دانلود کتاب صوتی 1984


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی 1984

کتاب صوتی 1984 نوشته‌ی جورج اورول، یکی از شاهکارهای حیرت‌انگیز ادبیات جهان، به روایت روابط مخفی میان زن و مردی می‌پردازد که می‌کوشند تا به دور از دوربین‌های نظام زورگو و دیکتاتور کنار یکدیگر باشند. در این رمان، عشق‌ورزی عملی ممنوعه، غیرقانونی و خلاف آموزه‌های نظام حاکم است!

پیش‌بینی‌های اورول در این کتاب مخوف بسیار جسورانه است! او در مورد دغدغه‌های فکری انسان، ترس، امید، وجه تاریک قدرت، جدال دروغ و حقیقت، سیاست و… بسیار دقیق هستند.

درباره‌ی کتاب صوتی 1984:

کتاب صوتی 1984 رمانی تاثیرگذار و جذاب است که گویی هیچ‌‌گاه تازگی و ایده‌ی بکر خود را از دست نمی‌دهد. جورج اورول در این کتاب به روایت داستانی می‌پردازد که اگر شما در هر دوره‌ای آن را بشنوید، حس می‌کنید که برای زمانه‌ی شما به نگارش درآمده!

این کتاب درخشان تا به امروز به بیش از 65 زبان گوناگون ترجمه شده و فروشی میلیونی هم داشته است و همین استقبال و جایگاه ویژه‌ی ادبیِ رمانِ جورج اورول (George Orwell) به شما نشان خواهد داد که با چه کتاب منحصر به فردی روبرو هستید.

شخصیت اصلی این رمان وینستون نام دارد که در وزارت حقیقت در کشور اقیانوسیه زندگی می‌کند. جامعه‌‌ی این کشور دارای سه طبقه‌ی گوناگون با عناوین طبقه‌ی کارگر، اعضای عادی حزب و اعضای سطح بالای حزب است. وینستون یکی از اعضای عادی حزب به شمار می‌رود که از آن تنفر دارد، به دلیل اینکه می‌داند حزب باورهای مردم و حقیقت را تحریف می‌کند. در ماجراهای این کتاب از حوادث سری که وینستون از آن‌ها باخبر شده اطلاع پیدا می‌کنید.

در این کشور وزارت‌های مختلفی وجود دارد، که در لیست زیر می‌توانید، وظیفه هر کدام را بخوانید:

- وزارت عشق: شکنجه، ایجاد ترس و شستشوی مغری
- وزارت صلح: حفظ جنگ، ایجاد آشفتگی و وحشت
- وزارت حقیقت: انحراف فکر و بازنویسی تاریخ
- وزارت فروانی: ایجد قحطی و کمبود

رمان 1984 (Nineteen Eighty-Four) زندگی کابوس‌وار مردمان کشورهایی را به نمایش می‌گذارد که دائماً با هم در حال جنگیدن هستند. در این کشورها، ویژگی‌هایی مانند تنفر نسبت به دشمن و علاقه‌ی شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) وجود دارد. در این جامعه‌، گناه‌کاران به سادگی به اشد مجازات یعنی اعدام محکوم می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی اشخاص به‌ شدت توسط قوانین حکومتی لگدمال می‌شوند. همه‌چیز توسط حکومت دیکتاتوری کنترل و سانسور می‌شود و هیچ‌کس حق ندارد بدون اطلاع حاکمیت حرکتی انجام دهد. در چنین حکومتی است که وینستون شخصیت اصلی این رمان بی‌نظیر با زنی آشنا می‌شود و شروع به نوشتن خاطرات می‌کند. اقدامات وینستون که هیچ‌گونه خطری ندارند، باز هم از نگاه حکومت جرم محسوب می‌شود!

کتاب 1984 را می‌توان در سبک‌های مختلفی جای داد؛ این رمان برجسته، با روایت آینده و پادآرمانشهر رمانی تخیلی و عجیب است که دور از ذهن هم نیست! از سوی دیگر با توجه به روایت داستان در حکومتی سیاسی، این کتاب در دسته‌ی آثار سیاسی نیز قرار می‌گیرد.

افتخارات رمان 1984:

- جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند
- جزو لیست برترین رمان‌های انگلیسی گاردین
- 3 فیلم با همین عنوان، بر اساس این رمان ساخته شده است.

جورج اورول را بیشتر بشناسیم:

جورج اورول با نام اصلی، اریک آرتور بلیر در هند چشم به جهان گشود، او قبل از یک سالگی به همراه مادر و خواهرش به انگلستان مهاجرت کرد. این نویسنده نام هنری جرج اورول را انتخاب کرد تا نامش مانند مردم انگلیسی باشد. جورج اورول در دوره‌ای از زندگی خود در هتل کار می‌کرد و با مردم فقیر زندگی می‌کرد که داستان‌ها و ماجراهای کتاب آس و پاس‌ها در پاریس و لندن ثمره‌ی این دوره از زندگی او است. قبل از نوشتن این کتاب نیز، با نوشتن دو کتاب دیگر به‌ نام «روزهای برمه» و «مزرعه حیوانات» شهرت فراوانی در کشورهای انگلیسی زبان و بعد در سراسر جهان به‌دست آورد. اورول در جوانی در جنگ داخلی اسپانیا نیز شرکت کرد و بسیار زخمی شد تا این‌که در سال 1950 درگذشت.

جملات برگزیده کتاب 1984:

- تنها فرد بیدار در شهر، خواب زدگان متحرک هستم.
- امروز دیگر نه عشق پاک وجود دارد و نه هوس ناب.
- آزادی. حق گفتن آن چیزی است که مردم نمی‌خواهند بشنوند.
- احمق‌ها همیشه خود را چیزی غیر از آنچه هستند نشان می‌دهند.
- این روزها همه چیز درجه یک است حتی گلوله هایی که هیتلر برای شما در نظر گرفته است.
- در روزگاری که دروغ یک واقعیت عمومی است. به زبان آوردن حقیقت یک اقدام انقلابی است.

در بخشی از کتاب صوتی 1984 می‌شنویم:

پدرش مدتی قبلش ناپدید شده بود، نمی‌توانست به خاطر بیاورد چه مدت قبل. آن‌چه واضح‌تر یادش می‌آمد اوضاع بلبشو و دشوار آن ایام بود: هراس‌های هرازگاهی از بمباران‌های هوایی و پناه‌گرفتن در ایستگاه‌های مترو، تل نخاله‌ها در هر گوشه‌وکنار، اعلامیه‌های نامفهومِ نصب‌شده نبش خیابان‌ها، گروه‌های جوانانی که همگی پیراهن‌های یک‌رنگ به تن داشتند، صف‌های بی‌اندازه طولانی جلوِ نانوایی‌ها، شلیک متناوب مسلسل‌ها در دوردست، مهم‌تر از همه این‌که هرگز غذا به قدر کافی گیرشان نمی‌آمد.

یاد بعدازظهرهایی طولانی می‌افتاد که با سایر پسرها به سطل‌های زباله و تل‌های آشغال ناخنک می‌زدند، برگ‌های کلم را می‌جستند، پوست‌های سیب‌زمینی را، گاهی حتی تکه‌های نان بیات را که با دقت گرد و خاکستر را از روی‌شان می‌تکاندند؛ و همین‌طور ساعت‌هایی را که به انتظارِ عبور کامیون‌هایی می‌گذراندند که از مسیرهایی مشخص رد می‌شدند و می‌دانستند برای احشام خوراک می‌برند و وقتی از دست‌اندازها می‌گذرند، گاهی پیش می‌آید تکه‌های کنجاله روغن ازشان بیرون بریزد.

 ۱۱ ساعت و ۵۱ دقیقه، ۶۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۴۵ دقیقه
بخش اول
۲۱ دقیقه
بخش دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۳۶ دقیقه
بخش پنجم
۱۴ دقیقه
بخش ششم
۳۱ دقیقه
بخش هفتم
۵۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۷ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۲۳ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۱ دقیقه
بخش سیزدهم
۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۴۵ دقیقه
بخش هفدهم
۴۴ دقیقه
بخش هجدهم
۱۶ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۲ دقیقه
بخش بیستم
۴۹ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۱ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی 1984

برای دانلود کتاب صوتی 1984 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  1984
shahin goharian
۱۳۹۹/۵/۲۰
بعدد اونوقت چرا شما با این همه سانسور این شاهکار رو خراب کردین
کیمیا اشرفی
۱۳۹۹/۵/۲۰
من چند سال پیش این کتاب رو خوندم واقعا فوقالعاده ست
نصیبه صفرنژاد
۱۳۹۹/۶/۲
اینکه در توضیحات کتاب اومده بود اگر شما در هر دوره‌ای آن بشنوید یا بخوانید حس میکنید برای زمانه شما به نگارش درآمده
واقعا درست بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۱)