معرفی و دانلود کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق

عکس جلد کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق

کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق اثر سو جانسون برای تمام افرادی است که به دنبال عشق جاودان هستند. زن‌ها و مردها و به طور کلی هر فردی در هر موقعیت و فرهنگی که روابطش نیازمند اصلاحات باشد، می‌تواند از این کتاب بهره گیرد.

دکتر سو جانسون (Sue Johnson) مشاور خانواده است. او سعی می‌کند از طریق مشاوره دادن به افراد و خانواده‌ها، جنگ میانشان را پایان دهد. او کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق (Hold me tight: seven conversations for a lifetime of love) را به سه بخش تقسیم کرده است. بخش اول به سوالات قدیمی در مورد عشق پاسخ می‌دهد، همچنین از تحقیقاتی در مورد در روابط خصوصی و عمیق می‌نویسد، این بخش فهمی تازه از عشق را به عشاق ارائه می‌دهد. بخش دوم در مورد نسخه کارامد و عملی درمان هیجان محور است و به شما می‌آموزد که چگونه پیوندی محکم و ماندگار در زندگی‌تان داشته باشید. بخش سوم به قدرت بیکران عشق می‌پردازد و به شما می‌کند که زخم‌های ویرانگر ایجاد شده در زندگی را بهبود بخشید.

از زبان سو جانسون بخوانید:

من مشاوره به زوج‌ها را در اوایل دهه‌ی هشتاد میلادی آغاز کردم. متحیرم که هنوز، بعد از بیست‌و‌پنج سال، وقتی توی اتاقی می‌نشینم تا با زوجی کار کنم، با شور و اشتیاق احساس هیجان می‌کنم. هنوز هم وقتی زوج‌ها ناگهان پیام‌های قلبیِ هم را درک می‌کنند و با تلاش برای تکیه به یکدیگر دست به خطر می‌زنند، شادمان می‌شوم. تقلا و عزم آن‌ها هر روز به من امید و الهام می‌بخشد تا ارتباط ارزشمندم با دیگران را زنده نگه دارم.

ما همگی در شور و هیجانِ ارتباط و عدم ارتباط زندگی می‌کنیم. حالا می‌توانیم این کار را با درکی که داریم انجام دهیم. امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا رابطه‌تان را به ماجراجوییِ باشکوهی تبدیل کنید. مسیری که در این کتاب توضیح داده شده، حکم همین ماجراجویی را برای من داشته است.

جملات برگزیده کتاب محکم در آغوشم بگیر:

- عشق همه‌چیز است و واقعاً ارزشش را دارد که برایش بجنگی، برایش شجاعت به خرج بدهی و همه‌چیز را به خطر بیندازی... و اگر چیزی را برایش به خطر نینداختی، بزرگ‌ترین خطر را کرده‌ای. (اریکا جونگ)
- آن‌چه اهمیت دارد، درست‌کردنِ اشتباهات است، حتا اگر فقط در حد تمایل به تلاشِ دوباره باشد. (دبورا بلوم)
- قطع دلبستگی‌ها خطرناک‌اند و قطع رابطه‌ها، مثل یک قرنیه‌ی خراشیده، دردناک. (توماس لوئیس)
- انسان وقتی کسی را دوست دارد، از هر زمانِ دیگری آسیب‌پذیرتر است. (زیگموند فروید)
- قلبی که به قلبِ دیگری پاسخ ندهد، رو به مرگ می‌رود. (پرل باک)
- مشاجره بهتر از تنهایی‌ست. (ضرب‌المثل ایرلندی)

در بخشی از متن کتاب محکم در آغوشم بگیر می‌خوانیم:

موضوعِ دعوای بین این دو نفر اصلاً مهم نیست. مهم این است که وقتی دو نفر به این پایه از اختلاف برسند به طور کلی نسبت به یکدیگر احساس کینه، احتیاط و میل به دوری پیدا می‌کنند و بعد از آن هر تفاوت یا اختلاف نظری را با دیدِ منفی نگاه می‌کنند و هر حرف بی‌ربطی که از هم بشنوند را تهدیدی از جانب طرف مقابل می‌دانند و هر حرکت مبهمی برای‌شان بدترین معنا را به همراه دارد. دچار ترس‌ها و تردیدهای بی‌دلیل می‌شوند و تمام‌وقت باید آماده‌ی دفاع از خود و دفع حمله‌ی طرف مقابل باشند. در این اوضاع حتا اگر بخواهند به هم نزدیک شوند هم نمی‌توانند. در باب این وضعیت فقط می‌توان آن ترانه‌ی انگلیسی را تکرار کرد که می‌گوید: وقتی تمام روز با هم بگو‌مگو داریم، چطور می‌توانیم شب که شد یکدیگر را ببوسیم!

گاهی‌اوقات زن‌و‌شوهرها متوجه هستند که دارند حرف‌های ناراحت کننده‌ای به هم می‌زنند. مثلاً یکی‌شان می‌گوید قبل از اینکه شریک زندگی‌اش چیزی بگوید، دقیقاً از حرفِ دلِ او خبر دارد و می‌داند که قرار است مورد انتقاد قرار بگیرد. به همین دلیل قبل از آغازِ هر حرفی، دیواری دور خودش می‌کشد تا آتش دعوا دامن‌اش را نگیرد. این فرآیندها این‌قدر خودکار و تکراری شده‌اند که نمی‌توان از آن‌ها بیرون رفت یا جلو‌شان را گرفت. بیش‌ترِ زن‎وشوهرها متوجه اتفاقی که دارد در ارتباط‌شان می‌افتد نیستند.

با عصبانیت و احساس درماندگی سعی می‌کنند راهی برای حل مشکل‌شان پیدا کنند و همیشه به این نتیجه می‌رسند که طرف مقابل سنگدل و انعطاف‌ناپذیر است یا اینکه برعکس، مشکل را به‌سمت خود می‌تابانند و مثل کارول می‌گویند: «شاید این منم که واقعاً مشکل دارم. مادرم همیشه می‌گفت وای به حال اون کسی که عاشق تو بشه!» بعد نتیجه می‌گیرند که عشق دروغی بیش نیست و به هیچ‌کس نمی‌شود اعتماد کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: دریچه‌ای تازه به عشق
عشق ما کجا رفت؟
پاسخگویی عاطفی، کلید یک عمر زندگی با عشق
بخش دوم: هفت گفت‌ و‌ گوی دگرگون‌کننده
گفت‌ و گوی 1: تشخیص گفت و گوهای دگرگون کننده
گفت‌ و گوی 2: پیدا‌کردن نقاط حساس
گفت‌ و گوی 3: بررسی مجددِ یک لحظه‌ی سخت و سرنوشت‌ ساز
گفت‌ و‌ گوی 4: محکم در آغوشم بگیر
گفت‌ و گوی 5: بخششِ آسیب‌ها
گفت‌ و گوی 6: پیوندِ عاطفی از طریق رابطه و لمس
گفت‌ و گوی 7: عشق‌تان را زنده نگه دارید
بخش سوم: قدرت «محکم در آغوشم بگیر»
ارتباط نهایی، عشق به‌عنوان آخرین مرز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق
نویسنده
مترجمسمانه پرهیزکاری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-7443-59-0
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق

ملیکا عبداللهی
۱۳۹۹/۵/۶
برای افراد متاهل خیلی خوبه که بخونند. این کتاب به حل مسائل از طریق صحبت کردن میپردازه. فقط تئوری‌ها رو نمیگه و تمرین هم میده. بنظرم حتی اگر دو طرف رابطه اهل کتاب خوانی نیستن، خوندن این کتاب از سمت یک طرف رابطه میتونه تاثیری بیسار خوبی بذاره. این کتاب به درد افراد مجرد هم میخوره. شاید بعدا بصورت حل عملی واسه مسائلشون با پارتنرشون از رهنمود‌های این کتاب استفاده کنند. این کتاب به خوبی سواد رابطه را می‌آموزد هم برای زنان هم برای مردان. بخونید، بکا ببرید، لذتش رو بچشید
Yasamin Karimi
۱۴۰۰/۴/۲۹
به نظر من کتاب خوبی برای فهمیدن مرز‌های یک رابطه است و پیوند‌های عاطفی که گاها بهش بی توجه ایم را یاد آوری می‌کنه. راهکار‌های که ارائه می‌ده به علاوه متن روان کتاب و مثال‌ها، تمرین‌های که گفته شده باعث میشه بهتر موضوع درک بشه. در کل مشاور خوبی اگر به نکاتش عمل بشه و به نظرم تنها محدود به روابط نیست زوج‌ها و بعضی از نکاتش تو زندگی روز مره مون و در برخورد با دوست‌ها و خانواده‌ها مون می‌شه ازش استفاده کرد به شرطی که بهش عمل بشه. 😊😉
سارا سعادت
۱۳۹۹/۱/۳۱
کتاب خوبی هست ولی ممکنه برای افرادی که تجربه بعضی روابط رو ندارند کسل کننده باشه. در کل کتابی هست که پیشنهاد میکنم چون یه سری نکاتی رو گوشزد میکنه که میتونه خیلی کمک کننده باشه.
سارا راد
۱۴۰۰/۳/۱۲
بسیار کتاب مفیدی بود اما به نظرم یه مقدار از کلمات و جملات سنگین و نامفهموم استفاده شده بود که مقداری پیچیده بود و فهم را سخت میکرد
فاطمه فلیحی
۱۳۹۹/۷/۲۵
کاش صفحه کامل در دسترس بود، یعنی هر صفحه کتاب نشان داده میشد، تا کلی هم بهش بشه نگاه کرد برای نت برداری راحت تر.
Zahra Torabi
۱۳۹۹/۲/۸
کتاب بسیار مفیدی هستش پیشنهاد میکنم مطالعه کنین 🌺
هلیا دلیریان
۱۴۰۰/۵/۳
خیلی کتاب جذاب و کاربردی بود
واقعا پیشنهاد میکنم برای پایدار کردن عشق بخوانید
null null
۱۳۹۹/۶/۱۷
کتاب‌های ایشان عالی هستند، بسیار توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات ۴۵

راهنمای مطالعه کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق

برای دریافت کتاب محکم در آغوشم بگیر: هفت گفت‌ و‌ گو برای یک عمر زندگی با عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.