دانلود کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

فریدا فوردهام در کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، اندیشه‌ها و روش علمی روانکاو و اندیشمند بزرگ جهانی کارل یونگ را بررسی و معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که او چه تاثیری در عرصه‌های مختلف علمی گذاشته است.

درباره کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ:

بررسی و تحلیل اندیشه‌های دانشمندان و بزرگان عرصه علم، کاری دشوار و زمان‌بر است اما فریدا فوردهام نویسنده کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ (An Introduction to Jung's Psychology) توانسته تصویری منطقی و دقیق از روش علمی این روانکاو بزرگ جهان ارائه دهد.

این کتاب با اصلی‌ترین رئوس مطالب روانشناسی یونگ آغاز می‌شود و نظریه‌های او درباره انواع روش‌های روانشناختی، کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی، دین، روان درمانی و رویاها را بیان می‌کند. همچنین نویسنده در انتها به زندگی‌نامه یونگ می‌پردازد.

با توجه به اینکه فوردهام همچون یونگ علاقه ویژه‌اى به ذهن ناخودآگاه ندارد و پژوهش‌هایش همواره در همین راستا بوده، پس می‌توان گفت قطعا شخص مناسبی برای بررسی عقاید این روانشناس بزرگ است. شما مى‌توانید در این کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، هم از زبان ساده و دقیق نویسنده لذت ببرید و هم در معتبر و موثق بودن مطالب آن اطمینان خاطر داشته باشید.

کارل یونگ که بود؟

بد نیست پیش از شنیدن کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، با زندگی کارل گوستاو یونگ (Carl Jung) آشنا شوید. او یک روانپزشک و روانکاو سوئیسی بود که روانشناسی تحلیلی را بنیان نهاد. اما پیش از آنکه راه خود را جدا کند، در کنار زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاوی فعالیت می‌کرد.

او برخی از شناخته شده‌ترین مفاهیم روانشناختی همچون: همزمانی، پدیده‌های کهن الگویی، ناخودآگاه جمعی، عقده روانشناختی و برون‌گرایی و درون‌گرایی را ایجاد کرده است.

همچنین فعالیت‌های یونگ سبب تاثیرات فراوانی در زمینه‌های روانپزشکی، مردم شناسی، باستان شناسی، ادبیات، فلسفه و مطالعات دینی شد.

فریدا فوردهام را بیشتر بشناسیم:

فریدا فوردهام (Frieda Fordham) یک مددکار اجتماعی، روانپزشک، تحلیلگر و نویسنده‌ای است که به مکتب علمی کارل یونگ علاقه دارد و نوشته‌هایش حول محور این موضوع می‌چرخد.

کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دانشجوی رشته روانشناسی هستید و یا به این حوزه علاقه‌مندید و می‌خواهید تسلط بیشتری بر روش علمی یونگ داشته باشید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ می‌شنویم:

روان درمانی درمان ذهن یا به تعبیر بهتر روان به کمک روش‌های روانشناسی است. بسیاری از مردم روان درمانی را معادل روانکاوی، مفهومی که اولین بار فروید آن را معرفی کرد، می‌دانند. در حالی که روش‌های روان درمانی و روانکاوی باهم متفاوت است.

از نگاه فروید در روانکاوی، همه علائم روانی مربوط به تمایلات سرکوب شده جنسی در کودکی است؛ به این معنا که ریشه‌ی همه‌ی اختلافات روانی در کودکی‌ست. در روش دیگری که توسط آلفرد آدلر معرفی شد و کاربرد گسترده‌ای نیز پیدا کرد، اختلالات روانی همه محرک‌هایی برای کسب قدرت هستند تا بتوانند احساس حقارتی را که در فرد وجود دارد، جبران کنند. این روش تحت عنوان روانشناسی فردی شناخته شده است.

یونگ از عبارت روانشناسی تحلیلی برای توصیف دیدگاه خود استفاده کرد. روش او صرفا درمانی نیست بلکه در طی فرایند فردیت سبب رشد شخصیت می‌شود؛ هرچند هدف کسانی که به دنبال روان درمانی هستند، رسیدن به فردیت نیست و در اکثر موارد هدف‌‌های کوچک‌تر و محدودتری دارند.

 ۵ ساعت و ۵۰ دقیقه، ۳۲۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
معرفی / پیشگفتار یونگ
۳۳ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
فصل اول: انواع تیپ‌های روانشناسی - بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۱۷ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۱۳ دقیقه
فصل دوم: کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی - بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۱۵ دقیقه
فصل دوم: بخش سه
۲۰ دقیقه
فصل دوم: بخش چهار
۲۲ دقیقه
فصل سوم: دین و فرآیند فردیت - بخش یک
۱۷ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: روان درمانی - بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: رویاها - بخش یک
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل ششم: آموزش - بخش یک
۱۷ دقیقه
فصل ششم: بخش دو
۲۱ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش یک
۲۱ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش دو
۲۲ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش سه

راهنمای دانلود کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

برای دانلود کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

نظرات کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

Ghasem Miri
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتاب عالی بود و تأثیر رفتار والدین بر روان کدوم در بزرگ سالی و همچنین معنایی خواب‌ها در زندگی از بین مباحث بسیار مفید برایم جذابتر بود
Yalda B
۱۴۰۰/۱/۱۰
عالیه، کتاب درمورد دیدگاهها و کتابهای پروفسور یونگ هست که به طور مختصر ما رو با اون مطالب آشنا میکنهآشنا میکنه
امید افشار
۱۴۰۰/۱/۱۶
واقعا بینظیره فقط باید گوش کنید تا لذتشو ببرید ممنون
مشاهد همه نظرات (۴)