دانلود کتاب ماشین زمان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ماشین زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ماشین زمان

با کتاب ماشین زمان نوشتۀ هربرت جورج ولز، شما به آرزوی دیرینه‌ی خود یعنی سفر در زمان دست می‌یابید! قهرمان داستان با اختراع یک ماشین این آرزو را برآورده می‌کند.

خلاصه‌ی داستان کتاب ماشین زمان:

شخصیت اصلی داستان ماشین زمان (The Time Machine) با ماشینی که اختراع می‌کند می‌تواند در زمان جابه‌جا شود، درست به همان شکل که شما در مکان جابه‌جا می‌شوید. او کارش را با رفتن به یک سفر در آینده شروع می‌کند.

با گذشت هزاران سال آب‌وهوای شهر لندن به اعتدال رسیده و حال آب‌وهوایی شبیه به جنوب اروپا را دارد و گیاهان بسیار سرسبزی در آنجا رشد می‌کند. هیچ حیوانی در آن منطقه دیده نمی‌شود و ساختمان‌ها که در گذشته در مرکز شهر ساخته شده بودند، عظیم و غول‌پیکر اما بسیار محدود به چشم می‌آمدند.

اولین افرادی که کاوشگر یعنی همان قهرمان داستان بر سر راه خود می‌بیند، آدم‌های دوست‌داشتنی‌ای هستند که قدشان کمتر از قد متوسط کنونی است، با این حال تمامی آن‌ها زیبا هستند و لباس‌هایشان دوخت یکنواخت و یکسان و رنگ‌هایی شاد و روشن دارند.

کاوشگر که بسیار کنجکاو شده است، ماشینش را رها و تلاش می‌کند با این دوستان تازه آشنا و با آنان هم‌قدم شود. این دوستان که خود را لوئی صدا می‌زنند به شکل انبوه با یکدیگر زندگی می‌کنند. کانون‌های خانوادگی دیگر از هم پاشیده و گرسنگی و نیاز به خواب آنان را به صورت گروه‌های صدتایی در قصرهایی بزرگ جمع کرده که از نمای نزدیک تنها نیمه‌ویرانه‌ای از آن‌ها باقی مانده است.

مرد و زن و بچه‌ها روزهایشان را به سرگرمی و تفریح و بازی سپری می‌کنند، چرا که به ظاهر دیگر نیازی به کار کردن ندارند. در حقیقت مغزهای کوچک آن‌ها، تنها ترس از تاریکی را می‌شناسد. کاوشگر زمان که با دزدیده شدن مرموز ماشینش مواجه شده است خیلی زود علت این ترس را می‌فهمد.

راوی اول شخص رمان ماشین زمان شخصی است که تجربیات یکی از آشنایانش دربارۀ سفر در زمان را به صورت گزارش می‌نویسد. شخصیت اصلی داستان با نام زمان‌پیما یا مسافر زمان برای دوستانش که راوی هم جزئی از آن‌هاست، دربارۀ مفاهیم مربوط به زمان صحبت‌هایی را بیان می‌کند و بعد نمونۀ اولیه و کوچک ماشینی که برای سفر به زمان‌های دیگر ساخته به آنان نشان و یک آزمایش هم در مقابل چشمانشان انجام می‌دهد که به شکل موفقیت‌آمیز منتهی به غیب شدن دستگاه می‌شود. سپس از نمونۀ اصلی ماشین زمان نزد آنان رونمایی می‌کند. دوستان او طبیعتاً بسیار حیرت‌زده می‌شوند با این حال آن را نمی‌پذیرند.

یک روز دیگر زمانی که همان جمع در منزل این مخترع دور هم جمع شده‌اند و در حال خوردن شام هستند، ناگهان میزبان که تا آن زمان حضور نداشت با حالتی بهم ریخته وارد اتاق می‌شود. بله، درست است! همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید او از سفر در زمان برگشته و دیده‌هایش را برای آن جمع تعریف می‌کند. در حقیقت اصل داستان همین دیده‌های مسافر زمان است که راوی آن‌ها را در کتاب برای شما تکرار می‌کند.

کتاب ماشین زمان برای چه کسانی مناسب است؟

نوجوانانی که به داستان‌های علمی و تخیلی علاقه‌مند هستند، این رمان مشهور را از دست ندهند.

با هربرت جورج ولز بیشتر آشنا شویم:

هربرت جورج ولز (Herbert George Wells) نویسنده و داستان‌نویس انگلیسی در سال 1866 متولد شد. از او به عنوان یکی از اولین نویسندگان ژانر علمی تخیلی یاد می‌کنند. این عنوان به این دلیل به آثار او داده شده که در اغلب موارد اتفاقاتی غیرقابل پیش‌بینی و فراتر از زمان و مکان در داستان‌هایش روی می‌دهد.

جنگ دنیاها، مرد نامرئی و ماشین زمان از بهترین رمان‌های او به شمار می‌روند که به دلیل داستان هیجان‌انگیز و جذابی که دارند، بارها در قالب فیلم یا کتاب‌های مصور درآمده‌اند. ولز سال 1946 در انگلیس درگذشت.

در بخشی از کتاب ماشین زمان می‌خوانیم:

فیلبی گفت: «دارم گیج می‌شم!»
مانینگ که برای بازرسی خم شده بود پرسید: «ممکنه زیر میز رفته باشه؟»
این موضوع باعث خندۀ تایم تراولر شد.
دکتر پری گفت: «بگو ببینم! واقعاً فکر می‌کنی ماسماسکِ تو به زمان سفر کرده؟»
«البته که این‌طور فکر می‌کنم وگرنه وقت شما رو تلف نمی‌کردم.»

مانینگ به شدت تلاش می‌کرد وانمود کند که از این ناپدید‌شدنِ عجیب‌وغریب آن‌قدرها نگران نشده است. فیلبی سعی کرد سیگارش را روشن کند، اما مشکل این بود که فراموش کرده بود نوک آن را جدا کند، درنتیجه روشن کردن قسمت جدا نشده ممکن نبود. او ضمن پُک زدن‌های طولانی و بدون دود پرسید: «منظورت اینه که ماشینت وارد آینده شده؟»

تایم تراولر جواب داد: «به آینده یا گذشته، مطمئن نیستم به کدوم یکی. ببین، اون در سطح جلو نرفته، در زمان حرکت کرده. به دلیل اینکه در عرض چند ثانیه در بخش بزرگی از زمان پیش رفته، خیلی نازک و باریک شده و به همین دلیل قابل دیدن نیست.»

پزشک گفت: «این موضوع در حال حاضر خیلی قابل قبول به نظر میاد، ولی نمی‌دونم فردا وقتی عقلمون سر جاش برگرده، راجع بهش چه نظری داشته باشیم.»

 ۱۷۶ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-253-413-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
نامرئی شدن عجیب
رسیدن با تأخیر
داستان تایم تراولر
ورود به سال 802 هزار و 701 میلادی
مردمان کوچک عجیب
ماشین زمان ناپدید می‌شود
وینا از الوی
به طرف «جای شوم»
حقیقت وحشتناک!
در دام مورلاک‌ها
پیدا شدن ماشین زمان
فرار به سوی آینده وینا! وینا!
سال‌های طلایی علوم
پایان یک داستان و آغاز داستانی دیگر
اسامی

راهنمای دانلود کتاب ماشین زمان

برای دانلود کتاب ماشین زمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ماشین زمان

نظرات کتاب ماشین زمان

مهدیار اسماعیلی
۱۳۹۹/۹/۳۰
من خواندم عالی بود مخصوصا برای کسانی که به فیزیک و علم علاقه دارند
مشاهد همه نظرات (۱)
ادبیات کلاسیک نوجوان، داستان و رمان علمی و تخیلی، رمان های بزرگ جهان، رمان ماشین زمان، دانلود رمان ماشین زمان، اچ جی ولز، داستان علمی، داستان علمی تخیلی، دانلود داستان علمی تخیلی، دانلود داستان علمی، داستان علمی برای نوجوان، داستان علمی خارجی، داستان علمی برای نوجوانان، داستان تخیلی، داستان تخیلی کودکان، دانلود داستان تخیلی، دانلود رمان تخیلی، رمان تخیلی، رمان فانتزی تخیلی، دانلود رمان علمی تخیلی، داستان فانتزی، رمان فانتزی، دانلود رمان فانتزی، داستان و رمان فانتزی، دانلود داستان فانتزی، داستان فانتزی نوجوانان، رمان تخیلی فانتزی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان نوجوان، دانلود کتاب نوجوانان، دانلود رمان خارجی، رمان ترجمه شده، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، دانلود داستان خارجی، رمان خارجی، دانلود رمان هیجان انگیز، دانلود رمان خارجی معروف، رمان خارجی معروف، نقد کتاب ماشین زمان، رمان معروف خارجی، داستان مصور، داستان و رمان انگلیسی، هربرت جرج ولز، رمان های هربرت جورج ولز، دانلود رمان های هربرت جورج ولز، Herbert George Wells، H G Wells، ‫‬‮‭The Time Machine