دانلود کتاب صوتی والدین سمی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی والدین سمی

کتاب صوتی والدین سمی نوشته‌ی سوزان فوروارد، درباره پدر و مادرهایی‌ست که به خاطر الگوهای تربیتی غلط، مخرب و آسیب زننده‌، فرزندان‌شان را دچار مشکلات روحی و درونی فراوانی می‌کنند که تا بزرگسالی نیز ادامه خواهند داشت. این کتاب راهنمایی مناسب برای کسانی‌ست که می‌خواهد این کمبودهای عاطفی را درون خود ترمیم کنند.

درباره کتاب صوتی والدین سمی:

آیا زمانی که کودک بودید، پدر و مادرتان به شما گفته‌اند که بد یا بی‌ارزش هستید؟ آیا آن‌ها از تنبیه بدنی استفاده می‌کردند؟ آیا به خاطر مشکلات مختلف والدین، شما باید از آن‌ها مراقبت و حمایت می‌کردید؟ آیا اغلب از پدر یا مادر خود می‌ترسیدید؟ یا آن‌ها با شما کاری انجام داده‌اند که باید از دیگران مخفی نگه داشته شود؟ اگر شما هم تجربه چنین اتفاقات سخت و تلخی را داشته‌اید، کتاب والدین سمی (Toxic Parents) به شما کمک می‌کند تا این الگوهای مخرب نهادینه شده در درون‌تان را درمان کنید و به اعتماد به نفس، قدرت درونی و استقلال عاطفی دست یابید.

البته بسیاری از افراد همچنان در زمان بزرگسالی نیز از سوی والدین خود آسیب می‌بینند؛ عده‌ای از پدر و مادرها هنوز با فرزندان خود مانند یک کودک نابالغ رفتار می‌کنند یا با تهدید و ایجاد عذاب وجدان فرزند خود را کنترل می‌کنند یا حتی ممکن است آن‌ها هیچگاه احساس کافی بودن و مناسب بودن برای والدین خود نداشته باشند. به همین خاطر سوزان فوروارد در کتاب والدین سمی، با بررسی سوژه‌های مختلف راهکارهایی مناسب برای درمان و بهبود شرایط شما ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توانید از گذشته تلخ خود عبور کنید و زندگی جدیدی را رقم بزنید.

به بیان دیگر، والدین بذرهای ذهنی و عاطفی در درون کودک خود می‌کارند و به مرور در وجودشان نیز رشد پیدا می‌کند. در بعضی از خانواده‌ها این بذرها عشق و احترام و استقلال هستند و بسیاری دیگر از آن‌ها ترس و تعهد و احساس گناه را به فرزندان خود منتقل می‌کنند. در حالیکه شما به سنین بزرگسالی می‌رسید، این دانه‌ها به علف‌های هرز نامرئی تبدیل می‌شوند و ناگهان در موقعیت‌هایی که هیچ گاه فکرش را نمی‌کنید، به شما حمله می‌کنند. این آسیب‌ها نیز ممکن است متوجه روابط عاطفی‌تان و مسائل کاری شما شوند اما در نهایت تفاوتی نمی‌کند آنچه تخریب می‌شود، اعتماد به نفس و عزت نفس شماست.

خانواده نیز به عنوان مهم‌ترین نهاد تربیتی جامعه وظیقه‌ای خطیر و مهم در زمینه رشد و پرورش کودکان دارد و باید بسیار هوشیار بود که روابط میان اعضای خانواده مخرب نشود و الگوهای رفتاری منفی از بین بروند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی والدین سمی:

- من سوزان فوروارد را از مهم‌ترین درمانگران عصر کنونی می‌دانم. (جان برادشاو، نویسنده کتاب وقتی شرم بیمار می‌کند)

- کتابی پویا، قدرتمند و تاثیرگذار. این اثر درک خوبی به شما ارائه می‌دهد و واقعا می‌تواند نجات دهنده زندگی باشد. (ابیگل عزیز ابی ون بورن)

کتاب صوتی والدین سمی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر پدر یا مادر هستید و نگرانی‌هایی برای تربیت فرزندان خود دارید و یا جزء دسته افرادی هستید که در کودکی به خاطر رفتارهای غلط والدینتان آسیب‌های زیادی دیده‌اند، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

سوزان فوروارد را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، یک درمانگر حرفه‌ای و مدرس مشهور بین‌المللی است که کتاب‌های پرفروش و محبوبی نظیر «باج خواهی عاطفی، والدین سمی، مادران سمی و مردان زن ستیز» را در کارنامه کاری خود دارد.

سوزان فوروارد (Susan Forward) به عنوان یک روانشناس و مشاور برجسته در کشور آمریکا در بسیاری از مراکز روانپزشکی جنوب کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی والدین سمی می‌شنویم:

بعضی از والدین سمی همواره یکی از فرزندان‌شان را هدف قرار می‌دهند و او را با خواهر و برادرشان مقایسه می‌کنند. در اصل هدف آنان این است که بچه احساس کند به اندازه کافی یا مثلا به اندازه خواهرش برای جلب محبت والد یا والدینش تلاش نمی‌کند. این انگیزه در کودک باعث می‌شود که هرکاری از دستش برمی‌آید انجام دهد تا والدش او را هم به اندازه خواهرش دوست داشته باشد.

غالبا دیده شده والد نادان این رفتار را زمانی با فرزندش می‌کند که او را قدری مستقل و با اعتماد به نفس ببیند و این چیزی نیست که باعث خوشحالی والد سمی بشود که خواهان فرزندی وابسته است. این والدین غافل از اینند که این روش رفتاری غلط اغلب مانع به وجود آمدن عشق و علاقه واقعی میان خواهران و برادران می‌شود و تازه حس حسادت و رقابت در آنان را نیز دامن می‌زنند.

 ۸ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۴۹۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
خود را از میراث نفرین شده آسیب‌های گذشته آزاد کنید
۲۱ دقیقه
قدرت انکار
۳۵ دقیقه
پشت سر مرده حرف نزنیم
۳۲ دقیقه
ویژگی‌های افراد هم وابسته
۲۲ دقیقه
چرا من خودم را به والدینم فروختم
۲۵ دقیقه
مقایسه خواهران و برادران
۴۱ دقیقه
پسرکی که در خانه فراموش شده بود
۳۵ دقیقه
والد یا رقیب
۳۳ دقیقه
والدینی که خالصانه به فرزندان‌شان محبت می‌کنند و از سوی دیگر وحشیانه آن‌ها را تنبیه می‌کنند
۱۱ دقیقه
زندگی دوگانه
۱۵ دقیقه
نظام خانوداه؛ چرا والدین اینگونه رفتار می‌کنند
۳۱ دقیقه
تعادل خانواده
۳۲ دقیقه
من دیگر بزرگ شدم پس چرا در برابر والدینم احساس کودکی می‌کنم
۲۶ دقیقه
واکنش معقول در برابر واکنش خودکار
۳۶ دقیقه
اقدام شجاعانه؛ مواجهه
۲۹ دقیقه
رویارویی با والدین سالخورده و بیمار
۲۶ دقیقه
نامه‌ای به سنگ صبور
۲۰ دقیقه
فارغ التحصیل

راهنمای دانلود کتاب صوتی والدین سمی

برای دانلود کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  والدین سمی

نظرات کتاب صوتی والدین سمی

علی هادی نژاد
۱۴۰۰/۲/۳
این کتاب شدیدا به والدینی که چه فرزند کودک دارن و چه نوجوان توصیه میکنم زیرا این کتاب رفتار والدین را از دیدگاه فرزندان بررسی میکند و می‌توانیم عواقب رفتارهای خشونت آمیز و اشتباه خود را در آینده فرزندانمان ببینیم. این کتاب چشم من را در مورد بعضی از برخوردهایی که انجام میدادم و نمیدانستم صحیح است یا نه باز کرد. هر چند این کتاب برای کمک به افراد بزرگسالی نوشته شده که از والدین خود آسیب دیده‌اند ولی برای والدین امروز که فرزندان کودک و نوجوان دارند هم فوق العاده و شاید ضروری است که گوش کنند و راهنمای خود در امر تربیت فرزندانشان کنند
نریمان نوروزی
۱۴۰۰/۲/۸
سلام ازشماسروران ارجمندی که زحمت‌های فراوان متحمل شده ایدبسیارسپاسگذارم چون واقعازبان درمقابل این همه زحمت قاصر است آرزوی موفقیتهای روزافزون ازخدواندمتعال خواستارم
مشاهد همه نظرات (۲)