دانلود کتاب صوتی هنر درمان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر درمان

کتاب صوتی هنر درمان دربردارنده یادداشت‌هایی از روانپزشک هستی‌گرا و نویسنده آمریکایی اروین د. یالوم است که به بررسی مفهوم و رویکرد روان‌درمانی خاصی به نام اگزیستانسیال می‌پردازد.

در کتاب صوتی هنر درمان (The Gift Of The Therapy)، نکته یا سرنخی پیدا خواهیم کرد که جایی در ارتباط با یک انسان به کارمان بیاید و برایمان مفید واقع شود، زیرا همه‌ی ما نیازمند برقراری روابط انسانی درست با هم‌نوعانمان هستیم. این اثر به شما می‌گوید که به جاى فرقه‌گرایى، به تکثرگرایى درمانى که در آن، مداخلات مؤثر، از میان گرایش‌هاى مختلف درمانى بیرون می‌آید، متوسل شوید. در عین حال، چهارچوب کارى اروین د. یالوم (Irvin D. Yalom)، بیشتر از همه، درمان‌هاى اگزیستانسیال و بین فردى است و بیشتر توصیه‌ها را از این دو نگرش استخراج می‌کند.

این کتاب نامه‌ای روشن و واضح به نسل جدید روان‌درمانگران و بیماران آن‌هاست. در واقع اروین د. یالوم مخاطبان عادی و متخصص را با هم صدا می‌زند ولی با چنان کلام مجذوب کننده‌ای که اشخاصی که درمانگر یا بیمار نیستند هم مشتاق قرار گرفتن در دنیای بیمار، درمانگر شوند. او در این اثر قصه نمی‌گوید که سرگرمتان کند؛ درس زندگی، درمانگری و ارتباط می‌دهد. کتاب حاضر، حاصل دانش عمیق، سال‌ها کار بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی اروین د. یالوم است.

در کتاب هنر درمان درمی‌یابید که عشق وسواس‌گونه‌ی یالوم به روان‌درمانی باعث شده رویکردهای درمانی مختلفی را تجربه کند؛ از مکاتب گوناگون روانشناسی بهره بگیرد، با وضوح تمام خود و دیگران را مورد نقد قرار می‌دهد؛ تنها به این دلیل که به بصیرتی هیجانی در درک انسان دست پیدا کند و برای هر بیمار درمانی خاص ارائه دهد. دانش بشری تاکنون با پدیده‌های پیچیده‌تر از هزار توی مغز و ذهن و روان آدمی روبه‌رو نشده است. برقراری ارتباط با این دستگاه پیچیده و درک آن، کاری بزرگ و سخت است و مهارت‌های خاصی می‌خواهد که این کتاب صوتی در به دست آوردن آن‌ها به شما کمک می‌کند.

اروین د. یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد درباره‌ی این کتاب می‌گوید:

توصیه‌های درون این کتاب، از یادداشت‌هاى من در 45 سال کار بالینى برگرفته شده و ترکیبى غریب از ایده‌ها و فنونى است که از آن‌ها در کار استفاده کرده‌ام. این اندیشه‌ها، خودسرانه، شخصى، و گاهى چنان خاص هستند که فکر نمی‌کنم مخاطبان کتاب موهبت درمان، بتوانند همانند آن‌ها را در جاى دیگرى پیدا کنند. در نتیجه، این کتاب را نه یک کتاب راهنما، بلکه ضمیمه‌اى براى تکمیل یک برنامه جامع آموزشى مى‌دانم. در انتخاب این 85 فصل، بیشتر از ترتیب، و پیروى از قاعده‌اى ویژه، سعی کردم بر اتفاق و اشتیاق تمرکز کنم. کار را با فهرستى 200 شماره‌اى شروع کردم و از آن میان، آنچه را که جذابیت کمتری داشت را کنار گذاشتم.

عامل دیگرى نیز در انتخاب این 85 یادداشت تاثیرگذار بود. روایت‌هایی که اخیرا نگاشته‌ام، حاوى توصیف‌هاى بسیاری در مورد شیوه‌های مختلف درمانى مفید در کار بالینى من بوده‌اند، ولى چون مبناى نگارش کتاب‌ها، طنزآلود است، افراد بسیاری از مخاطبان نمى‌دانند تا چه اندازه در توصیف شیوه‌های درمانى جدى بوده‌ام. «موهبت درمان» فرصتى ایجاد کرد تا این موضوع را آشکار سازم. این یادداشت‌ها، مجموعه‌اى از مداخلات درمانى و عبارات مطلوب من است که بسیار کم بر نظریه‌پردازى و بسیار زیاد بر فنون عملى تمرکز دارد. مخاطبان مایل به مطالعه پیش‌زمینه‌هاى نظرى، مى‌توانند «روان‌درمانى اگزیستانسیال» و «روان‌درمانى گروهى نظرى و کاربردى» را که کتاب‌هاى مرجع محسوب مى‌شوند، بخوانند.

تحصیل در رشته‌هاى پزشکى و روانپزشکى باعث شد واژه بیمار را جایگزین مراجع یا مشترى کنم. اصطلاح بیمار براى افرادی مفهوم درمانگرى کناره‌گیر، فاقد علاقه، فاقد تعهد، و از همه مهم‌تر، مستبد دارد. پس از شنیدن این کتاب صوتی درمی‌یابید که هدفى جز ترغیب به ایجاد و حفظ رابطه‌اى درمانى مبتنى بر تعهد، صراحت، و برابرى انسان‌ها نداشته‌ام. تعداد زیادى از کتاب‌ها، از جمله آثار من، نکته‌هایى محدود را به عنوان ماده اولیه به کار برده‌اند و براى پیوند دادن این نکته‌ها به هم، به میزان قابل توجهى بتن نیاز است. در این کتاب، نکته‌ها را به صورت نامحدود انتخاب کرده‌ام و در عوض، بتن پیوند دهنده را حذف کرده‌ام تا شکلى داستان مانند به آن بدهم.

 ۷ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۴۳۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
پیشگفتار
۳۱ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۳۲ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۳۰ دقیقه
بخش یازدهم
۳۳ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۹ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر درمان

برای دانلود کتاب صوتی هنر درمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر درمان

نظرات کتاب صوتی هنر درمان

منصوره مشایخی
۱۳۹۹/۷/۲۹
با شروع به خواندنش به این نتیجه رسیدم دیدگاه دوستان واقعا بجا بوده و خیلی برای مشاوران و دوستداران روانشناسی مفیده
ف غفاری
۱۳۹۹/۸/۲۷
بسیار عالییی لذت بردم متن شیوای دکتر یالوم ترجمه عالی دکتر سپیده و گویندگی عالی اقای میلاد فتوحی
محمد نجفی
۱۳۹۸/۵/۳۰
کتاب بسیار عالی که حتما به دانشجو‌های مشاوره و روانشناسی پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۶)