دانلود کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی

گریچن رابین در کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی با ترکیب جذابیت، تحقیقات عمیق و مشاوره‌ی روشنگرانه که مختص خود اوست نشان می‌دهد چگونه می‌توان سرگرمی، شادی و هماهنگی را به زندگی خود اضافه کرد.

به عقیده گریچن رابین (Gretchen Rubin) با رفع به‌ هم ریختگی‌ها و نظم‌ دادن به شرایط، می‌توان فضای بیش‌تری برای خوشبختی ایجاد کرد. او با کمک هوش سرشار و میل به امتحان کردن همه چیز، یک سال از عمرش را به یافتن همه نوع نظریه‌ی خوشبختی و امتحان کردن آن‌ها روی خودش سپری کرده است.

کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی (Outer Order, Inner Calm) به شما می‌گوید که برای داشتنِ یک زندگی شاد، یک میز تحریر نامرتب یا یک کمد دیواری شلوغ برای آویزان کردن پالتوها مشکلی جزئی است، اما با این حال به دست آوردنِ کنترل اصل و اساس زندگی اغلب آن را آسان‌تر می‌کند تا احساس کنید به طور کلی زندگی بیشتر تحت کنترل‌تان است.

وقتی اطراف شما را بهم‌ریختگی گرفته باشد، احساس بی‌قراری و پریشانی می‌کنید. وقتی آن بهم‌ریختگی را مرتب کنید، همیشه می‌توان خوشی و انرژی بیش از حدی بدست ‌آورد، علاوه‌ بر آن، می‌توان وسایلی پیدا کرد که شما را غافلگیر می‌کند.

درست همان‌طور که نظم بیرونی به آرامش درون منجر می‌شود، آرامش درون هم به نظم درونی منجر می‌شود. وقتی احساس آرامش، پُر انرژی بودن و تمرکز داشتن داریم، این همان زمانی است که حفظ نظم در محیط پیرامون‌مان راحت‌تر می‌شود. چنین چیزی چرخه‌ای با فضیلت است.

ما با تعلقات‌مان، اثر خود را بر دنیا به جا می‌گذاریم. چه این اثر بزرگ یا جزئی باشد یا با تعلقات زیاد یا کم ایجاد شود، می‌خواهیم محیطی را به وجود آوریم که واقعاً برازنده‌ی ماست.

وقتی به وسایل خود نگاه می‌کنیم، بازتابی از خودمان را می‌بینیم. وقتی آن وسایل نظم خوبی داشته و شامل چیزهایی شوند که نیاز داریم، استفاده می‌کنیم و دوست داریم شادتر خواهیم بود، چون آن بازتاب طریقه‌ای را که خودمان را می‌بینیم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

از لحظه‌ای که نظم بیرونی پدیدار می‌شود، از فرصت استفاده کنید تا از آن لذت ببرید، تا راحتی، جادار بودن و رشد و نموی را که از آرامش درون نشأت می‌گیرد تجربه کنید. از آن حظ ببرید! وقت بگذارید تا لحظه‌ای مکث کرده و احساس شادی داشته باشید.

در واقع به بیان رابین، در خانه، محل کار و زندگی، وقتی دارایی‌هایتان را تحت کنترل داشته باشید، می‌توانید محیط آرام‌تر و شادتری ایجاد کنید.

گرچن رابین یکی از تفکر برانگیزترین و با نفوذترین نویسندگان درباره‌ی موضوعات مرتبط با شادی، عادت و ماهیت بشر است. او نویسنده‌ی کتاب‌های بسیاری، از قبیل کتاب‌های پرسر و صدا و پُرفروش پروژه‌ی شادی، بهتر از قبل، چهار گرایش و شادتر بودن در خانه است. کتاب‌های او طرفدارهای بسیار زیادی دارد و افراد زیادی او را در اینترنت دنبال می‌کنند و بیشتر از سه میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان به سی زبان به فروش رفته است.

جملات برگزیده کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی:

- یک کار کوچک روزانه، اگر واقعاً روزانه باشد، هرکول نامنظم را شکست خواهد داد.
- شما با یک هفته زندگی کردن در خانه‌ی یک شخص بیشتر او را خواهید شناخت تا اینکه سال‌ها به طور اتفاقی او را در دورهمی‌های اجتماعی ببینید.
- چیزهایی که دوست داریم، به ما می‌گویند چه طور آدمی هستیم.
- با مطالعه‌ی چیزهای کوچک است که به چنین هنر بزرگی دست می‌یابیم که کمترین ناراحتی و بیشترین شادی ممکن را داشته باشیم.
- همه‌چیز را در جای خاص خودش قرار دهید و بدانید که نظم بهترین رحمت است.
- زندگی کردن با نیاز مداوم به چیزهای کوچک به راستی شکنجه نیست، بلکه آزردگی پیوسته است.

در بخشی از کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی می‌خوانیم:

خلاص شدن از شرِ چیزها می‌تواند سخت باشد. یک استراتژی به‌دردنخور؟ چیزهای خود را به زور به دیگران بدهید.

گاهی‌اوقات ما به مردم فشار می‌آوریم که چیزهای ما را قبول کنند تا احساسات بد خود را از بین ببریم: ما احساس گناه داریم چون برای چیزی پول دادیم که هرگز از آن استفاده نکردیم یا چون مایل هستیم یک چیز کاملاً قابل استفاده را با یک چیز جدید عوض کنیم. برای اینکه احساس بهتری درباره‌ی چنین اتلافی داشته باشیم، تعلقات خود را به زور به دیگران می‌دهیم که شاید آن‌ها را بخواهند یا شاید در واقع نخواهند. ما از بخشندگی برای پنهان کردن انگیزه‌های واقعی خود استفاده می‌کنیم.

من به خودم گفته‌ام: «من این پیراهن رو هیچ‌وقت نپوشیدم، پس اون رو به دخترم می‌دم و اون می‌تونه پیراهن رو بپوشه» یا «هیچ‌وقت نتونستم یه راهی پیدا کنم که از این دیس استفاده کنم، پس دیس رو می‌دم به خواهرم.» اگر افرادی که قرار است این اقلام را دریافت کنند واقعاً دلشان بخواهد چنین چیزی داشته باشند که عالی است، اما به منظور دوری از عذاب وجدان، من نباید به آن‌ها فشار آورم که لوازم دور ریختنی مرا داشته باشند.

 ۱۷۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درهم‌برهمی را مرتب کن و به آن نظم بده
تا فضای بیشتری برای شادی داشته باشی
مقدمه
چرا با نظم بیرونی خود را به زحمت بیندازیم؟
فصل اول
انتخاب کن
فصل دوم
نظم ایجاد کن
فصل سوم
خودتان و دیگران را بشناسید
فصل چهارم
عادت‌های مفید را در خود پرورش بده
فصل پنجم
زیبایی را اضافه کن
سخن آخر
برآورده کردن آرامش درون
تقدیر و تشکر
ده توصیه‌ی برتر برای ایجاد نظم بیرونی
پیشنهاد برای مطالعه‌ی بیشتر
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی

برای دانلود کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظم بیرونی - آرامش درونی

نظرات کتاب نظم بیرونی - آرامش درونی

اریانا عارفی
۱۳۹۸/۶/۱۳
همیشه وقتی اطراف ما انباشته و شلوغ و بهم ریخته است نمیخواهیم به ان محیط بریم حتی اگر اون محیط محل زندگی ماباشه که محل زندگی باید ارامش بخش‌ترین نقطه برای یک فرد باشه. اولین قدم، برای مدیریت زندگی به دست گرفتن کنترل نظم بیرونی زندگیمونه.. پس به گفته ژنرال ویلیام اچ مک یون اگر میخواهی دنیارا فتح کنی اول تخت خوابت را مرتب کن..
aty anaraki
۱۳۹۹/۲/۲۱
سلام ب دوستان خانم گریچن رابین نویسنده چندین کتاب پرفروش درمورد شادی وعادت‌های مثبت در زندگی است!و ب ایشون لقب بانوی اموزهای خودیاری داده اند، اخرین کتابی ک ازشون خوندم کتاب پروژه‌ی شادی بود، شاید سراغاز تحول وتغییر توزندگی من بود
Nahid Ardaneh
۱۳۹۸/۶/۲۴
کتاب مفیدی است نکات خیلی ظریف و کلیدی دارد مثل قانون یه دقیقه برای رسیدن به نظم سریع و آسان در خانه و محل کار
مشاهد همه نظرات (۱۰)