دانلود کتاب همراه آفتاب

  • از: محمد عزیزی
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب همراه آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همراه آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همراه آفتاب

کتاب همراه آفتاب داستانی ایرانی به قلم محمد عزیزی، درباره‌ی مردی بیرجندی به نام حبیب است که دوران شاه خانواده‌اش را رها می‌کند و در کوره‌پز خانه‌های جنوب تهران مشغول به کار می‌شود.

حبیب در سی و پنج سالگی بیمار، ضعیف و ناتوان می‌شود و شبی دار فانی را وداع می‌گوید. پسر بزرگ او تقی در اوج جوانی مجبور می‌شود برای تأمین مخارج خانواده و تسویه حساب با طلبکاران پدرش به تهران برود.

در بخشی از کتاب همراه آفتاب می‌خوانیم:

تقی روز به روز بیشتر می‌فهمید و هر تجربه تازه‌ای او را بیشتر از مدار بسته‌ی ذهنش، دور می‌کرد. می‌فهمید که دنیا فقط کلاته‌اش – و هشت، نه تا دهی که او قبلاً می‌شناحت – نیست، می‌فهمید که دنیا خیلی بزرگتر از آن است که او حتی تصورش را هم نمی‌تواند بکند. کم کم داشت مسائل تازه‌ای یاد می‌گرفت. و یکی از آن مسائل این بود که او فهمید همیشه و در همه جا رنج و کار و گرسنگی مال زحمتکشان بوده است و راحتی و خوش خوراکی مال خان‌ها و سرمایه دارها یعنی مال زورگوها... .

این گونه بود که تقی سراسر زمستان، بهار، تابستان و حدود یک ماه از پاییز سال بعد را هم در تهران ماند و در بلورسازی کار کرد. دور از ولایت و در غم ولایت! به یاد مادرش و خواهران و برادرانش. مزد او در این مدت از بیست تومان به روزی سی تومان رسیده بود. او اکنون «گو خشک کن» شده بود. «سردم»‌ها را در کوره می‌گذاشت تا خوب داغ شوند و «بار» بر آن‌ها بچسبد. بعد «گوی‌ساز» دم داغ شده را با مقداری باراز کوره بر می‌داشت. کمی آن را باد می‌کرد – به همین علت لب‌هایش تبخال زده بود و دو تا از دندان‌هایش سیاه شده بود – و دوباره آن را می‌داد به دست تقی تا خشکش کند و برای کار «باربیار» آماده سازد... .

چه چیزها که تقی در این مدت ندیده و یا نشنیده بود از یک طرف سر و صداها و اعتراضات و اعتصابات مردم بر علیه شاه دست نشانده‌ی آمریکا شروع شده بود و روز به روز هم بر وسعت این‌گونه اعتراضات و تظاهرات خیابانی افزوده می‌شد، و از طرف دیگر مسائل و مشکلات خانوادگی، دلتنگی‌ها و رنج کار و از همه مهمتر حرف‌هایی که درباره بلورسازی‌ها می‌شنید، همه و همه باعث حیرت، ترس و اضطراب، نگرانی و در عین حال آگاهی – تقی می‌شد.

 ۹۶ صفحه، ۱۳۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-160-0 

چاپ ۱۳۹۰: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب همراه آفتاب

برای دانلود کتاب همراه آفتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همراه آفتاب