دانلود کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک

کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک نشأت گرفته از باورهای سرخپوستی دون میگوئل روئیز و دربردارنده آموزه‌های ساده شده سرخپوستان تولتک است و به چهار باور که آدمی را محدود می‌کند، شادی‌هایش را از بین می‌برد و رنج بی‌مورد برایش ایجاد می‌کند، می‌پردازد.

کتاب چهار توافق (The Four Agreements) راز بسیار مهمی را آشکار می‌کند که خیلی زود می‌تواند زندگی شما را به تجربه‌ای تازه و نو از آزادی، عشق و شادی واقعی مبدل کند. این اثر بیش از ده سال پس انتشارش، در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت.

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) یکی از سرخ‌پوستان آمریکای مرکزی و اهل مکزیک است و اعتقاد دارد که هیچ‌یک از انسان‌ها نباید نسبت به خودشان احساس خشم، سرزنش و همچنین قضاوت داشته باشند، بلکه باید با خودشان در صلح کامل باشند. او این مفاهیم را در چهار میثاق ساده و کامل به طور خلاصه آورده و در این کتاب صوتی هر کدام را به صورت جداگانه شرح داده است. او از منبع تفکرات و اعتقادات خود در اثرش پرده برمی‌دارد و شما را از ایجاد درد و رنج رها می‌سازد.

اولین توافق می‌گوید که با کلام خود گناه نکنید چرا که جادوی سیاه کلام مانند زهری روان است که کام شنونده را تلخ می‌کند و او را به‌هم می‌ریزد و این جادو می‌تواند تا پایان عمر و برای تمام طول زندگی‌اش با او باقی بماند و زندگی‌اش را نیز تحت تأثیر قرار دهد. درست مثل مادری که از روی خستگی به دخترش پرخاش می‌کند که بهتر است آواز نخوانی! چه صدای بدی داری! و همین جمله باعث می‌شود دخترک بیچاره در تمام عمرش در این عرصه ابراز وجود نکند.

این دیدگاه تولتک‌ها به عقاید و نظریه‌های کارل گوستاو یونگ بسیار شباهت دارد. توافق‌های دیگر نیز از همین توافق اول ناشی می‌شوند، اگر پیمان و میثاق اول را به درستی درک و در زندگی خود عملی کنید، تغییرات را به وضوح می‌توانید ببینید.

دومین توافق از چهار توافق به این مسئله می‌پردازد که هیچ چیز را به خودتان نگیرید و هیچ چیز را شخصی نپندارید. این پیمان همانند سپری است که شما را در برابر جادوی سیاه کلام دیگران حفظ می‌کند. همچون مثال پیشین که اگر دخترک سعی می‌کرد سخن مادرش را به خود نگیرد، زهر کلام او در زندگی‌اش اثر نمی‌گذاشت و آواز خواندن را برای خودش محدود نمی‌کرد.

توافق سوم می‌گوید که فرض و تصورات باطل نکنید، این توافق درباره باور درونی‌ای است که هر کدام از شما در افکارتان آن را پذیرا می‌شوید و زندگی‌تان را بر مبنای آن مدیریت می‌کنید.

توافق چهارم به این نکته اشاره می‌کند که باید همیشه نهایت تلاشتان را در زندگی انجام دهید. این اثر نقشه راه را به شما نشان می‌دهد و شما را به سوی آزادی و روشنایی رهنمون می‌سازد. کتابی الهام‌بخش که حاوی درس‌های بزرگ بسیاری است.

با دون میگوئل روئیز بیشتر آشنا شویم:

دون میگوئل روئیز از نوادگان تولتک‌هاست که اصلیتش شمن‌زاده است و به حرفه جراحی و عشقش نویسندگی و معلمی می‌پردازد. او 66 سال دارد و بیشتر از 30 سال است که در مقام استاد معنوی، توانسته به کمک کتاب‌ها و آموزه‌هایش زندگی انسان‌های بسیاری را تغییر دهد. روئیز به جهت نگاه عمیقی که به حقیقت وجودی انسان دارد، کلامش بسیار اثرگذار است و خواننده و شنونده را به خود مسحور می‌کند.

روئیز بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، به عنوان جراح مشغول فعالیت بود اما یک تصادف وحشتناک و مخرب موجب شد که او از جراحی کناره‌گیری و چندین سال را در کنار مادرش زندگی زندگی کند تا این‌گونه بتواند آموزه‌های سنتی و معنوی تولتک‌ها را تکمیل کند. سپس روئیز شاگرد یکی از شمن‌های بزرگ صحرای مکزیک شد و در این هنگام بود که پدربزرگش از راه رویا و خواب نکاتی را به او آموزش داد. هر چند از آموزه‌های قوم تولتک اثر مکتوبی باقی نمانده است، با این حال روئیز تلاش کرد در آثارش روشی کارآمد را با ترکیب آموزه‌های پزشکی و معنوی برای دستیابی به رهایی به شیوه تولتک‌ها ارائه دهد.

دون میگوئل روئیز ده کتاب در مورد خرد و حقیقت انسان تا سال 2018 به نگارش درآورده است. کتاب‌هایی که موجب می‌شود تصورات آدمی نسبت به دنیای بیرون و درونش تغییر کند. معروف‌ترین آثار او چهار توافق، میثاق پنجم و استادی در عشق است که کتاب میثاق پنجم در ادامه کتاب چهار توافق به رشته تحریر درآمده است.

در بخشی از کتاب صوتی چهار توافق می‌شنویم:

اولین توافق، مهم‌ترین توافق است و البته مشکل‌ترین آن‌ها. این توافق آن‌قدر مهم است که با همین توافق اول خواهید توانست به سطح هستی که من اسم آن را بهشت روی زمین گذاشته‌ام صعود کنید. توافق اول آن است که از کلمات معصومانه استفاده کنید. به نظر بسیار ساده می‌آید اما خیلی خیلی قوی عمل نمی‌کند.

چرا کلمات؟ چون کلمه قدرت خلاقیت شماست. کلمه هدیه‌ای است که مستقیماً از جانب خداوند می‌آید. در انجیل حواری یوحنا راجع به خلقت جهان می‌گوید: «در آغاز کلمه بود و کلمه نزد خدا بود و کلمه خداست.» شما از طرق کلمات قدرت خلاقیت خودتان را نشان می‌دهید. از طریق کلمات شما همه چیز را می‌توانید بیان کنید.

صرف نظر از زبانی که با آن صحبت می‌کنید، کلمات نشان‌دهنده قصد و نیت شما هستند. خواب شما، احساس شما و هویت شما همگی خود را از طریق کلمات نشان می‌دهند. کلمه تنها یک صدا یا یک علامت مکتوب نیست. کلمه نیروست. قدرتی است که شما برای بیان خودتان، برقراری ارتباط، تفکر و لذا خلق رویدادهای زندگی‌تان در اختیار دارید. شما می‌توانید حرف بزنید. کدام حیوان روی این سیاره می‌تواند حرف بزند؟ کلمه قوی‌ترین ابزاری است که در مقام یک انسان در اختیار دارید.

 ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۲۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۱ دقیقه
تقدیم و سپاس
۵ دقیقه
تولتک
۸ دقیقه
پیش‌گفتار - آینه دودی
۱۸ دقیقه
یک - اهلی‌سازی و خواب سیاره - قسمت اول
۱۷ دقیقه
یک - اهلی‌سازی و خواب سیاره - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
دو - توافق اول - کلامتان معصومانه باشد - قسمت اول
۱۳ دقیقه
دو - توافق اول - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
سه - توافق دوم - هیچ‌چیز را شخصی تلقی نکنید، به خودتان نگیرید
۱۶ دقیقه
چهار - توافق سوم - فرض نکنید
۱۶ دقیقه
پنج - توافق چهارم - همیشه نهایت تلاشتان را بکنید - قسمت اول
۱۰ دقیقه
پنج - توافق چهارم - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
شش - مسیر تولتک به سمت آزادی - شکستن توافق‌های پیشین
۹ دقیقه
هنر دگرگونی - خواب دومین توجه
۱۱ دقیقه
اصول جنگجو - کنترل رفتار شخصی خودتان
۸ دقیقه
خوشامدگویی به مرگ - در آغوش گرفتن فرشته مرگ
۱۱ دقیقه
هفت - خواب تازه - بهشت روی زمین
۱۳ دقیقه
دعاها

راهنمای دانلود کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک

برای دانلود کتاب صوتی چهار توافق: کتاب خرد تولتک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چهار توافق: کتاب خرد تولتک
شبنم دلشاد
۱۳۹۹/۳/۱۶
کتاب صوتی اش‌ هم عالی اجرا شده بود
فرشاد محبی
۱۳۹۹/۴/۳۱
کتابی آرامش دهنده به روح و روان آدمی، چیزی که ما بهش تو این زمونه خیلی احتیاج داریم
Hamedreza Gadery
۱۳۹۹/۴/۱۳
سلام من این کتاب را با صدای آقای نیما رئیسی گوش دادم که الحق زیبا بود ولی دوستان صدای هوتن شاطری پور عجیب به فهم کتاب کمک می‌کند من اول دو دل بودم ولی مطمئن باشید که ضرر نمی‌کنید وکمک بزرگی به شما می‌کند که در این دنیا پر آشوب چگونه با وقار متانت زندگی کنیم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)