دانلود کتاب صوتی کمبود


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کمبود

کتاب صوتی کمبود نوشته‌ی سندهیل مولای ناتان و الدار سفیر، به بررسی مفهوم کمبود در ابعاد فردی و اجتماعی زندگی انسان‌ها می‌پردازد و نشان می‌دهد که چطور می‌توان با این پدیده مقابله کرد. این اثر برنده جایزه کتاب ویلیام جیمز در سال 2014 و نامزد فاننشال تایمز در سال 2013 شده است.

درباره کتاب صوتی کمبود:

مفهوم کمبود معنای گسترده‌ای در زندگی تک تک انسان‌ها دارد و هرکسی به نوعی آن را تجربه کرده است. کتاب صوتی کمبود (Scarcity) اثری مشترک از یک اقتصاددان و روانشناس برجسته آمریکایی است. این کتاب سوالاتی را برایتان مطرح خواهد کرد که در ابتدای امر شاید چندان به همدیگر مرتبط نباشند. برای مثال اینکه چرا فقر ادامه دارد؟ چرا افراد موفق در زمان کم نیز کارهایشان را انجام می‌دهند؟ چرا افراد تنها به سختی دوست پیدا می‌کنند؟ و... اما به مرور همه چیز برایتان روشن خواهد شد.

سندهیل مولای ناتان و الدار سفیر در کتاب کمبود با استفاده از تحقیقات پیشرفته خود در زمینه علوم رفتاری و اقتصادی و روانشناسی، به مفهوم کمبود می‌پردازند. اینکه هرکسی در هر جایگاه اجتماعی که قرار دارد با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کند. آن‌ها دو مفهوم مهم یعنی زمان و پول را مثال می‌زنند؛ اینکه مدیریت این دو، به هوشیاری مداوم نیاز دارد و عدم مدیریت فرد در این فرآیند اغلب منجر به مهلت‌های از دست رفته می‌شود.

درواقع نویسندگان کمبود را احساسی تعریف می‌کنند که فردی به چیزی احتیاج دارد اما کمتر از آن را در اختیار دارد و این کمبود در همه مشکلات عمده جامعه نقشی اساسی دارد. البته آن‌ها تاکید می‌کنند که این سختی گذراست اما تأثیرات عمیقی بر رفتار، احساسات و تفکر انسان‌ها می‌گذارد.

مولای ناتان و الدار سفیر پس از آنکه این مفهوم را با ارائه مثال‌هایی از زندگی روزمره شرح می‌دهند، به شما نشان می‌دهند که چگونه افراد و سازمان‌ها می‌توانند برای رضایت و موفقیت بیشتر، این کمبود را مدیریت کنند.

سندهیل مولای ناتان و الدار سفیر را بیشتر بشناسیم:

نویسندگان کتاب صوتی کمبود سندهیل مولای ناتان (Sendhil Mullainathan) و الدار سفیر (Eldar Shafir) نام دارند.

مولای ناتان استاد آمریکایی در رشته علوم رفتاری در دانشکده بازرگانی دانشگاه شیکاگو است و در سال 2004 نیز توانست در دانشگاه هاروارد به کار مشغول شود. او یکی از بنیانگذاران سازمان غیرانتفاعی Ideas 42 است که در زمینه علوم رفتاری برای مشکلات اجتماعی فعالیت می‌کنند.

این محقق برجسته توانست در سال 2018 جایزه (Infosys) را دریافت کند که یکی از پرافتخارترین جوایز علمی کشور هند در زمینه اقتصاد به شمار می‌رود.

الدار شافیر نیز یک دانشمند علوم رفتاری در آمریکاست و به عنوان استاد رشته روانشناسی در دانشگاه پرینستون و دانشکده امور عمومی و بین المللی وودرو ویلسون فعالیت می‌کند. او نیز یکی از بنیانگذاران و اعضای هیئت مدیره Ideas42 به شمار می‌رود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کمبود:

- طرح اصلی کتاب درباره ذهنیت کمبود و فقر بسیار جدید و خوب است. (The Economist)

- کتابی فوق العاده دقیق و روشن! مولای ناتان و الدار سفیر اثری بدیع و فوق العاده خلق کرده‌اند. (The New York Review of Books)

- کتاب جذاب و مهم! کمبود به احتمال زیاد باعث تغییر دید شما نسبت به فقر و توانایی‌ یا ناتوانی‌تان برای انجام هر کاری که دوست دارید می‌شود. (The Boston Globe)

- یک نکته اساسی در کار مولای ناتان و شافیر این است که همه ما انواع مختلفی از کمبود را تجربه کرده‌ایم و همین باعث ملموس‌تر بودن کار می‌شود. (The Atlantic)

- مولای ناتان و الدار سفیر بینش‌های مهم و اساسی درمورد تاثیرات فقر را ارائه می‌دهند و نشان می‌دهند چه اثری بر روی شناخت و توانایی انسان‌ها در زندگی‌شان می‌گذارد. (The Wall Street Journal)

کتاب صوتی کمبود به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به اقتصاد و روانشناسی علاقه مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی کمبود می‌شنویم:

زمانی که سندهیل دانشجوی کارشناسی بود، روزی به ذهنش می‌رسد که واکمن بخرد. برای کسانی که نمی‌دانند واکمن چیست، چیزی است شبیه آی پاد که نوار کاست را در آن می‌گذارند؛ برای کسانی که نمی‌دانند نوار کاست چیست، بگویم که چیز خاصی نیست، بگذریم.

هزینه آن واکمن هفتاد دلار بود؛ آیا واکمن ارزش هفتاد دلار را داشت؟ آیا باید او آن را می‌خرید؟ به یقین قیمت مناسبی داشت؛ او گشته بود و جاهای دیگر به قیمت کمتر نمی‌فروختند اما باید کدام را ترجیح می‌داد؟ هفتاد دلار پول را یا واکمن را؟

هفتاد دلار واقعا چقدر است؟ سخت بتوان فهمید که یک دلار واقعا چه ارزشی دارد. سندهیل برای چنین مسائلی روشی را برساخت. در آن زمان غذای اصلی او، یعنی تنها غذای او ساندویچ بروتای لوبیا در رستوران تاکوبل بود. او فهم خوبی از دلار نداشت اما بروتا را خوب می‌فهمید؛ پس تصمیم گرفت هر چیز را با اندازه ساندویچ بروتا بسنجد. به جای پرسش از اینکه آیا واکمن را می‌خواهد یا هفتاد دلار را، او می‌توانست از خود بپرسد که آیا واکمن را می‌خواهد یا هفت و هشت بروتای لوبیا را؟

 ۱۱ ساعت، ۶۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۲ دقیقه
معرفی و مقدمه
۳۷ دقیقه
بخش اول: ذهنیت کمبود - فصل اول: تمرکز و تونل بینی
۲۹ دقیقه
فصل دوم: فرآیند غفلت
۳۸ دقیقه
فصل سوم: مالیات بر پهنای باند
۴۳ دقیقه
فصل چهارم: کنترل اجرایی
۲۶ دقیقه
بخش دوم: کمبود کمبود می‌آورد - فصل اول: بسته بندی و فراخی
۳۰ دقیقه
فصل دوم: ما با فراخی چه چیزی به دست می‌‌آوریم؟
۲۵ دقیقه
فصل سوم: تخصص
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: این چیز واقعا چه هزینه‌ای برای من دارد؟
۴۰ دقیقه
فصل پنجم: تونل بینی و قرض گرفتن
۳۶ دقیقه
فصل ششم: دام کمبود
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: شوک‌ها
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: فقر
۲۵ دقیقه
فصل نهم: فرزند پروری
۴۳ دقیقه
بخش سوم: طرحی برای کمبود - فصل اول: بهبود بخشی به زندگی فقیران
۲۸ دقیقه
فصل دوم: مدیریت کمبود در سازمان‌ها
۳۴ دقیقه
فصل سوم: دام آتش نشانی
۳۳ دقیقه
فصل چهارم: کمبود در زندگی روزمره
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: صرفه جویی در پهنای باند
۲۷ دقیقه
نتیجه گیری

راهنمای دانلود کتاب صوتی کمبود

برای دانلود کتاب صوتی کمبود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کمبود
زهرا بلادی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بسیار کتاب خوبی بود
جواد سیاح
۱۳۹۹/۱۰/۳
عالی لذت بردم مخصوصا قسمت فقر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)