معرفی و دانلود کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

عکس جلد کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ
قیمت:
۲۵,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

فریدا فوردهام در کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، اندیشه‌ها و روش علمی روانکاو و اندیشمند بزرگ جهانی کارل یونگ را بررسی و معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که او چه تاثیری در عرصه‌های مختلف علمی گذاشته است.

درباره کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ:

بررسی و تحلیل اندیشه‌های دانشمندان و بزرگان عرصه علم، کاری دشوار و زمان‌بر است اما فریدا فوردهام نویسنده کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ (An Introduction to Jung's Psychology) توانسته تصویری منطقی و دقیق از روش علمی این روانکاو بزرگ جهان ارائه دهد.

این کتاب با اصلی‌ترین رئوس مطالب روانشناسی یونگ آغاز می‌شود و نظریه‌های او درباره انواع روش‌های روانشناختی، کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی، دین، روان درمانی و رویاها را بیان می‌کند. همچنین نویسنده در انتها به زندگی‌نامه یونگ می‌پردازد.

با توجه به اینکه فوردهام همچون یونگ علاقه ویژه‌اى به ذهن ناخودآگاه ندارد و پژوهش‌هایش همواره در همین راستا بوده، پس می‌توان گفت قطعا شخص مناسبی برای بررسی عقاید این روانشناس بزرگ است. شما مى‌توانید در این کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، هم از زبان ساده و دقیق نویسنده لذت ببرید و هم در معتبر و موثق بودن مطالب آن اطمینان خاطر داشته باشید.

کارل یونگ که بود؟

بد نیست پیش از شنیدن کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، با زندگی کارل گوستاو یونگ (Carl Jung) آشنا شوید. او یک روانپزشک و روانکاو سوئیسی بود که روانشناسی تحلیلی را بنیان نهاد. اما پیش از آنکه راه خود را جدا کند، در کنار زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاوی فعالیت می‌کرد.

او برخی از شناخته شده‌ترین مفاهیم روانشناختی همچون: همزمانی، پدیده‌های کهن الگویی، ناخودآگاه جمعی، عقده روانشناختی و برون‌گرایی و درون‌گرایی را ایجاد کرده است.

همچنین فعالیت‌های یونگ سبب تاثیرات فراوانی در زمینه‌های روانپزشکی، مردم شناسی، باستان شناسی، ادبیات، فلسفه و مطالعات دینی شد.

فریدا فوردهام را بیشتر بشناسیم:

فریدا فوردهام (Frieda Fordham) یک مددکار اجتماعی، روانپزشک، تحلیلگر و نویسنده‌ای است که به مکتب علمی کارل یونگ علاقه دارد و نوشته‌هایش حول محور این موضوع می‌چرخد.

کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دانشجوی رشته روانشناسی هستید و یا به این حوزه علاقه‌مندید و می‌خواهید تسلط بیشتری بر روش علمی یونگ داشته باشید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ می‌شنویم:

روان درمانی درمان ذهن یا به تعبیر بهتر روان به کمک روش‌های روانشناسی است. بسیاری از مردم روان درمانی را معادل روانکاوی، مفهومی که اولین بار فروید آن را معرفی کرد، می‌دانند. در حالی که روش‌های روان درمانی و روانکاوی باهم متفاوت است.

از نگاه فروید در روانکاوی، همه علائم روانی مربوط به تمایلات سرکوب شده جنسی در کودکی است؛ به این معنا که ریشه‌ی همه‌ی اختلافات روانی در کودکی‌ست. در روش دیگری که توسط آلفرد آدلر معرفی شد و کاربرد گسترده‌ای نیز پیدا کرد، اختلالات روانی همه محرک‌هایی برای کسب قدرت هستند تا بتوانند احساس حقارتی را که در فرد وجود دارد، جبران کنند. این روش تحت عنوان روانشناسی فردی شناخته شده است.

یونگ از عبارت روانشناسی تحلیلی برای توصیف دیدگاه خود استفاده کرد. روش او صرفا درمانی نیست بلکه در طی فرایند فردیت سبب رشد شخصیت می‌شود؛ هرچند هدف کسانی که به دنبال روان درمانی هستند، رسیدن به فردیت نیست و در اکثر موارد هدف‌‌های کوچک‌تر و محدودتری دارند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
5 دقیقه
معرفی / پیشگفتار یونگ
33 دقیقه
مقدمه
17 دقیقه
فصل اول: انواع تیپ‌های روانشناسی - بخش یک
14 دقیقه
فصل اول: بخش دو
17 دقیقه
فصل اول: بخش سه
13 دقیقه
فصل دوم: کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی - بخش یک
14 دقیقه
فصل دوم: بخش دو
15 دقیقه
فصل دوم: بخش سه
20 دقیقه
فصل دوم: بخش چهار
22 دقیقه
فصل سوم: دین و فرآیند فردیت - بخش یک
17 دقیقه
فصل سوم: بخش دو
13 دقیقه
فصل چهارم: روان درمانی - بخش یک
18 دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
14 دقیقه
فصل پنجم: رویاها - بخش یک
15 دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
21 دقیقه
فصل ششم: آموزش - بخش یک
17 دقیقه
فصل ششم: بخش دو
21 دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش یک
21 دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش دو
22 دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ
نویسنده
مترجمنجمه زینلی
راویسبحان اکرامی
ناشر چاپینشر ورجاوند وابسته به شرکت ورجاوند
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

Ali Akbari
۱۴۰۱/۵/۲۹
این کتاب واقعا مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ هست و موضوعات مهم یونگ رو بصورت خلاصه توضیحشون داده و خیلی مبحث رو بصورت تخصصی و کامل باز نکرده، من در روانشناسی تخصص خاصی ندارم اما اینجوری که از مطالعه ایشون یا فروید یا نیچه متوجه شدم اینجور نیست که هر کس تمام روانشناسی رو‌قبول داشتخ باشه و بیاد ففط یسری مطالب رو بروز و بهتر کنه، بلکه اینجوری که هر کسی به یچیزی ایمان داره مثلا ایشون به برونگرا و درونگرا بودن انقدر اهمیت میده که میگه کل دنیا یا برونگراست یا درونگرا همه اتفاقات و وقایع هم از همین‌نشات میگیرن و‌تقصیر اونیکه که مثلا برونگرا یا درونگراست، خیلی دیگه تاکیر داره روی این قضیه، خب مسائلی که برای یونگ مهمه از جمله رویاهایی که شخص میبینه و تفسیر اونها، تاثیر ناخوداگاهی که جمع برشخصی میذاره مثلا چون همه مسیحی بودن و میگفتن فلان چیز بده این شخص که بزرگ شده با اینکه مسیحی نیست اون چیز تو‌ناخوداگاهش بده و‌ازش دوری میکنه، طبق نظریه ایشون دین خیلی مطرح هست توی شخصیت هر فرد ولی خب بنظرم دین هیچ ربطی به شخصیت فرد نداره، منتهی اون اشخاصی که دیگه خیلی ضعیف هستن و کامل از دین رنگ مییگیرن و اصولا همچون نمیفهمن دین رو، مسیر خیلی اشتباه و افراط یا تفریطی رو‌در پیش میگیرن، میشه گفت تو این اشخاص که ذره‌ای به وجودشون و شناختش اهمیت نمیدن، میشه بکث دین رو خیلی جدی در شناختشون موثر دونست، ولی کسی که از لحاظ روانی و روحی کامل و رشد کرده است، دین نمیاد اونو عوض کنه دین اون شخص رو بهتر میکنه صرفا از نظر اخلاقی و بنظرم اینکه بیاییم بگیم دین یکی از عوامل شناخت شخصیته غلط ولی خب قطعا اینها در شخصیت خیلی افراد تاثیر قاطع و محکمی داره و‌باید چک بشن
زهرا ایوبی
۱۴۰۰/۱۲/۹
من مدتی دورهای خودشناسی زندگی سالم با روانشناسی یونگ (خانم سوده هروی) رو شروع کردم علاقمند به روانشناسی عمقی یونگ شدم نسخه صوتی این کتاب رو دانلود کردم اگه زمینه شروع خودشناسی رو دارین این کتاب جهت شناخت عمیق خودتون و جهان هستی فوق العاده تاثیرگذاره
میترا برتون
۱۴۰۰/۲/۷
کتاب خوبیه، بیان دکتر یونگ درباره مفهوم سایه و تاثیرات اون در زندگی آدم‌ها بسیار قابل تامله، خانم دبی فورد هم در کتاب نیمه تاریک وجود این مفهوم رو به نقد کشیدند. کتاب آموزنده‌اییه به خصوص اون رو به داشتن خلاصه‌ایی از زندگی نامه پروفسور دوست داشتم👍اجرای راوی هم بی‌نقص، روان و شمرده است.
Ali Satariyan
۱۴۰۱/۸/۲۰
با بخش قابل توجهی از دیدگاه هاش موافق نیستم و به نظرم بیش از حد بر روی تجربه شخصی، دفاع از باور‌های دینی، رویاها و مسائل ذهنی تاکید افراطی میکنه و همین دست مایه‌ای برای رفتار گرا‌ها میشه که رویکرد یونگ و سایر روانکاو‌ها را غیر علمی و در چارچوب شبه علم ببینند.
Reza Homayouni
۱۴۰۲/۲/۱۳
بی نظیر. عالی. خیلی مفیده. روانشناسی یونگ از پایه‌های نظریات روانشناسی هستش.
این کتاب بیشتر مطالب روانشناسی یونگ رو توضیح میده ولی بنظرم برای انیما و انیموس و سایه باید توضیحات بیشتری میداد. چون این یه موضوع واقعا مطالب عمیقی هستن.
فریبا هاشمی
۱۴۰۲/۱/۲۰
کتاب جالبی بود. اما در واقع باید عنوان می‌کرد که اینها نظریه‌های یونگ هستند. نه اینکه اثبات شده می‌باشند. در توضیح سایه و سمبلهای دیگر، خیلی گنگ بود. در کل، می‌توان گفت که چندان کاربردی نبود. در واقع خودشناسی آلن دوباتن بسیار برای من مفید تر بود.
پریسا همتی
۱۴۰۲/۱۱/۲۱
از آنجایی که من روانشناس و تراپیست هستم، به نظرم چکیده جامعی از روانشناسی یونگ می‌باشد. گوینده نیز بسیار عالی و روان مطالب را می‌خواند. بسیار سپاسگزارم از تمامی عزیزانی که برای به ثمر رساندن این پادکست کوشیده‌اند.
Fereshteh k
۱۴۰۱/۶/۹
کتاب بسیار عالیه
اوایلش مطالب قابل فهم و ساده هست اما در ادامه برای من خیلی نامفهوم شد و درکش برای من سخت شد
در کل کتاب سنگینی هست مگر اینکه اهل کتاب‌های روانشناسی باشید
محمد زارع
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
سلام آقای یونگ یکی از نظریه پردازهای اصلی در روانشناسی و تاثیر محیط (تاریخ) در رفتار است و مطالعه این کتاب برای فضاهای معماری در حوزه روانشناسی می‌تواند موثر باشد
adel cheravi
۱۴۰۰/۳/۲۳
این کتاب خیلی عالیه و به شدت علمی. کارکرد ذهن رو واضح توضیح میده. ولی همونقدر ک خوبه همونقدر سخت و نیاز به تمرکز و نت برداری
سمیه سلیمان زاده
۱۴۰۳/۱/۸
کتاب خوبی بود. من کتابهای دبی فورد رو خونده بودم ولی کتابی که بر روانشناسی یونگ باشه خیلی متفاوت بود کلا دیدگاه یونگ رو دوست دارم
Masoud Soltani
۱۴۰۲/۴/۲۳
کتاب روان و‌خوبیه و برای آشنایی اولیه با عقاید و نظریه‌های یونگ خیلی مناسبه، بطور خلاصه و قابل فهم برای عموم مردم بیان میکنه
Ghasem Miri
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتاب عالی بود و تأثیر رفتار والدین بر روان کدوم در بزرگ سالی و همچنین معنایی خواب‌ها در زندگی از بین مباحث بسیار مفید برایم جذابتر بود
Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۷/۸
موارد جدید و نکات جدیدی بود برای من به شخصه اما کاشکی کتاب مفصل‌تری بود. گوینده رو دوست داشتم. ممنون
Yalda B
۱۴۰۰/۱/۱۰
عالیه، کتاب درمورد دیدگاهها و کتابهای پروفسور یونگ هست که به طور مختصر ما رو با اون مطالب آشنا میکنهآشنا میکنه
مشاهده همه نظرات 29

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

برای دریافت کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.