دانلود کتاب قمارباز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قمارباز

فئودور داستایوفسکی در کتاب قمارباز که یکی از شاخص‌ترین آثارش است، داستان زندگی اشخاص قماربازی را روایت‌ می‌کند که همه چیز خود را بر اساس شانس می‌گذارند. این اثر، اقتباسی از تجربه‌ی ناخوشایند زندگی خود داستایوفسکی نیز است.

کتاب قمارباز (The Gambler) با روایت‌گری آلکسی ایوانویچ، آموزگار سرخانه‌ی فرزندان تیمساری متمکن است. او قصه را از جایی آغاز می‌کند که پس از چندی تیمسار اموال خود را از دست داده و اعضای این خانواده تنها به امید ارثی هستند که قرار است بعد از فوت پیرزنی به آن‌ها برسد. از سویی دیگر تیمسار نیز خود قصد دارد با این ثروت دل زنی فرانسوی به نام مادام بلانش را به دست آورد.

آلکسی ایوانویچ، این آموزگاز راز آلود در طول کتاب، قصه را در شرایطی بازگو می‌کند که یا از قمارخانه بازگشته و یا در راه قمارخانه است. او که به شانس خود در قمار باوری سفت و سخت دارد، مدام در فکر و خیال قمار است و آن را تنها راه محقق شدن اهدافش می‌داند. در این بین زنی بوالهوس به ایوانویچ اندکی پول نسیه داده و او را بیشتر به قمار ترغیب می‌کند. برد‌های نخستین، آلکسی را خوشحال می‌کند ولی کمی بعد، باخت‌ها و تلخ‌کامی‌ها فرا می‌رسند.

قطعاً خلاقیت شگفت‌انگیز فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) در نگارش این رمان است که توانسته سبب شود تا او در یک زمان اندک چنین اثر ماندگاری خلق کند. در این کتاب زندگی از دید فئودور مثل یک بازی قمار به نمایش درمی‌آید که انسان در آن فقط باید انتخاب کند. اما اینکه این انتخاب موفقیت در بردارد یا نه؟ چیزی فرای قدرت بشریت به شمار می‌آید.

او در این کتاب به جنون سیری‌ناپذیر انسان برای رسیدن به منافع مادی زندگی می‌پردازد و همانند اکثر آثارش با هنرمندی تمام شخصیت‌های چند بعدی قصه‌اش را از دید روان‌شناختی تفسیر می‌کند. می‌توان بدون اغراق بیان کرد که مهم‌ترین بخش‎های این کتاب پای میز قمار می‎گذرد. داستایوفسکی به طوری اثرگذار احساسات پر نوسان یک قمارباز را در لحظات برد و باخت به تصویر کشیده است.

جنایت و مکافات، ابله و برادران کارامازوف از رمان‌های بلند و تاثیرگذاری هستند که غالباً با شنیدن نام داستایوفسکی به ذهن خواهند آمد، اما قدرت نگارش این نویسنده‌ی برجسته‌ را نباید فقط در رمان‌هایش جست‌وجو کرد. منصفانه نیست اگر داستان‌های کوتاهی چون یادداشت‌های زیرزمینی، همیشه شوهر و قمارباز را که داستایوفسکی توان شخصیت‌پردازی و روایت داستانش را در آن‌ها به رخ کشیده است را از یاد برد. همین خصوصیات است که کتاب قمارباز را به یک قصه‌ای روان و خواندنی خواندنی مبدل می‌کند. داستانی که به نوعی روایت زندگی خود فئودور است.

کتاب حاضر از روى ترجمه‌ى فرانسوى آثار کامل داستایوفسکی از انتشارات N.R.F چاپ سال 1931، ترجمه شده که می‌توان گفت دقیق‌ترین ترجمه‌هاى این اثر به زبان فرانسه است.

در بخشی از کتاب قمارباز می‌خوانیم:

راستى این براى من ناخوشایند بود. در عین حال که تصمیم گرفته بودم بروم قمار بکنم، فکر نمى‌کردم به حساب دیگرى بتوانم بازى کنم. این مطلب حتى مرا اندکى مشوش مى‌کرد و من با حالت روحى بسیار بدى وارد سالن قمار شدم. همه چیز در همان نظر اول در چشم من ناخوشایند بود. من هیچ وقت نمى‌توانستم فرومایگى این ورق‌بازهاى سایر ممالک را تحمل کنم، چه رسد به ورق بازهاى روس، که با فرا رسیدن بهار، با رقابت هم فقط دو چیز را مورد ستایش قرار مى‌دهند: اول درخشندگى و تجمل سالن‌هاى قمار را در شهرهاى کنار رود رن؛ و بعد قطعات سکه‌هاى طلا را که در خیال آنان میز را مى‌پوشاند. براى این توصیف‌هایى که از یک نوع خدمتگزارى بى‌شایبه الهام مى‌گیرد کسى به‌آنان چیزى نمى‌پردازد، در حقیقت این تالارهاى غم‌انگیز، از درخشندگى و جلال خالى هستند و راجع به سکه‌هاى طلا نیز باید گفت که تا روى میز را نپوشانند به چشم نمى‌آیند.

البته در طول فصل قمار، گاهى یک آدم برجسته، یک انگلیسى یا یک آسیایى و یا یک تُرک، مثل تابستان امسال، مى‌آید به بازى که پول کلانى ببرد یا ببازد ولى دیگر قماربازان، جز با پول‌هاى کوچک و ناچیزى بازى نمى‌کنند و به طور متوسط هرگز پول زیادى روى مخمل سبز روپوش میزها دیده نمى‌شود.

 ۲۲۴ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7468-12-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۰۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب قمارباز

برای دانلود کتاب قمارباز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قمارباز
شهاب الدین سبزه چیان
۱۳۹۸/۹/۱۷
داستان محشر داستایوسکی که تصمیم‌های زندگی رو با قمار مقایسه میکنه
raana sh
۱۳۹۸/۹/۱۳
یکی از بهترین کتابهایی که خوندم واقعا پیشنهادش میکنم به همه
Hamidreza Dareini
۱۳۹۹/۷/۱۳
چه کتابی! به به. من اعتیاد ب قمار رو با خوندن این کتاب کنار گذاشتم. خارج از لطف نیست یه بار دیگه گوشش نکنم. پیشنهادم میکنم بخونینش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)