دانلود کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

اسپنسر جانسون در کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ روش‌های شگفت‌انگیزی را برای مقابله با تغییرات زندگی و کار بیان می‌کند.

کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا برداشت؟ داستانی است درباره‌ی دگرگونی‌هایی که در جاده پرفراز و نشیب زندگی روی می‌دهد. آنجا که چهار شخصیت شگفت داستان در جستجوی تکه‌ای پنیر می‌کوشند. پنیر نماینده آن چیزی است که ما در زندگی خواهانش هستیم. چه آن شغل باشد یا دوستی و یا ثروت، آزادی، سلامتی، آرامش و یا ورزش همانند بازی گلف هر کدام ما از پنیر برداشت ویژه‌ای دارد اما همه‌مان در تکاپویش هستیم. چه می‌پنداریم موجب خشنودی و شادی‌مان می‌شود. اگر آن را به دست آوریم به آن وابسته شده و دوستش خواهیم داشت و اگر فراچنگ‌مان نیاید یا از دستش بدهیم، به سختی آسیب خواهد دید.

پیچ راه نماینده مکانی است که درون آن در جستجوی پنیرمان هستیم و می‌تواند اداره یا سازمانی باشد که در آن کار می‌کنیم و یا اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم. 

در این داستان، چهار موجود خیالی به تصویر کشیده شده‌اند. دو آدم کوچولو با نام‌های هِم و هاو و دو موش با نام‌های اسنیف و اسکاری که هر یک ابعاد پیچیده و ساده ما را فارغ از سن، جنسیت، نژاد و ملیت نشان می‌دهند. گاهی ما ممکن است مانند اسنیف عمل کنیم، او خیلی سریع تغییر می‌کند، یا مانند اسکاری باشیم که خیلی زود وارد عمل می‌شود. شاید مثل هم باشیم که تغییرات را انکار می‌کند و زمانی که احساس کند تغییرات منجر به اتفاق بدی می‌شوند، در برابر آن مقاومت دارد یا مانند هاو که وقتی فکر می‌کند تغییرات منجر به نتیجه خوبی می‌شوند سریع خود را با آن سازگار می‌کند.

شنیدن کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ (Who Moved My Cheese) وقت زیادی نمی‌خواهد، ولی تاثیرش بسیار عمیق است. همان‌طور که داستان را می‌شنوید، متوجه وجود سه بخش در داستان می‌شوید.

بخش اول یک گردهمایی است. چند همکلاسی قدیمی دور هم جمع شده‌اند و در مورد اتفاقاتی که در زندگی‌شان می‌افتد صحبت می‌کنند. بخش دوم خود داستان «چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟» است. که در واقع بخش اصلی کتاب است. بخش سوم، قسمت بحث و گفتگو در مورد داستان است در این قسمت عده‌ای در مورد داستان بحث می‌کنند و از آموخته‌های خود از این داستان سخن می‌گویند. و اینکه چگونه می‌خواهند به طور کاربردی از آن در زندگی و حرفۀ خود بهره گیرند. بعضی از خوانندگان این کتاب، فقط قسمت داستان را می‌خوانند و نتیجه را خودشان بررسی می‌کنند و دیگر به بخش بحث و گفتگو (بخش سوم) توجهی نمی‌کنند. عده‌ای دیگر از کلّ کتاب استفاده می‌کنند تا بتوانند از داستان به طور کاربردی‌تری در مسائل زندگی‌شان استفاده کنند.

دکتر اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین نویسنده‌های جهان در حوزه‌ی روانشناسی می‌باشد. میلیون‌ها نفر از خوانندگان کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند.

در بخشی از کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد می‌شنویم:

در طول روزهای آینده هاو مقداری پنیر اینجا و آن‌جا پیدا کرد ولی مقدارشان قابل توجه نبود. او امیدوار بود تا مقدار قابل توجهی پنیر پیدا کند و از آن مقداری هم برای دوستش هِم که هنوز در ایستگاه خالی C منتظر مانده بود، ببرد تا او را هم تشویق کند تا همراهش به درون هزارتوی بیاید و به کمک هم به دنبال پنیرهای بعدی بگردند. اما خود هاو هنوز احساس آرامش نمی‌کرد و هنوز اضطراب داشت. باید این نکته را می‌پذیرفت که جستجو در هزارتوی موجب پریشانی و سرگردانی او می‌شود زیرا که از آخرین باری که در آن‌جا وارد شده بود مدت زمانی گذشته بود و خیلی چیزها عوض شده بود. درست وقتی که احساس می‌کرد راه را درست پیدا کرده متوجه می‌شد که در راهروها گم شده است و پیشرفتش چشم‌گیر نبود. اما با اینکه این جست‌وجو برای وی مانند یک مبارزه بود او به این نتیجه رسید که آنقدر هم که تصور می‌کرد این مبارزه سخت و غیر ممکن نیست.

 ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه، ۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
بخش اول
۱ دقیقه
بخش دوم
۴ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۱۳ دقیقه
بخش پنجم
۱۰ دقیقه
بخش ششم
۹ دقیقه
بخش هفتم
۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۰ دقیقه
بخش نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

برای دانلود کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟
Hamid Karami
۱۳۹۷/۸/۶
برای کسی که میخواد تغییر توی زندگی و کارش ایجاد کنه عالیه
محمدرضا فیضی
۱۳۹۷/۷/۲۹
کتابی که هرکسی باید بخواند
داود چشمی
۱۳۹۸/۵/۲۱
با درود. من این کتاب رو ۱۴سال پیش خریداری کردم و در خونه هنوز هم کتاب رو دارم ولی هیچ گاه بطور کامل نخوندم. تا اینکه چند روز پیش این کتاب رو با چاپی نو و جدید دوباره خریدم و خوندم. خوندن این کتاب اون بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۷)