دانلود کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی

  • از: محسن عزیزی، حمید محسنی
  • ناشر: انتشارات کتابدار
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی

محسن عزیزی و حمید محسنی در کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی، دستنامه تدریس، ترجمه‌ی فارسی متن‌ها و تمرین‌ها، پاسخ‌نامه و نکته‌هایی پر اهمیت را فراهم کرده‌اند.

کمیت و کیفیت دسترسی به داده‌ها و دانسته‌ها و عرضه خدمات اطلاع‌رسانی از دیدگاه‌های مختلف با زبان انگلیسی پیوند خورده است. از یک طرف، کتابداران و متخصصان کتابداری و علم اطلاعات برای برگزیدن، مجموعه‌سازی و سازماندهی انواع اطلاعات فارسی و غیر فارسی باید از دستگاه‌هایی استفاده کنند که به زبان انگلیسی است؛ از طرفی دیگر عرضه انواع خدمات کتابخانه‌ای، به ویژه در کتابخانه‌های دانشگاهی و پژوهشی نیازمند بهره‌وری از انواع نرم‌افزارها، پایگاه‌های اطلاعاتی و منابع مرجع و غیر مرجع انگلیسی است. همین‌طور استفاده از رایانه، اینترنت و ابزارهای دیگر مربوط به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی هم نیازمند آشنایی با زبان انگلیسی است. به طرزی که کتابداران و متخصصان اطلاعات و اطلاع‌رسانی بدون آشنایی با زبان انگلیسی نمی‌توانند خدمات کیفی به مخاطبان خود عرضه کنند.

محسن عزیزی کارشناس و مدرس زبان انگلیسی است. او افزون بر آموزش زبان انگلیسی عمومی و تخصصی به کتابداران، کتاب‌ها و مقاله‌های فراوانی را در همین زمینه ترجمه کرده است. در کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1) (ESP for the students of library and information science) که قسمتی از یک مجموعه سه جلدی است سعی شده تا افزون بر توجه به احتیاجات روز کتابداران و کارشناسان اطلاع‌رسانی در بهره‌وری از منابع و متون تخصصی، به مطالب پر اهمیت نگارشی و ترجمه‌ای هم توجه شود.

در جلد اول بیشتر به مباحث و لغات مرتبط به انواع منابع اطلاعاتی، مجموعه‌سازی، نشر، ناشران، کلیات کتابداری و لغاتی که اکثر کتابداران و متخصصان اطلاع‌رسانی برای استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای رایانه‌ای، اینترنت، پایگاه‌های اطلاعاتی و پست الکترونیکی به آن‌ها نیاز دارند، توجه شده است.

 ۲۳۳ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5489-60-6 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ کتاب
فصل 1: مجموعه سازی
فصل 2: کارگزاران
فصل 3: کتاب
فصل 4: کتابخانه
فصل 5: نشر
فصل 6: نظام‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی
فصل 7: اینترنت
فصل 8: موتورهای کاوش

راهنمای دانلود کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی

برای دانلود کتاب متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  متون اختصاصی انگلیسی (1): برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی