دانلود کتاب صوتی کیمیاگر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر نوشته‌ی پائولو کوئیلو، درباره‌ی روح سرگردان انسانی است که به دنبال هدف و سلوک می‌گردد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین و درخشان‌ترین کتاب‌های قرن بیستم به حساب می‌آید.

کیمیای هر انسانی در درون او نهفته است. آنچه که هر انسانی باید انجام دهد یافتن داشته‌ها ‌و دانسته‌های درونی و هدایت آن‌ها برای دستیابی به اهداف است.

کیمیاگر (The Alchemist) داستان زندگی پسر جوانی به نام سانتیاگو است که پدر و مادرش دوست دارند تا او کشیش شود، به همین دلیل تا دوره نوجوانی او را در یک صومعه‌، تحت آموزش قرار می‌دهند. سانتیاگو از کودکی آرزو داشت تا جهان را ببیند. یافتن کائنات و شناخت خدا آرزوی قلبی او بود. در یکی از شب‌ها او خواب کشف گنجی بزرگ در سرزمین مصر را می‌بیند.

پس از مدتی به سراغ پیرزنی می‌رود تا خوابش را تعبیر کند، پیرزن تشویقش می‌کند تا برای تحقق این رویای صادقه به مصر سفر کند. تا اینکه سانتیاگو تصمیم می‌گیرد تحصیل در صومعه را کنار بگذارد، چند گوسفند بخرد و به تمام جهان سفر کند. در این مسیر پرفراز و نشیب با یک زن کولی، مردی که ادعای پادشاهی دارد و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و دلباخته‌ی دختر صحرا به نام فاطمه می‌شود. تمام زندگی‌ سانتیاگو در سفر و در کنار گوسفندانش خلاصه می‌شود، اما پایانی شاد برای شما به همراه دارد، چرا که سانتیاگو در پایان با تمام سختی‌ها و با تلاش بسیار به هدف خود می‌رسد.

موضوع اصلی این رمان، رهایی از بند تعلقات و وابستگی‌ها و آزادی داشتن نسبت به هر چیزی است. این کتاب زندگی روزمره و تکراری انسان‌ها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که برای دستیابی به اهداف‌تان باید بجنگید و از تلاش دست نکشید.

پائولو کوئیلو کیست؟

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده‌ی برجسته و درخشان برزیلی است که در اغلب آثارش به موضوع عشق و ایمان می‌پردازد. کتاب‌های او بین عموم مردم و در کشورهای مختلف جهان محبوب است. این رمان مشهورترین کتاب اوست و یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دهه‌ی پایانی قرن بیستم محسوب می‌شود. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، جاسوس، عشق ورای ایمان، سلحشور نور، دست نوشته‌های آکرا.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

«سرانجام زن جوانی به آن‌ها نزدیک شد که جامه‌ی مشکی به تن نداشت. ظرفی بر دوش و دستمالی بر سر داشت اما صورتش را نپوشانده بود. پسر به او نزدیک شد تا در مورد کیمیاگر از او بپرسد. در آن لحظه زمان در نظرش از حرکت بازایستاد و جان جهان به درونش یورش برد. وقتی به چشمان تیره ی دختر نگریست و لبان آمیخته به لبخند و سکوتش را دید، به مهم ترین بخش زبان جهان پی برد، زبانی که همه ی افراد روی کره ی زمین در قلبشان آن را حس می کنند. آن چیز عشق بود.چیزی دیرینه تر از آغاز انسانیت و پیدایش صحراها. چیزی که هرگاه دو چشم با هم تلاقی می کردند، از خود نیرویی ساتع می کرد. مثل همین لحظه که چشمان او و دختر لب چشمه با هم تلاقی کرده بودند.

او لبخند زد و این یک نشانه بود. نشانه ای که منتظرش بود، بی آنکه بداند تمام زندگی اش منتظر چنین نشانه ای بود. همان نشانه ای که در گوسفندان، کتاب ها، بلورها و سکوت صحرا به دنبالش بود. خالص جهان بود. نیاز به توضیح نداشت، همان طور که دنیا ِاین زبان هم با گذر از زمان نیاز به توضیح ندارد. پسر در آن لحظه حس می کرد که در حضور تنها زن زندگی اش است و اینکه آن دختر نیز بی آنکه چیزی بگوید چنین حسی داشت. او بیش از هر چیز دیگری به این مسئله اطمینان داشت. والدین و پدربزرگ و مادربزرگش به او گفته بودند که اول باید عاشق شود و طرف را بشناسد و بعد به او متعهد شود.

اما شاید کسانی که چنین دیدگاهی داشتند از زبان جهان چیزی نمی دانستند. چون وقتی آن زبان را بدانی، به آسانی می فهمی که شخصی در این دنیا به انتظار توست، چه وسط یک صحرای بی آب و علف باشی و چه یک شهر بزرگ. وقتی دو نفر با هم رو در رو می شوند و چشمانشان با هم تلاقی می کنند، گذشته و آینده بیاهمیت می شود. فقط آن لحظه می ماند و قطعیتی باورنکردنی که همه چیز زیر آسمان کبود با دستی واحد نوشته شده.»

 ۵ ساعت و ۱۲ دقیقه، ۴۴۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۱۴ دقیقه
بخش اول
۳ دقیقه
بخش دوم
۷ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۷ دقیقه
بخش پنجم
۸ دقیقه
بخش ششم
۳۲ دقیقه
بخش هفتم
۹ دقیقه
بخش هشتم
۶ دقیقه
بخش نهم
۴ دقیقه
بخش دهم
۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۱۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۰ دقیقه
بخش بیستم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و یکم
۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۹ دقیقه
بخش بیست و سوم
۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

برای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کیمیاگر

نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

کاربر احمدزاده
۱۳۹۹/۹/۱
به لحاط محتوا لذت بردن از این کتاب بسته به دیدگاه و سلیقه هر فرد داره. با احترام به سلیقه دوستان من اصلا باهاش ارتباط برقرار نکردم. چون کلا رئالیسم جادویی و همچنین این نوع عرفان رو دنبال نمیکنم.
از لحاظ فنی دو نکته هست: اول این که گوینده خودش صدای خوبی داره ولی صدای شخصیت اصلی اصلا و ابدا متناسب
نیست و حتی باعث دور شدن شنونده از شخصیت اصلی میشه (شاید بهتر باشه یه نسخه دیگه رو گوش کنید). دوم تو این نسخه صوتی از موسیقی استفاده نشده و فاصله بین فصل‌ها در حد یکی دو ثانیه هست که به کیفیت و لذت بردن از کار لطمه زده.
Saeed Abbasi
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
عاالیی‌ترین کتابی که تو عمرم خوندم تنها کتابی که هیچوقت دوس نداشتم تمومش کنم
همه چیو یجوری وصف میکنه که با تمام وجود درک کنیم
خیلی شوق معرفی کردنشو به همه دوستام دارم
فاطمه میم
۱۳۹۸/۹/۳۰
فوق العاااده ست واقعا. ارزش چندبار خوندن رو داره. اگر روح ماجراجو و نا آرامی دارید، اگر دنباله رو آرزوهاو رویا هاتون هستید، پیشنهاد میشه حتما مطالعه کنید.
مشاهد همه نظرات (۲۱۹)