دانلود کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید

رابرت لوئیس استیونسون در کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید، داستان مردی را به تصویر می‌کشد که سعی دارد جدالِ میان شخصیت‌های دوگانه‌اش را با خوردن دارویی پایان دهد.

کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید از لیزا مالرکی (Lisa Mullarkey)، اقتباسی از اثر رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson) است.

دکتر جکیل 50 ساله، دارای خصوصیاتی موذیانه و شیطنت‌آمیز است که بعضاً او را در جدال بین خوب و بد قرار می‌دهد. شخصیت او در پی مصرف دارویی که کشف کرده است، به دو شخصیت یعنی هنری جکیل و ادوارد هاید تبدیل می‌شود. او بخش بزرگی از زندگی‌اش را در تلاش است تا شیطان درونش را سرکوب کند. دکتر جکیل در طول داستان به مرد ستمگری به نام آقای هاید مبدل می‌شود.

در این داستان دکتر جکیل در وصیت‌نامه‌ای تمام اموالش را به شخصی به نام هاید می‌بخشد. اما دوست او یعنی وکیل اترسون، به صورت کاملاً اتفاقی، متوجه رازی وحشتناک می‌شود و آن راز این است که هاید با چهره نفرت‌انگیز خود مرتکب جرمی شده و چک بی‌محلی با امضای دکتر جکیل کشیده است. وکیل اترسون اطمینان دارد که هاید جهت تصرف اموال دکتر جکیل، او را خواهد کشت.

این کتاب کشمکش درونی بد و خوب هر انسانی را به نمایش می‌گذارد. کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید (The strange case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde) دارای سبکی جذاب و غنی است که می‌توان از آن به عنوان مرجعی اساسی و مهم در حوزه دوگانگی شخصیت یاد کرد. سرگذشت دکتر جکیل و آقای هاید منبع الهام قطعات تئاتر، فیلم‌های سینمایی و چندین آهنگ بوده‌ است.

رابرت لوئیس استیونسون را بیشتر بشناسیم:

رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson)، شاعر و نویسنده، در سال 1850 در اسکاتلند متولد شد. با وجود اینکه هیچ وقت از سلامت کامل برخوردار نبود، اما زندگى او سرشار از سفر و ماجراجویى بود. او در سال 1879 به آمریکا مهاجرت کرد و در آن‌ جا داستان «جزیرۀ گنج» را نوشت که شهرت بسیارى برایش به ارمغان آورد. استیونسون طى ده سال اقامت در این کشور چندین کتاب منتشر کرد که معروف‌ترینِ آن‌ها «دکتر جکیل و آقاى هاید» است. در سال 1888 به جزیرۀ ساموا در اقیانوس آرام رفت و تا پایان عمر در آن‌ جا ماند. رابرت‌ لویی استیونسن در سال 1894 به‌ خاطر ابتلا به بیمارى سل در گذشت.

کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام نوجوانانی که علاقه‌مند به داستان‌های ترسناک و ژانر وحشت هستند بسیار جذاب و مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب مورد عجیب دکتر جکیل و آقای هاید می‌خوانبم:

بیشتر آن ساختمان از کلاس‌های درس تشکیل می‌شد که تقریباً تمام طبقه‌ی اول را در بر گرفته بودند. دالان درازی کلاس درس را به در رو به خیابان متصل می‌کرد. دفتر در طبقه‌ی بالا قرار داشت که با یک پلکان مجزا می‌شد. چند پستوی تاریک و یک سرداب جادار نیز وجود داشت. تمام این مکا‌ن‌ها را به امید اینکه دکتر جکیل را پیدا کنند، گشتند. هر یک از آن پستوها به یک نگاه گذرا نیاز داشت؛ چون همگی خالی بودند. گردوخاک و تارعنکبوت‌هایی که هنگام باز شدن درها از آن‌ها پایین می‌ریخت، ثابت می‌کرد که مدت‌ها است استفاده نشده‌اند. مهم نبود کجاها را جست‌وجو کردند، اثری از هنری جکیل نبود.

پول مأیوس شد. او پایش را روی فرش راهرو کوبید. «حتماً اون اینجا دفن شده. دیگه کجا می‌تونه باشه؟ امکان نداره زیر این تخته‌های کف باشه.» سپس به در اشاره کرد. «شاید اون رو از اون در بیرون برده و جایی زیرزمین دفن کرده باشه.»

آترسون گفت: «یا شاید فرار کرده باشه. این هم امکان داره.» او برگشت تا دری را که به خیابان منتهی می‌شد، امتحان کند. در قفل بود. کنار فرش کلید شکسته‌ای افتاده بود.

پول آن را برداشت و امتحانش کرد. «انگار یه نفر اون رو لگد کرده.»

آترسون سرش را خاراند و آه کشید. «این از توان من خارجه. از هیچ‌چیزش سر درنمیارم. بیا به دفتر برگردیم و اونجا رو بیشتر بگردیم.»

آن‌ها بار دیگر بااحتیاط وارد دفتر شدند. در حالی که نگاهشان به جسد بود، هر یک به ‌نوبت اطراف اتاق را جست‌وجو کرد. روی میزی آثار مواد شیمیایی بود که از سر بطری‌ها بیرون پاشیده بود. بعضی از مواد شیمیایی داخل ظروف آزمایشگاهی ریخته شده بود. آن‌ها در حال کف کردن و حباب بیرون دادن بودند.

 ۸۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6210-91-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: داستان در
فصل دوم: ملاقات با دکتر لانیون
فصل سوم: جست‌وجو برای آقای هاید
فصل چهارم: خانه‌ی دکتر جکیل
فصل پنجم: قتلی لندن را تکان می‌دهد
فصل ششم: نامه‌ی اسرارآمیز
فصل هفتم: راز دکتر لانیون
فصل هشتم: حادثه‌ی پشت پنجره
فصل نهم: موجودی در دفتر
فصل دهم: مرد مرده در دفتر
فصل یازدهم: جست‌وجو برای جکیل
فصل دوازدهم: داستان دکتر لانیون
فصل سیزدهم: معجونی که همه‌چیز را عوض کرد
فصل چهاردهم: نامه‌ی دکتر جکیل
فصل پانزدهم: تقابل بین خیر و شر

راهنمای دانلود کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید

برای دانلود کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید

نظرات کتاب مورد غیر عادی آقای جکیل و آقای هاید

anesthesia null
۱۳۹۹/۳/۵
خوب بود ولی یک فصل داستان از زبان آترسون بود و فصل بعد از زبان راوی🧐🧐
بنیامین محمدی
۱۳۹۹/۱۱/۲
عالیییییییییی هست خوبه کتابش عالی هست
سپنتا زمانی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عالیییییییییییییییییییی
مشاهد همه نظرات (۵)
ادبیات کلاسیک نوجوان، داستان و رمان علمی و تخیلی، مجموعه ادبیات کلاسیک جهان، ادبیات کلاسیک جهان، دانلود کتاب مورد غیرعادی دکتر جکیل و آقای هاید، کتاب مورد عجیب دکتر جکیل و آقای هاید، داستان و رمان ترسناک، ژانر وحشت، دانلود رمان ژانر وحشت، داستان و رمان روانشناسی، داستان جنایی، دانلود رمان جنایی، دانلود داستان جنایی، روانشناسی جنایی، داستان و رمان انگلیسی، دانلود رمان کاراگاهی، کتاب کارآگاهی، دانلود رمان علمی، دانلود رمان خارجی معروف، رمان معروف خارجی، رمان خارجی معروف، دانلود رمان هیجان انگیز، رمان رابرت لویی استیونسن، دانلود رمان خارجی، رمان ترجمه شده، رمان خارجی، دانلود کتاب استیونسون، خرید کتاب دکتر جکیل و آقای هاید، ترجمه فارسی کتاب دکتر جکیل و مستر هاید، کتاب ماجرای عجیب دکتر جکیل و آقای هاید، رابرت لویی استیونسن، آثار رابرت لویی استیونسن، رابرت لوئیس استیونسون، رابرت استیونسون، رابرت لوییز استیونسون، رابرت لوئیز استیونسن، داستان کاراگاهی، Robert Louis Stevenson، The strange case of Dr Jekyll and Mr Hyde، Lisa Mullarkey