دانلود کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت

  • از: صادق هدایت
  • ۷۵۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت

صادق هدایت از پیشگامان داستان‌نویسی نوین ایران و روشنفکری برجسته بود.

صادق هدایت از تأثیرگذارترین و برﺟﺴﺘﻪترین نویسندگان داستاﻥهای کوتاه است که آثار او مورد توجه بسیاری از مترجمان، منتقدان و نویسندگان در سراسر جهان قرار گرفته است. هدایت داستاﻥنویسی سبک گوتیک را به جهان عرضه کرد که جاﻥمایه بیشتر آﻥها تاریکی، ترس، و سخن از ناامیدی و مرگ است. دروﻥمایه داستاﻥهای هدایت از ویژﮔﻲهای ﺑﻲمانندی برخوردار است که به آﻥها ﺳﺒﻚ و سیاق خاصی بخشیده است.

در بررسی اندیشه ها و آراء هدایت، مهم ترین پرسش که هنوز هم فارغ از شیفتگی ها و کینه ها، هنوز پاسخی در خور نیافته این است که  آیا نوشته های هدایت، اولا نگاهی منصفانه به هر دو سویه ی زشت و زیبای زندگی دارند یا خیر؟ و دوم این که آیا در مجموع، جدا از آگاهی بخشی هدایت و نشان دادن توهمات و بت های ذهنی به مخاطبان، آیا نوشته های هدایت چیزی از رنج  و اندوه ناگزیر آنان کم می کند؟

مخاطب داستان های هدایت، از یک سو  جهان را سرشار از رجاله ها و لکاته ها می یابد و زخم هایی که مثل خوره روح را در انزوا می خورد و می تراشد و از سوی دیگر خود را همانند "گرگور سامسا" ی کافکا به شکل مسخ شده ی حشره ای می یابد، یا شبیه "بیگانه" ای که در فردای مرگ مادرش به عشقبازی می پردازد!

ادبیات صادق هدایت و نهیلیسم نهفته در آثار او نمایانگر بحران تاریخی برآمده از بحران تجدد خواهی و مدرنیسم  عصر مشروطه است.

فهرست مطالب

تخت ابونصر
عروسک پشت پرده
صورتک ها
سه قطره خون
س.گ.ل.ل
زنی که مردش را گم کرد
دن ژوان کرج
حاجی مراد
آبجی خانم
داش آکل
سگ ولگرد

 ۱۴۷ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت

برای دانلود کتاب مجموعه داستان های صادق هدایت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه داستان های صادق هدایت
کامران رجبی
۱۳۹۶/۶/۲۱
درود بر روان پاک هدایت اسطوره تکرار ناپذیر از خواندن داستانهایش سیر نمی شوم خصوصا توپ مرواری
Zahra Shojaie
۱۳۹۶/۷/۲۳
با اینکه قبلا خونده بودم بازم از خوندش لذت بردم ،فقط حیف ک آخر داستان خوب تموم نمیشه!
حمید شجاعیان
۱۳۹۷/۱۱/۱
خوب خاصیت ادبیات سبک اگزیستانسیالیسمی نشان دادن درد جامعه ست عین همان پزشکی که برای تشخیص درد بدن ما رو میبره زیر اشعه ایکس
علیرضا عسکرنیا
۱۳۹۶/۷/۲۷
بعضی ها انسان به دنیا میان و بعضی ها اسطوره و یه عده با حرف هاشون اسطوره میشن...از صادق هدایت بیشتر نمیتونم بگم...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۹۵)