معرفی و دانلود کتاب صوتی کارآگاه دهکده

عکس جلد کتاب صوتی کارآگاه دهکده
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کارآگاه دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کارآگاه دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کارآگاه دهکده

کتاب صوتی کارآگاه دهکده نوشته‌ی برنده جایزه نوبل ادبیات، ویلیام فاکنر است. این مجموعه از شش داستان کوتاه معمایی و هیجان‌انگیز تشکیل شده که در عین انسجام، قصه‌ای مستقل برای خود دارند.

درباره کتاب صوتی کارآگاه دهکده:

داستان‌های کارآگاهی همیشه جذاب و هیجان‌انگیز بوده‌اند. کتاب صوتی کارآگاه دهکده، شامل شش داستان کوتاه معمایی‌ست که پنج عنوان آن از مجموعه کتاب ترفند شوالیه (Knight's gambit) انتخاب شده و یکی از داستان‌ها به صورت جداگانه گزینش شده است.

شخصیت اصلی کتاب کارآگاه دهکده گاوین استیونز نام دارد که بارها در نوشته‌های فاکنر دیده شده است. درواقع استیونز یک وکیل و کارآگاه می‌باشد که نویسنده از سال 1930 تا 1950 او را در داستان‌هایش آورده و شما شاهد پیر شدنش در این سال‌ها هستید.

فاکنر شخصیت گاوین استیونز را براساس زندگی دوست عزیزش فیل استون نوشته؛ فردی که به شغل وکالت مشغول بوده و تاثیر فراوانی بر زندگی او گذاشته است؛ تا جایی که این مرد در شش رمان و هفت داستان کوتاهش حضور دارد.

احمد اخوت مترجم کتاب کارآگاه دهکده، داستان مو را به عنوان اولین قسمت این مجموعه آورده، قصه‌ای که شخصیت گاوین استیونز برای نخستین بار در آن ظهور پیدا می‌کند.

ویلیام فاکنر را بیشتر بشناسیم:

یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم ویلیام فاکنر (William Faulkner) نام دارد. او که به خاطر رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش موفق شد در سال 1949 برنده جایزه نوبل ادبیات شود، چندین شعر و فیلمنامه نیز نوشته است.

فاکنر در دهه‌های بیست و سی میلادی آثار خود را منتشر می‌کرد، با این حال تا زمان دریافت جایزه نوبل شناخته شده نبود و کمتر کسی او را به عنوان یک نویسنده توانا در نظر می‌گرفت.

ویلیام فاکنر تحت تاثیر جریان مدرنیسم اروپایی، در اکثر نوشته‌های خود از سبک جریان سیال ذهن استفاده می‌کرد و اوج این کار را می‌توان در کتاب خشم و هیاهو دید؛ رمانی که موسسه کتابخانه نوین در سال 1998، آن را به عنوان ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن بیستم قرار داد. همچنین بیشتر داستان‌های او پیچیده، دقیق، عاطفی و دارای شخصیت‌های متنوع مانند برده‌ها، سفیدپوستان، ثروتمندان و... است.

از فاکنر به عنوان یکی از مهم‌ترین داستان‌نویسان تاریخ ادبیات آمریکا یاد می‌کنند و سرانجام این نویسنده آمریکایی در سال 1962 میلادی به خاطر سکته قلبی در ایالت می‌سی‌سی‌پی درگذشت.

تعدادی از مهم‌ترین آثار فاکنر عبارتند از: «خشم و هیاهو، گور به گور، روشنایی ماه اوت، شکست ناپذیر، برخیز ای موسی، رکوئیم برای یک راهبه و...»

برخی از افتخارات و جوایز ویلیام فاکنر:

- برنده جایزه پولیتزر برای داستان حرامیان در سال 1962
- برنده جایزه پولیتزر برای داستان یک افسانه در سال 1954
- برنده جایزه کتاب ملی ایالات متحده برای مجموعه داستان‌هایش در سال 1951
- برنده جایزه نوبل ادبیات 1949 به خاطر سهم قدرتمند و تاثیرگذار او در رمان مدرن آمریکا.

کتاب صوتی کارآگاه دهکده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های معمایی علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی کارآگاه دهکده می‌شنویم:

دو مرد دنبال هم در جاده می‌رفتند؛ جایی بود میان رودخانه و دیواره‌ی پوکیده‌ای از درختان سرو و صمغ و همینطور پر از خیزران و پوشیده از بوته‌های خار. یکی‌شان با خود یک گونی حمل می‌کرد که نه تنها خوب شسته شده بود، بلکه انگار آن را هم اتو کرده بودند. دومی نوجوان بود؛ کسی که به قیافه‌اش می‌آمد، کمتر از بیست سالش باشد.

آب رودخانه پایین بود یعنی در حد اواسط ماه ژوئیه. جوانک گفت: «فکر کنم مرد تو این آب ماهی می‌گیره دیگه. » مرد گونی به دست گفت: «همیشه نه، فقط اگه پاش بیوفته و حالش رو داشته باشه. اون مرد و جو، هر وقت لونی بخواد طناب ماهی‌گیری رو می‌ندازن توی رودخونه، نه وقتی ماهی‌ها روی آب هستن. » جوان گفت: «آخرش یکیه؛ ماهی‌ها میوفتن تو قلاب. فکر نکنم برای لونی مهم باشه که ماهی رو کی براش می‌گیره. »

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲ دقیقه
معرفی
۴۵ دقیقه
فصل اول: مو
۴۵ دقیقه
فصل دوم: دود - بخش یک
۴۶ دقیقه
فصل دوم: دود - بخش دو
۵۹ دقیقه
فصل سوم: تارک دنیا
۴۷ دقیقه
فصل چهارم: دستی روی آب‌ها
۵۲ دقیقه
فصل پنجم: فردا
۵۵ دقیقه
فصل ششم: شب غلط بنماید
۲ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کارآگاه دهکده
نویسنده
مترجماحمد اخوت
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب صوتی کارآگاه دهکده

مصطفی مخبری
۱۴۰۰/۳/۲۶
دلم واسه پولی که دادم میسوزه حیف وقت که به این داستان بی معنی گوش دادم
نگفته ستاره هم زیاده
Pantea R
۱۴۰۰/۲/۳
اونجوری که انتظار داشتم هیجان انگیز نبود فقط یکی از داستان‌هاشو دوست داشتم.
محمد زمانی
۱۳۹۹/۱۰/۲
دو ریال نمی‌ارزه حیف فاکنر یا از ترجمه بده یا از گوینده
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کارآگاه دهکده

برای دریافت کتاب صوتی کارآگاه دهکده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.