دانلود کتاب صوتی کیمیاگر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر اثر نویسنده مشهور برزیلی پائولو کوئیلو روایت روح بی‌قراری است که در جست‌و‌جوی سلوک و رسیدن است.

رمان کیمیاگر (The Alchemist) داستانی پرکشش و جذاب دارد، روح کلی داستان دعوت به آزاد شدن از تعلقات و وابستگی‌ها و آغاز سفر است که در نهاد بشر وجود دارد. سبک داستانی رمان کیمیاگر شبیه به سبک داستان‌های شرقی است، همچنین جملات قصار جالبی در جای جای این داستان وجود دارد که به نوبه‌ی خود بسیار زیبا و دل‌نشین هستند.

کتاب صوتی کیمیاگر دربارهٔ چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که محل گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر در رؤیای خود مشاهده می‌کند و به قصد تحقق بخشیدن به این رؤیای صادقه که آن را افسانهٔ شخصی خود می‌خواند، وطنش را در آندلس رها می‌کند و رهسپار شمال آفریقا می‌شود.

در این سفر پرخطر و پر فراز و نشیب، با یک کیمیاگر و مردی که خود را ملک صدق پادشاه سالم می‌داند آشنا می‌شود و دل به فاطمه، دختر صحرا می‌دهد. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. دست آخر سانتیاگو پس از تحمل سال‌ها سفری طاقت فرسا، گنج را نه در فرسنگ‌ها دورتر، بلکه در همان آغل گوسفندانش در سرزمین خود می‌یابد؛ گنجی بزرگتر که آن را فقط می‌توان در درون جست!

رمان کیمیاگر معروف‌ترین کتاب پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است. تا قبل از کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو دوران کاری پر دست‌اندازی را سپری کرد اما مصمم بود که نویسندگی را به عنوان یک شغل تمام وقت ادامه دهد. وی ایده اولیه کتاب کیمیاگر را از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و همچنین داستان کوتاهی از نویسنده‌ی آرژانتینی، خورخه لوئیس بورخس، به نام داستان دو رویابین گرفت. کیمیاگر در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا انتشار و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است.

کتاب‌هایی همچون کیمیاگر خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش از این نویسنده در ایران به چاپ رسیده‌اند.

جملات برگزیده کتاب کیمیاگر:

- در مرحله‌ای از زندگی آدم‌ها، هر چیزی روشن و امکان پذیر است. آن‌ها نه از خیالبافی و نه از آرزوی کارهایی که می‌خواهند در زندگیشان رخ دهد، هراسی ندارند. اما با گذشت زمان، نیرویی مرموز آن‌ها را متقاعد می‌کند که دسترسی به افسانه شخصی شان غیر ممکن است.
- هرکس که باشی یا هر کاری که انجام دهی وقتی واقعاً از صمیم قلب چیزی را بخواهی، آنگاه این خواسته تو از روح جهان سرچشمه می‌گیرد و تو مأمور انجام آن بر روی زمین می‌شوی.
- خداوند برای هرکس در زندگی مسیری قرار داده است که باید آن را طی کند. کافی است نشانه‌هایی را که خداوند بر سر راهت قرار داده، بخوانی.
- یکنواختی ایام برای آدم‌ها باعث می‌شود متوجه چیزهای خوبی که هر روز با طلوع خورشید در زندگیشان اتفاق می‌افتد، نشوند.
- همه‌ی آدم‌ها دنیا را همان جور که می‌خواهند ببینند، می‌بینند، نه آنجوری که هست.
- عشق زنجیر محکمی به پای عاشق می‌بندد تا در کنار معشوق خود بماند.
- هرگز قبل از اینکه چیزی را بدست آوری، وعده آن را به کس دیگری نده.
- همه‌ی اتفاقات بین طلوع و غروب خورشید رخ می‌دهد.
- وقتی عاشق می‌شوی همه چیز برایت معنا پیدا می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

پسرک «سانتیاگو» نام داشت. هوا گرگ و میش بود که به همراه گوسفندانش به کلیسایی متروک رسید. سقف کلیسا از مدت‌ها پیش فرو ریخته و درخت چنار بزرگی در محلی که قبلا از آن برای ظروف مقدسه استفاده می‌شد، روئیده بود.
تصمیم گرفت شب را آن جا بیتوته کند. همه گوسفندان را از در مخروبه وارد کیسا کرد و با چند تیر و تخته در را مسدود نمود تا در طول شب گوسفندی خارج نشود. در آن منطقه اثری از گرگ پیدا نمی‌شد، اما یک شب که یکی از گوسفندانش از گله جدا مانده بود تمام روز بعد را مجبور شد صرف جستجوی آن حیوان کند. زمین را با کتش جارو کرد و دراز کشید و کتابی را که اندکی پیش به اتمام رسانده بوده بالش خود قرار داد. با خود گفت: «باید کتاب‌های قطور تری را برای خواندن شروع کنم زیرا هم مطالعه آن‌ها مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و هم بالش‌های راحت‌تری خواهند بود».

 ۷ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۴۲۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
پیشگفتار
۲۰ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۸ دقیقه
بخش نهم
۱۷ دقیقه
بخش دهم
۱۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۵ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش هفدهم
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم
۲۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۵ دقیقه
بخش بیستم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و دوم
۸ دقیقه
پسگفتار

راهنمای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

برای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کیمیاگر

نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

Hamed Darabiyan
۱۳۹۷/۴/۱۷
کتاب کیمیاگر را سالها پیش مطالعه کردم ولی کیمیاگر کتابی است که بارها و بارها ارزش خواندن دارد، این بار با مطالعه نسخه شنیداری این کتاب همچون نوجوان پر رویای سالهای نسبتا دور به هیجان آمده تا به دنبال حدیث و گنج خویش باشم و برای رسیدن به آن به ندای قلبم گوش و نشانه‌ها را دنبال کنم، و مدام در این فکر هستم که حدیث زندگی من به حقیقت چیست؟ و دقیقا این همان کاری است که کیمیاگر با خواننده می‌کند، البته کنار هم قرار گرفتن اندیشه‌ها و ادیان و جهان بینی‌های مختلف در کنارهم و در قالب یک کتاب هم فوق العاده است چیزی که در دنیای خارج از کیمیاگر اگر غیر ممکن نباشد، بسیار سخت است، اگر کیمیاگر را نخوانده اید دست به کار شوید، به نظرم هر کس باید حداقل یکبار در عمرش کیمیاگر را بخواند
Karoo Rohol
۱۳۹۷/۳/۱
بی نظیر و عالی
ویژه کسانی که زندگی ماراتونی رو چشم بسته طی میکنن
مثل دارو هستش. داروی هیجان و شور و انگیزه. شناخت و شکوفایی بصیرت
رو جلد این کتاب باید نوشت :لطفا هر سه ماه یکبار خوانده شود "مصرف شود"
کاربر TB
۱۳۹۷/۴/۳۱
مگر می‌شود کسی ادعای کتابخوان بودن را داشته باشد ولی در طول زندگی‌اش این کتاب را حداقل یکبار نخوانده باشد؟؟؟ من شخصا کیمیاگر را یکبار در ۱۵ سالگی خواندم و بسیار درسها ازان آموختم، با زبان نشانه‌ها آشنا شدم و اموختم در جهان هستی با اینهمه نظم و ترتیب، هیچ چیزی اتفاقی نیست. این کتاب پیش زمینه برای من قدرتمندی انتخاب سبک مطالعاتی شد. و بار دیگر در ۳۴ سالگی با دیدگاه و تجاربی کاملا متفاوت خواندم و تازه فهمیدم که در ۱۵ سالگی چیزی از پیچیدگی‌های کتاب را درک نکردم!! خلاصه اینکه پایلو کوئیلو عزیز، در خلال داستان، پرده‌ای را از جلوی چشمان تار ما بر می‌دارد و دیدگاه ما را به ارتباط همه وقایع با هم باز می‌کند. و به ما کمک می‌کند تا قلبا بپذیریم که برای تحقق رسالت یا رویایی خاص و منحصر بفرد (افسانه شخصی) به دنیا آمده ایم. که وظیفه داریم در طول زندگی خود برای دستیابی به آن هرکاری انجام دهیم.
مشاهد همه نظرات (۱۱۲۱)