دانلود کتاب صوتی مقام رسمی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقام رسمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مقام رسمی

کتاب صوتی مقام رسمی داستانی جذاب و شنیدنی از ویلیام سامرست موآم یکی از معروف‌ترین نویسندگان و نمایش‌نامه‌نویسان انگلیسی است.

لوئیس ریمایر با شماره 68763 به اتهام قتل همسرش، دوره‌ی دوازده‌ ساله محکومیتش را در زندان سن لورن دو مارونی، ندامتگاه بزرگی در گینه‌ی فرانسه می‌گذراند. او به دلیل این که قبلا پلیس بود و همچنین رفتار خوبش در زندان به عنوان جلاد رسمی انتخاب شده است. برای او کلبه‌ای در 500 متری زندان ساخته‌اند تا از دست دیگر مجرمین در امان باشد. تا این که یک روز کاری پرکار در زندگی‌‌اش پیش می‌آید و او قرار است گردن شش مرد محکوم به اعدام را بزند.

ویلیام سامرست موآم (William Somerset Maugham) یکی از پرکارترین داستان‌نویسان قرن بیستم بود و در زمان حیاتش میلیون‌ها نسخه از داستان‌های بلند و کوتاه و نمایشنامه‌های وی به زبان‌های مختلف ترجمه و به فروش رفت. از معروف‌ترین آثارش می‌توان "وفای زن و داستان‌های دیگر"، "لبه تیغ"، "لرزش برگ" و "حاصل عمر" را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی مقام رسمی (An official position) می‌شنویم:

قیافه‌اش خشن بود، اما مگر می‌شود هیچ‌وقت از چیزی مطمئن بود. او خودش دیده بود که یک زندانبان؛ یک آدم درشت هیکل و قوی، موقع انجام اعدام غش کرده و مرده بود. نمی‌خواست که دستیارش در زمان نامناسب دچار حمله‌ی عصبی شود. لبخند دوستانه‌ای به او زد و با انگشت در بسته‌ای را که پشت آن گیوتین قرار داشت نشانش داد.
«این هم یه نوع کاره. می‌دونی، شش نفرند. وضع بدیه. هر چی زودتر تموم شه بهتره!‌»
«اوه، نگران نباش! بعدِ چیزایی که این‌جا دیده‌م، از هیچ چی نمی‌ترسم. منظورم اینه که برام فرقی با کندن سر مرغ نداره.»
لوئیس ریمایر قفل در را باز کرد و به داخل رفت. دستیارش هم بدنبالش وارد شد. در آن اتاق کوچک که بزرگتر از یک سلول نبود، به نظر می‌رسید که گیوتین همه‌ی فضا را گرفته است و شوم و شیطانی آن‌جا ایستاده است. لوئیس ریمایر صدای نفس‌ زدن آرامی‌ را شنید، رویش را برگرداند و دید که زندانبان با چشمانی وحشت زده به دستگاه زل زده است. رنگش از بیماری و تب و انگل، که همه‌ی محکومین به آن دچار بودند، زرد بود، اما حالا رنگش از شدت وحشت پریده بود. جلاد با خوشدلی خندید.

«چیزی رو به یادت می‌آره؟ تا حالا ندیده بودی؟»
«نه، هیچ‌وقت!»
لوئیس ریمایر از ته گلو خندید.

«اگه دیده بودی که حالا زنده نبودی تا بتونی قصه‌ش رو برا کسی تعریف بکنی. چطوری از زیرش در رفتی؟»
«داشتم از گرسنگی می‌مردم. بهشون التماس کردم یه چیزی بدند بخورم، اما به جاش سگ‌هاشونو ول کردن طرفم. من هم کشتم‌شون. به اعدام محکوم شدم، اما وکیلم رفت پاریس و از رئیس جمهور برام تخفیف گرفت.‌»
لوئیس ریمایر که رضایتش از برق چشم‌هایش پیدا بود، گفت: «نمی‌شه انکار کرد که زنده بودن از مردن بهتره»

 ۱ ساعت و ۲ دقیقه، ۵۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مقام رسمی

برای دانلود کتاب صوتی مقام رسمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مقام رسمی
mohsen ebi
۱۳۹۷/۱۰/۸
کتاب خیلی خوبی بود و داستانش و نوع روایتش می‌تونست ادم رو تو مسیر خودش بندازه ولی سوالم اینه که چرا راوی خانم با این صدای اروم رو برای روایت این داستان و جای مرد جلاد گذاشتید؟ علی رغم تلاش ایشون ولی صدا و داستان به دل ننشست چون ایشون صدا و بیانشون به این داستان نمی‌خورد.
غزل بهشتی
۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خیلی خوب بود...
عکس العمل آدم‌های دورو برمونو نشون میداد که چطور با نادیده گرفتن حضور اونها، توسط آنها، رفتار و گفتار ما میتونه بر علیه خودمون روزی بکار گرفته شود
Ako B
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
واقعا یکی از شاهکار‌های ادبیات اروپاست، پرداختن به جزئیات و تصویرسازی در ذهن خواننده که از خصوصیات رمانهای خوب است از نکات بارز این رمان میباشد، داستان هم منو یاد داستان فیلم پاپیون یا همون پاپیلون با بازی داستین هافمن و استیو مک کوین میندازه که اونم از شاهکارهای سینمای جهانه.
متشکر از زحماتتون.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱۳)