دانلود کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی

فیونا دورانت در کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی، به بررسی مجموعه‌سازی منابع الکترونیکی با تأکید بر نحوه‌ی عقد قرارداد و اخذ مجوز پرداخته است.

برای متخصصان اطلاع‌رسانی، مذاکره نه تنها بیش تر اوقات در مورد ناشر، بلکه با افراد داخلی مانند بودجه‌ریزها است. مذاکره برای ناشر در مورد اهداف، اعتمادسازی ارزش محصول و حفظ یک رابطه خوب با خریدار است. مذاکره می‌تواند به‌ عنوان یک حادثه مجزا دیده شود، هر چند خیلی فراتر از آن است. در مقایسه با یک خرید تکی، ماهیت یک اشتراک درون خطی به این صورت است که احتمال دارد مذاکره چند بار، شاید بیش از ده بار برگزار شود.

 مردم هر روز در زندگی مذاکره می‌کنند: مذاکرۀ نویسنده با ناشر، خریدار خانه با فروشنده یا آژانس املاک و کارگر با کارفرما. اما اطلاعات دارای ویژگی و روابط خاصی هستند که اگر به‌ درستی شناسایی شوند، بهترین منافع را برای خریدار و فروشنده دربر دارند. مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی (Negotiating license for digital resources)، کتابی مرجع برای مذاکره‌کنندگان با تجربه و اثری مقدماتی برای تازه‌کاران است و به متخصصان اطلاع‌رسانی در تمام بخش‌ها و مسئولان حقوقی کمک می‌کند تا بهترین معامله را برای سازمانشان انجام دهند.

فیونا دورانت (Fiona Durrant) در این کتاب نکاتی را بیان می‌کند تا مورد استفادۀ مشاورانی قرار گیرد که کارکنان جزء را در مراحل مذاکره درگیر می‌کنند. همچنین این اثر می‌تواند مورد استفاده کاربران محصولات الکترونیکی قرار گیرد تا مذاکره‌کنندگان مطمئن شوند که آن‌ها بازخورد مناسبی از منابع استفاده شده را خواهند داشت. مراحل تشریح شده می‌تواند برای قراردادهای انفرادی و نیز مجوزهای بین‌المللی چندگانه به کار رود.

در بخشی از کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی می‌خوانیم:

اگر قیمت تقریباً همان چیزی است که انتظار دارید، بار دیگر موقعیت مطلوب تر را بررسی کنید که برای حرکت چه قدر فضا وجود دارد. مذاکره‌کننده مشترک می‌تواند از زبانی استفاده کند که احساس حرکت یا پیشرفت را به وجود آوردمانند "گرچه این ملاقات‌ها تقریباً همان چیزی است که دنبالش بودیم، اما امیدواریم افزایش قیمت به‌ طور کامل منافع مطلوب را هم در زمان حاضر منعکس کند". این طور نیست که بگوییم مشترک‌شونده مایل است چه قدر بپردازد، چه چیز در بودجه آن‌هاست یا چه تعهدی به وجود آورد. همان‌طور که قبلاً اشاره شد، اگر مذاکرات گذشته برای همان محصول به طور جدی پیگیری شود، ممکن است مبلغ پیشنهادی برای یک سال پذیرفته شود. مذاکره برای رسیدن به تعادل است، میان آن چه می‌خواهید و آنچه که می‌توانید بپذیرید.

اگر مذاکره‌کننده با دریافت یک پست‌ الکترونیکی اشتیاق دارد که افزایش زیاد قیمت اشتراک را بدون توجیه یا امتیاز اضافی پیشنهاد ‌کند، بسیار پرخاشگرانه بوده یا اختلالی در روابط بین مشتری و ارباب رجوع وجود داشته است. مشاهده قیمت بالا امیدوارکننده خواهد بود تا دلسردکننده و باید مشخص نمود که لازم است این پیشنهاد با مراجعه به منابع جمع‌آوری شده در فرایند آماده‌سازی بررسی شود. در این موقعیت، ارسال پست‌الکترونیکی با این مضمون موثر خواهد بود: "رقم اعلام شده خارج از توان پرداختی ماست، بنابراین باید این موضوع را بررسی کنیم".

 ۱۶۱ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5489-44-6 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: آماده سازی
فصل 2 : قرارداد
فصل 3: مذاکره
فصل 4 : ارتقاء کارکنان و پیامد مذاکره
فصل 5 : نتیجه‌گیری
مراجع و برای مطالعه بیشتر
پیوست 1 : پرسش‌های پر تکرار
پیوست 2 : زمان بندی مذاکره
پیوست 3 : تجربه مذاکره شخصی

راهنمای دانلود کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی

برای دانلود کتاب مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مذاکره و قرارداد برای منابع اطلاعاتی دیجیتالی