دانلود کتاب مدیر مدرسه

  • از: جلال آل احمد
  • ناشر: نشر وزرا
  • ۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیر مدرسه

«مدیرمدرسه» شاید به جرأت بهترین اثر «جلال آل احمد» باشد. نویسنده‌ای ظلم‌ستیز که واقعیت‌های زندگی را با نظری انتقادی ارائه می‌کند. راوی داستان که از آموزگاری به تنگ آمده است، برای آسودگی خود و داشتن درآمد بیشتر و بی دردسر به مدیری دبستان رو می آورد، بی آنکه بداند چه دردسرهایی در پی خواهد داشت. مدیر که خود را هیچکاره می داند و آمده تا گوشه ای آرام در دفترش از گچ خوردن و بیهودگی کار آموزگاری خود را برهاند، با دشواری سرپرستی «یک ناظم و هفت تا معلم و دویست و سی و پنج تا شاگرد» روبرو می شود. پس همه توان خود را به کار می گیرد تا کمبودها و نارسایی‌ها را به گونه ای سروسامان دهد. اما در این شرایط محیطی امکان اصلاح وجود ندارد و مدیر تصمیم می‌گیرد که استعفا دهد.

از متن کتاب:

تحمل این یکی را نداشتم. با اداهایش. پیدا بود که تازه رئیس شده. زورکی غبغب می‌انداخت و حرفش را آهسته توی چشم آدم می‌زد. انگار برای شنیدنش گوش لازم نیست. صد و پنجاه تومان در کارگزینی کل مایه گذاشته بودم تا این حکم را به امضا رسانده بودم. توصیه هم برده بودم و تازه دو ماه دویده بودم. مو، لای درزش نمی‌رفت. می‌دانستم که چه او بپذیرد چه نپذیرد کار تمام است. خودش هم می‌دانست. حتماً هم دستگیرش شد که با این نک و نالی که کرد خودش را کنفت کرده، ولی کاری بود و شده بود.

در کارگزینی کل سفارش کرده بودند که برای خالی نبودن عریضه رونویس حکم را به رویت رئیس فرهنگ هم برسانم که تازه اینطور شد وگرنه بالای حکم کارگزینی کل چه کسی می‌توانست حرفی بزند؟ یک وزارتخانه بود و یک کارگزینی! شوخی که نبود. ته دلم قرص‌تر از این‌ها بود که محتاج به این استدلال‌ها باشم. اما به نظرم همه‌ی تقصیرها از این سیگار لعنتی بود که به خیال خودم خواسته بودم خرجش را از محل اضافه حقوق شغل جدید دربیاورم. البته از معلمی هم اُقم نشسته بود. ده سال الف ب درس دادن و قیافه‌های بهت‌زده‌ی بچه‌های مردم برای مزخرف‌ترین چرندی که می‌گویی... و استغناء باغین و استقرا باقاف و خراسانی و هندی و قدیم‌ترین شعر دری و صنعت ارسال مثل وردالعجز...و از این مزخرفات!

 ۱۱۶ صفحه، ۳۸۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94310-9-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای دانلود کتاب مدیر مدرسه

برای دانلود کتاب مدیر مدرسه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیر مدرسه
مرتضی شمالی
۱۳۹۶/۶/۱۱
روایت صمیمانه‌ی نویسنده از خودش و محیط اون زمان. تاریخ برای من در چنین نوشته‌هایی متجلی میشه، بیش از هر کتاب تاریخیه
جودی آبوت
۱۳۹۵/۱۰/۶
داستانی خواندنی و البته قابل تامل.
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۴/۲۷
من به این نتیجه رسیدم، آیا آن همه استعفا نامه‌ای که نوشته بود و همه را دور انداخته بود، دلش راضی نبود و یا عقل سد راهش شده بود؟ همچنین وقتی یک سرایدار دیگر هم اضافه شد، سرایدار اول در دلش چه گفت؟ آیا بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)