دانلود کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند

بی جی فوگ در کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است به شما می‌آموزد که به همه آنچه که تغییر را وحشتناک و همراه با ترس می‌کند، خداحافظ بگویید و رفتار و عادات کهنه‌ی خود را دور بریزید.

محققان طی تحقیقات بیست سال اخیر متوجه شده‌اند که مردم می‌خواهند در بسیاری از چیز‌ها از قبیل غذای سالم‌تر خوردن، کاهش وزن، کاهش استرس و خواب بهتر داشتن، تغییر ایجاد کنند. ما می‌خواهیم به عنوان والدین و همسران بهتری شناخته شویم و از بهره‌وری و خلاقیت بیشتری برخوردار باشیم. اما میزان بالای چاقی، بی‌خوابی و استرسی که در رسانه‌ها گزارش می‌شوند، می‌گوید که شکاف دردناکی بین آنچه که مردم می‌خواهند و آنچه که انجام می‌دهند، وجود دارد. این جدایی بین خواستن و انجام دادن، در بسیاری از چیزها سرزنش ایجاد کرده است.

مردم بیشتر از همه، خودشان را سرزنش می‌کنند. آن‌ها این پیام فرهنگی را درونی می‌کنند که: "این ایراد شماست! شما باید بیشتر ورزش کنید، اما آن را انجام نمی‌دهید. شرم بر شما!" بی جی فوگ (B J Fogg) در این کتاب بیان می‌کند که این نقص مربوط به شما نمی‌باشد و ایجاد تغییر مثبت آنچنان که شما فکر می‌کنید، سخت نیست.

برای سال‌های متمادی، افسانه‌ها، تصورات غلط و مشاوره غیر علمی با نیت خوب، شما را در شرایط شکست قرار داده است. اگر شما تلاشی برای ایجاد تغییر در گذشته داشتید و منجر به شکست شد، امکان دارد نتیجه گرفته باشید که تغییر سخت است و یا نمی‌توانید موفق باشید چون شما انگیزه ندارید. هیچ یک از این دو دقیق نیستند. مسأله، خود عملکردی است که دارید، نه خود شما!

اگر شما از فرایند عادات کوچک استفاده کنید، شروع مسیر جدیدی را ایجاد خواهید کرد. این به سرعت اتفاق می‌افتد، زیرا با عادات کوچک، شما سریع با احساسات خوب تغییر پیدا می‌کنید. این کتاب راهنمای شما برای در هم ریختن رویکرد قدیمی و جایگزینی آن با چارچوبی کاملا جدید برای تغییر است.

بی جی فوگ را بیشتر بشناسیم:

بی جی فوگ (B J Fogg) بنیان‌گذار آزمایشگاه طراحی رفتار در دانشگاه استنفورد می‌باشد و در کالیفرنیای شمالی و جزیره مائویی زندگی می‌کند. او علاوه بر تحقیقات، به آموزش نوآوران صنعتی در مورد نحوه عملکرد رفتار انسان پرداخته و آکادمی عادات کوچک را برای کمک به مردم سراسر جهان راه انداخته است.

روش‌هایی که برای جشن گرفتن و داشتن احساس درخشش می‌توانید استفاده کنید:

- انگشت شصت را دو بار به نشانه پیروزی بالا ببرید.
- بلند بخندید.
- تصویر چهره‌ای خندان را بکشید و آن را حس کنید.
- دست‌های خود را با هم برای سپاسگزاری بالا ببرید.
- رقص جشن گرفتن را انجام دهید.
- به خودتان دمت گرم را بدهید.

نکوداشت‌هایی از کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند:

- مفاهیم و دیدگاه‌های بی جی فوگ در رابطه با تغییر نفس، به طور منحصر به فردی مناسب، قابل دسترس و قدرتمند می‌باشند. رامیت ستی. (مولف برجسته‌ی "به شما یاد می‌دهم که چگونه ثروتمند شوید" در نیویورک تایمز)
- این کتاب منبع ارزشمندی برای افرادی خواهد بود که در صدد تغییر رفتار خود می‌باشند (یعنی برای همه ی ما). (گرچن روبین. مولف برجسته ی "پروژه ی شادی" در نیویورک تایمز)
- سرانجام تحقیقات اکتشافاتی بی جی در دسترس افرادی می‌باشد که مشتاق تغییر رفتارهای خود و بسط دادن زندگی خود می‌باشند. (برد لاستر، مدیر سابق طرح محصول در ویت واچرز)

در بخشی از کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند می‌خوانیم:

اگر شما محرکی نداشته باشید، میزان انگیزه و توانایی شما مهم نیست. یا برای رفتاری برانگیخته شده‌اید یا نه، ساده و هنوز قوی است، هیچ محرک، هیچ رفتاری در پی ندارد.

انگیزه و توانایی متغیرهای به هم پیوسته هستند. هنوز همیشه سطوح متفاوتی از انگیزه و توانایی برای هر رفتاری دارید. وقتی تلفن زنگ می‌زند، انگیزه و توانایی شما برای پاسخ دادن همیشه در ناخودآگاه شما وجود دارد. اگر محرک نور که روشن و خاموش می‌شود و صدای تلفن را نشنوید، تلفن را جواب نمی‌دهید. شما با حذف محرک، رفتاری که نمی‌خواهید را مختل کنید. این همیشه آسان نیست، اما حذف یک محرک، اولین قدم برای جلوگیری از بروز یک رفتار است.

چند سال پیش من به جنوب، به کنفرانس جنوب غرب در آستین تگزاس رفتم. من به اتاقم در هتل رفتم و کیفم را روی تخت پَرت کردم. وقتی نگاهی کلی به اتاق انداختم، روی میز دِرآوِر چیز‌هایی دیدم.

وای نههههههه، با صدای بلند، مطلقاً نمی‌توانستم به آن‌ها نه بگویم.

در آن جا سبدی در حال سر ریزی از چیز‌های خوردنی از قبیل چیپس‌های پرینگل، چیپس‌های آبی، یک آب نبات چوبی بسیار بزرگ، ظرف پر از گرانولا (میان وعده‌ای مرکب از غلات و مغز‌ها و میوه‌های خشک) و بادام زمینی گذاشته بودند. من تلاش می‌کنم غذا‌های سالم بخورم، ولی تنقلات شور خوشمزه‌تر هستند. من می‌دانم که ظرف خوردنی برای من در پایان هر روز طولانی، مشکل خواهد شد. این سبد به عنوان یک محرک: من را بخور! من می‌دانم که اگر این سبد در مقابل من باشد، بالاخره من از حال می‌روم. اولین چیزی که می‌خورم چیپس آبی است. سپس بادام زمینی‌ها را می‌خورم. بعد از خودم می‌پرسم که برای جلوگیری از اتفاق افتادن این رفتار چه کاری باید انجام دهم. می‌توانم خود را بی انگیزه کنم؟ به هیچ عنوان، من تنقلات شور را دوست دارم. آیا من می‌توانم انجام دادن این کار را سخت‌تر کنم؟ شاید. من می‌توانم از میز پذیرش بخواهم که قیمت تنقلات را بالا ببرد و یا آن‌ها را از روی میز من بردارد. اما این ممکن است اندکی بی ادبانه باشد. پس برای حذف محرک چه کار می‌توانم انجام دهم. من این سبد خوشمزه وسوسه کننده را در کشوی پایین کمد تلویزیون گذاشتم و درش را بستم. من می‌دانم که این سبد هنوز در اتاق من است، اما چیز‌های لذت بخش چندان با صدای بلند جیغ نمی‌زدند که من را با حجم زیاد بخور. فردا صبح، آن تنقلات شور را فراموش کرده‌ام. خوشحالم از اینکه بگویم سه روز در آستین بودم، و در برابر باز کردن دوباره آن کمد دوام آوردم.

 ۴۷۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-233272-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۰۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۹۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

معرفی
فصل یک: سازه‌های رفتار
فصل دوم: انگیزه؛ تمرکز بر تناسب
فصل سوم: توانایی: آن به آسانی انجام می‌شود
فصل چهارم: محرک‌ها: قدرت بعد
فصل پنجم: هیجانات عادات را ایجاد می‌کنند
فصل ششم: رشد عادات از عادات کوچک به عادات تحولی
فصل هفتم: راه حل سیستماتیک حل کردن عادات بد
فصل هشتم: ما چگونه با هم تغییر می‌کنیم
تقدیر و تشکر
ضمائم
300 دستورالعمل برای عادات کوچک برای 50 موقعیت و چالش در زندگی
در مورد نویسنده

راهنمای دانلود کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند

برای دانلود کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند

نظرات کتاب عادات کوچک: تغییرات کوچکی که هر چیزی را تغییر می‌دهند

فاطمه مهریزی
۱۳۹۹/۵/۲۵
یکى از بهترین کتابهایى که تا الان خوندم واقعا ممنون مطالب بسیار مفید و
ارزشمندى داشت. از بین ترجمه‌هایی که تا الان منتشر شده هم بهترین و کامل
ترین بود. دستورالعمل‌های انتهای کتابم واسه خودم یادداشت کردم و هر روز
انجام میدم 😊
الهه محبی
۱۳۹۹/۵/۱۹
نیمی از کتاب رو خوندم و باید بگم تا اینجا مطالب عالی و تاثیرگذار و ترجمه روان و قابل ستایش بود. حتی خیلی بهتر از کتاب جیمز کلیر بود. تشکر از کتابراه که کتاب‌های جدید رو منتشر میکنه
Nima Zamani
۱۴۰۰/۱/۳۱
کتاب خوبی است اما ترجمه‌ی ان خراب است.
وقتی میخونی گیج میشی.
علایم نوشتاری رعایت نشده و فعل وفاعل در خیلی جملات هماهنگی ندارد.
راستش معلومه انداختن گوگل ترنسلیت و خودشون یدور نخوندن ببینن چی از اب در اومده،
وقتی میخونی انگار تو یه جاده‌ی پر دست اندازی.
مشاهد همه نظرات (۱۰)