دانلود کتاب صوتی وقتی نیچه گریست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی نیچه گریست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

کتاب صوتی وقتی نیچه گریست رمانی فلسفی، هیجان انگیز، معمایی و سرشار از گفت‌و‌گو‌های بی‌نظیر اثر اروین د. یالوم را با صدای دلنشین آرمان سلطان‌زاده گوش دهید.

اروین د. یالوم در کتاب وقتی نیچه گریست، به شرح داستانی خیالی از روزهای جوانی و بیماری فریدریش نیچه می‌پردازد. بر اساس این داستان دکتر بروئر باید به نیچه از نظر جسمی و روحی کمک کند تا فکر خودکشی را از سر خود دور کند.

در وین سده نوزدهم، داستانی از عشق، سرنوشت و اراده در میان خرد گرایانی شکل می‌گیرد که تصویری از آن دوران ارائه می‌دهد. یوزف بروئر، یکی از بنیانگذاران مکتب تحلیل روانی، در اوج دوران زندگی به سر می‌برد. فریدریش نیچه، یکی از بزرگترین فیلسوفان اروپا در آستانه خودکشی ناشی از افسردگی قرار دارد و قادر به درمان سردردهای شدید و سایر بیماری‌هایش، نیست.

یالوم در رمان وقتی نیچه گریست (When Nietzche Wept)، «واقعیت و تخیل» و «محیط و تطبیق» را در هم می‌آمیزد تا ماجرایی ماندگار را در مورد نیروی رهایی بخش رفاقت، آشکار سازد. این رمان پر از ظرافت‌های ادبی و فلسفی است چنان‌که شاید بتوان گفت کمتر رمانی توانسته، تا این اندازه مضامین فلسفی را در لابلای داستان به‌گونه‌ای بگنجاند که جذابیت داستان تحت تأثیر دشواری عبارات فلسفی قرار نگیرد.

اروین دی یالوم (Irvin D. Yalom) صاحب مشهوترین آثار در زمینه روانشناسی است. آثار او به زبان‌های متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های روانشناسی قرار گرفته است. آثار او با این‌که اصولی، علمی و تخصصی هستند، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.

در رمان هنگامی که نیچه گریست، سالومه، یک دختر جوان و زیبای روسی با زیبایی غیر معمول: پیشانی برجسته، چانه‌ی محکم و خوش تراش، چشمان آبی، گیسوانی روشن، زیبایی همراه با جذابیت های زنانه و جسارت‌های مردانه توجه دکتر برویر را به خودش جلب می‌کند. دکتر برویر یکی از بهترین دکترها، پزشک خصوصی دانشمندان، هنرمندان و فلاسفه بزرگی در ایتالیا است که برای استراحت چند روزی با همسرش به ونیز سفر کرده. او پزشک معروف و مشهور وینی است که نامه‌ای از طرف لو سالومه دریافت می‌کند که در آن نوشته شده، آینده فلسفه آلمان در خطر است. سالومه با قرار ملاقاتی غیر منتظره از دکتر بروئر درخواست کمک می‌کند. کمکی غیرمستقیم برای فردی عجیب به نام «نیچه» و از اینجاست که کم کم داستان اصلی شروع می‌شود...‌

هنگامی که بروئر می‌پذیرد نیچه را با کاربرد تجربی «گفتگو درمانی» زیر نظر بگیرد، هرگز انتظار ندارد که بیمار نیز در نشست‌های برگزار شده به دنبال آرامش باشد.

تمامی گفتگوهایی که بین نیچه و دکتر بروئر انجام می‌شود غیر واقعی است. گفته می‌شود که نیچه به‌خاطر تسلطی که خواهر و مادرش بر او داشتند و در عین حال عشق و تنفری که او نسبت به آن‌ها داشت، باعث شده تا در عشق و رابطه‌اش با زن‌ها پیوسته دچار شکست شود و نسبت به زن نگاهی کج و معوج داشته باشد. دکتر برویر در رمان یالوم موفق می‌شود نیچه را در این مورد وادار به اعتراف کند. یعنی به عجز و ناتوانی‌اش در عشق را اعتراف کند. گویا همین جاست که "نیچه گریه می‌کند". البته دیالوگ‌های نیچه در کتاب همگی از سخنان نیچه در کتاب‌هاش است که توسط نویسنده کتاب اروین یالوم گردآوری شده تا در گفتگوی تخیلی نیچه با یکی از شخصیت‌های اصلی کتاب یعنی دکتر بروئو استفاده شود.

ریتم داستان تا زمانی که برویر به عنوان درمانگر نیچه سعی در نزدیک شدن به افکار بیمار را دارد به کندی صورت می‌گیرد و برای مواجه شدن با واقعیات، کنجکاو خواهید شد، اما هنگامی که نیچه درمانگر برویر می‌شود سرعت داستان تند می‌شود و داستان در جاده ای سراشیبی، خاطرات فراموش شده نیجه و برویر را بازگو می‌کند.

جملات برگزیده کتاب هنگامی که نیچه گریست:

- هر انسانی، مالک مرگ خود است و می‌تواند به روش دلخواه عمل کند. شاید… و تنها شاید… بتوان حق زندگی کردن را از هر انسانی گرفت، ولی حق مردن را در هیچ شرایطی نمی‌توان سلب کرد.
- گرچه نمی‌توانیم از سرنوشت بگریزیم. ولی باید با آن درگیر شویم. باید پیشامد سرنوشت‌مان را اراده کنیم. باید به تقدیرمان عشق بورزیم.
- قله یعنی نقطه اوج در صعود زندگی. ولی اشکال قله‌ها این است که انسان را به سراشیبی نزدیک می‌کند.
- ارسال این همه اطلاعات به مغز، آن هم از روزنه سه میلیمتری وسط عنبیه، چه رنج بی‌پایانی!
- ازدواج نباید زندان باشد، بلکه باید باغی باشد که چیزی برتر در آن کشت می‌شود.
- در برابر هر زن زیبا، مرد بدبختی هم حضور دارد که از حضور در کنار او خسته شده!
- انتخابی را تحسین می‌کنم که انسان را به بیشتر از آنچه باید باشد، تبدیل کند.
- شاید یک مرد، تنها با مرد بودن می‌تواند زنانگی وجود یک زن را آزاد کند.
- انسان دوستانش را سخت‌تر از دشمنانش می‌بخشد.
- آخرین پاداش مرده، این است که دیگر نمی‌میرد.
- باید طوری زندگی کنیم که انگار آزادیم.

شخصیت های واقعی کتاب هنگامی که نیچه گریست:
فریدریش ویلهلم نیچه، فیلسوف بزرگ آلمانی
یوزف بروئر، از جمله بهترین پزشکان اتریش که با کمک فروید روش روانکاوی با صحبت را توسعه داد.
زیگموند فروید، عصب‌شناس اتریشی است که پدر علم روانکاوی شناخته می‌شود.
لو آندرئاس سالومه، دختر یک ژنرال روس بود که بیشتر به دلیل عشق نیچه به او شناخته می شود.
برتا پاپنهایم، یکی از افراد پیشگام در مددکاری اجتماعی

 ۱۶ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۹۲۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۱۶ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۱۹ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۱۹ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل ششم
۱۷ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۹ دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
۲۰ دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۹ دقیقه
فصل دهم
۱۹ دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
۱۹ دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل یازدهم - بخش سوم
۲۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۰ دقیقه
فصل چهاردهم - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل چهاردهم - بخش دوم
۱۹ دقیقه
فصل پانزدهم - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل پانزدهم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۸ دقیقه
فصل هفدهم - بخش اول
۱۶ دقیقه
فصل هفدهم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل هجدهم - بخش اول
۱۸ دقیقه
فصل هجدهم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل نوزدهم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل نوزدهم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل بیستم - بخش اول
۱۷ دقیقه
فصل بیستم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل بیستم - بخش سوم
۲۳ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش دوم
۳۴ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل بیست و دوم - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل بیست و دوم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل بیست و دوم - بخش سوم
۱۳ دقیقه
یادداشت نویسنده

راهنمای دانلود کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

برای دانلود کتاب صوتی وقتی نیچه گریست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وقتی نیچه گریست

نظرات کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

Mobin Kouchaki
۱۳۹۷/۸/۱۹
این کتاب رو فقط افرادی می‌فهمند که دروغ‌هایی که خودشون به خودشون گفتن رو پیدا کردن...
سوال کردن از خودمون و اینکه آیا واقعا میتونیم از خودمون در برابر خودمون دفاع کنیم...
من به راستی چیستم؟
سایه‌ای از دروغ‌های شیرین
یا لجنی از حقیقت‌های تلخ
یا بهتر بپرسم...
دوست دارم کدام باشم؟؟؟!
محمد مهدی زرین دست
۱۳۹۹/۱/۱۲
بی اغراق شاید زیباترین کتابی باشه که تا الان گوش دادم؛ جدا از اینکه این کتاب باعث میشه فکر کنید و ذهن‌هایی رو که دنبال چالش هستند سیراب می‌کنه اما در ارتباط با سبک کتاب و نثر اون قطعاً اساتید فن باید نظر بدن چون کتاب دارای بار روانشناسی-فلسفی بالاییه. اما من به عنوان یه کتابخوان نه چندان حرفه‌ای با یک پیش زمینه صرفاً فکری مرتبط از ساختار زیبای کتاب، صحنه پردازی و شخصیت پردازی به جا و دیدگاه روانشناسی-فلسفی اون غایت لذت رو بردم. اما چیزی که در این میان باعث این حد از شیفتگی من به این اثر شد صداپیشگی و گویندگی آقای آرمان سلطانزاده بود. به نظر من صدای گیرا، کلام آهنگینی که به هیچ عنوان شنونده را نه اذیت می‌کند و نه خسته و صداپیشگی با صدا و لحن متفاوت به جای تمام شخصیت‌های داستان، روحی ست که به کالبد زیبا اما بی‌جان سطور و صفحات کتاب دمیده شده. من این اثر رو دوبار گوش دادم و گوش دادن اون رو به همه توصیه می‌کنم.
شیما رحمانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
به چند دلیل خیلی کتاب خوبی بود:
۱. صدای گوینده بسیار عالی بود و آدمو توی اون حال و هوا قرار میداد مخصوصا با صداگذاریهای مثل صدای سم اسب، راه رفتن روی سنگ فرش و.... که امیدوارم در کتابهای صوتی بیشتری از مهارت بالای ایشون استفاده بشه.
۲. من که در رشته روانشناسی تحصیل کردم تا حدودی با فروید و بروئر و
مسمریسم آشنایی داشتم. هیچ پیش زمینه قبلی در مورد کتاب نداشتم و نمیدونستم به نوعی با این اشخاص در ارتباط باشه. که برام جالب بود.
۳. آشنایی با شخصیت اعصاب خردکن نیچه هم خالی از لطف نبود.
۴. در طول مدت شنیدن کتاب برام سوال بود که این داستان واقعیه یا تخیلی. که در قسمت آخر توضیح داده بود کجاهای داستان واقعیه و کجای اون تخیلی.
۵. تنها حالت کسالت آور کتاب درگیری بیش از حد شخصیتهای اصلی با زن و حول این محور بود که خب البته با جریان واقعی‌ای که سالیان قبل برای این شخصیتها اتفاق افتاده بود پیش میرفت و کاریش نمیشد کرد.
در کل خوب بود
مشاهد همه نظرات (۵۰۱)