دانلود کتاب صوتی هنر همچون درمان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر همچون درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر همچون درمان

کتاب صوتی هنر همچون درمان اثر جان آرمسترانگ و آلن دوباتن، به این پرسش پاسخ می‌دهد که اساساً هنر به چه کار می‌آید و چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.

در دوره رنسانس هنر به خصوص در ایتالیا به اوج خود رسید. از قرن 18 نقش هنر در زندگی مردم فقط جهت زیبایی بصری نبود بلکه خاصیت‌های درمانی هم پیدا کرده بود. کتاب صوتی هنر همچون درمان (Art as therapy) به تأثیر درمانی هنر در زندگی شما می‌پردازد.

امرزوه هنر امری بسیار مهم شناخته می‌شود و افراد زیادی آن را معنای زندگی می‌دانند، با این حال ممکن است گاهی هنر به آن خوبی که همیشه فکرش را می‌کنید نباشد. شاید زمان تماشای یک نقاشی یا دیدن یک گالری نسبت به آن بی‌تفاوت باشید یا حتی گیج شوید. ممکن است به شما احساس بی‌کفایتی و نفهمیدن دست بدهد و از خودتان بپرسید پس چرا تحولی که منتظرش بودید به سراغتان نمی‌آید؟

اما نگران نباشید چرا که این موضوع امری بسیار طبیعی است و این کتاب صوتی این استدلال را می‌آورد که مشکل از شما نیست، بلکه در روشی است که نهادهای هنری به آن فکر کرده و یا آن را به نمایش می‌گذارند. ارتباط شما با هنر در حقیقت از شروع قرن بیستم ضعیف شده است چرا که از جواب دادن به سؤال «هدف هنر چیست؟» ناتوان شده یا از آن اکراه دارید. هر چند ممکن است خود این سؤال هم اندکی غیرمنصفانه و گستاخانه به نظر برسد اما شاید بتوان به راحتی جواب این سؤال را داد.

هنر را می‌توان به عنوان یک ابزار در نظر گرفت و نیاز است که با وضوح بیشتری به این موضوع تأکید کرد که چه نوع ابزاری است و چه ویژگی خوبی می‌تواند برای انسان به همراه داشته باشد.

این کتاب برای اولین بار در سال 2013 به چاپ رسید. جان آرمسترانگ (John Armstrong) و آلن دوباتن (Alain De Botton) در مقدمه کتابشان این‌گونه نوشته‌اند که:

«هنر نیز همانند ابزارهای دیگر می‌تواند توانایی‌های ما را بیشتر از آن چیزی گسترش دهد که طبیعت ابتدا در اختیارمان گذاشته است. در این خصوص، هنر بعضی از ضعف‌های مادرزادی ذهنی و نه جسمانی ما را جبران می‌کند، ضعف‌هایی که می‌توانیم نام آن‌ها را نقص‌های روان‌شناختی بگذاریم.»

کتاب هنر همچون درمان می‌گوید که هنر مانند یک رسانه درمانی است که قادر است به تشویق، تسلی و راهنمایی تماشاچیانش کمک کند و به آنان این توانایی را بدهد که نسخه‌های بهتری از خودشان بسازند.

برای کشف هنر باید این سؤال را از خود بپرسید که چه چیزهایی هست که باید با احساسات و ذهنتان انجام دهید ولی در انجامشان دچار مشکل هستید. هنر به چه نقص‌های روان‌شناختی می‌تواند کمک کند؟ در این کتاب هفت نقش تعریف شده و در نتیجه آن هفت کارکرد برای هنر نیز بیان شده است.

دوباتن و آرمسترانگ در کتاب هنر همچون درمان فایده هنر و خوانش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنند. اینکه چه هنری باید آفریده شود، چگونه مبادله صورت گیرد، چگونه مورد مطالعه قرار بگیرد و چطور به نمایش گذاشته شود از موضوعاتی است که این کتاب به آن‌ها می‌پردازد.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم:

آلن دوباتن نویسنده‌ای سوئیسی است که سال‌های متمادی است در انگلستان به کار و زندگی می‌پردازد. او برای نگارش آثارش ابتدا موضوعی را برمی‌گزیند و بعد آن را از منظرهای گوناگون ادبی، روانشناسی، فلسفی و جامعه‌شناسی تحلیل و بررسی می‌کند.

دوباتن نویسنده، مجری تلویزیون و فیلسوف، مدرسه‌ای به نام مدرسه زندگی را در لندن تأسیس کرد. او معتقد بود که فرزندان ما در مدرسه راه و رسم زندگی کردن را یاد نمی‌گیرند به همین دلیل این مدرسه را بنیان گذاشت. به اعتقاد دوباتن عدم دانش موجب می‌شود کودکان در زندگی بالغانه خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شوند.

مسائلی که در مدرسه تدریس می‌شوند دارای تنوع هستند. با این حال تمام آموزش‌ها در جهت بالا بردن خودشناسی است. چرا که مسئولین این مدرسه اعتقاد دارند فقط با خودشناسی می‌توانید زندگی برتر و رضایت‌بخش‌تری داشته باشید.

از دیگر آثار او می‌توان به جستارهایی در باب عشق، هنر سیر و سفر، سیر عشق، دین برای خداناباوران، خوشی‌ها و مصایب کار، یک هفته در فرودگاه، در باب مشاهده و ادراک، مصیبت‌های شاغل بودن و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی هنر همچون درمان می‌شنویم:

آیا می‌توانیم مهارت بیشتری در عشق به دست آوریم؟ عشق قرار است بخش لذت‌بخشی از زندگی باشد. با این حال احتمالاً هیچ‌کس را بیشتر از کسی که با او در رابطه هستیم آزار نمی‌دهیم و از هیچ کس بیش از او آزار نمی‌بینیم. میزان خشونتی که بین عاشق‌ها جریان دارد، هر دشمن قسم‌خورده‌ای را شرمنده می‌کند. امیدواریم که عشق منبع قدرتمندی از رضایت باشد اما گاهی به عرصه‌ای برای بی‌توجهی، عطش‌های بی‌پاسخ، انتقام و طرد تبدیل می‌شود.

 ۷ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۶۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
معرفی
۶ دقیقه
هنر به چه کار می‌آید؟
۲۷ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت اول
۳۹ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت سوم
۳۵ دقیقه
فایده هنر چیست؟
۳۹ دقیقه
هنر را چگونه باید خریدوفروش کرد؟
۴۰ دقیقه
عشق
۱۷ دقیقه
آیا به خودم مجال تحت تأثیر واقع شدن خواهم داد؟
۲۴ دقیقه
طبیعت - به یاد داشتن طبیعت
۳۴ دقیقه
پیش‌بینی پاییز
۳۰ دقیقه
پول - هنر همچون راهنمای اصلاح کاپیتالیسم
۴۴ دقیقه
به سوی کاپیتالیسمی روشن‌فکرانه
۴۹ دقیقه
سیاست - هنر سیاسی باید چه چیز را نشانه بگیرد؟
۳۳ دقیقه
دفاعیه‌ای بر سانسور

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر همچون درمان

برای دانلود کتاب صوتی هنر همچون درمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر همچون درمان