون فینگیلیش مصطلح) نیاز به این داره که برای عموم مردم هم اشناتر بشه و فقط به بحث‌های دانشگاهی و اهل ادب محدود نشه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)