دانلود کتاب همسرگزینی امروزی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همسرگزینی امروزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همسرگزینی امروزی

کتاب همسرگزینی امروزی اثر علی شمیسا، راهنمای تشخیصی خوبی برای انتخاب همسری ایده‌آل است که با فرهنگ و معیارهای ایرانی هم‌خوانی دارد.

علی شمیسا در این کتاب قصد دارد ادبیات و ذهنیتی بالغانه توام با فرهنگ و ابزار پرسش‌گری را در شما که قصد ازدواج دارید، به وجود آورد. شاید نتوانید همهٔ این سؤالات را از نامزدتان بپرسید؛ شاید ناخودآگاه در مقابل شما جبهه بگیرد؛ از جواب دادن طفره برود؛ سؤالات را غیرمستقیم مسخره کند؛ بسیار رند باشد و جواب‌هایی کلی و سطحی بدهد که به‌ظاهر شما را قانع کند.

اگر علاقه‌مندید به شناخت عمیق و بالغانه برسید، باید با ابزار پرسش‌گری، حوزه‌های گوناگون ذهنی نامزدتان را جستجو کنید. هر پرسش می‌تواند پنجره‌ای را مقابل شما بگشاید یا ابهامی برایتان به‌وجود آورد. گاهی در سؤالی متوقف می‌شوید و انتخاب‌تان تغییر می‌کند. فرهنگ ما فرهنگ خجالت و رودربایستی است و سعی می‌کنیم با تعارف بیش‌ از حد، یکدیگر را شرمنده کنیم. آن‌قدر با واژه‌ها بازی می‌کنیم که از اصل مطلب دور می‌شویم و نمی‌توانیم سؤالات اساسی‌تر را بپرسیم.

در این دیدگاه معتقدیم که ازدواج، شکلی از مذاکرهٔ اصولی است و باید قواعد آن‌را رعایت کنیم. این سؤالات، بسیاری از نگرانی‌های شما را برطرف می‌کنند. یادتان باشد خیلی از آدم‌ها پر از بازی، نیرنگ، حقه و کلک هستند و هنگام جواب دادن، شما را دور می‌زنند. اگر با حالت "من کودک خود" به سؤالات پاسخ دهید، جواب‌های بدی نمی‌شنوید یا ترجیح می‌دهید همهٔ جواب‌ها مثبت باشند.

گاهی دیده شده که دختر یا پسر، مقهور اتوریتهٔ نامزدشان شده‌اند. به‌عنوان مثال، اگر یکی از آن دو تحصیلات عالی دارد؛ مهندس یا دکتر است؛ آن یکی ناخودآگاه خود را مقهور او می‌داند و هر چه را که او بگوید، دربست می‌پذیرد.

اگر شخصیت بالغ داشته باشید، هر لحظه و هر روز، همه‌چیز را تمام‌ شده نمی‌دانید. باید خودتان را از نظر روانی طوری آماده کنید که حتی بر سر سفرهٔ عقد هم بتوانید "نه"‌ بگویید؛ بدون آن‌که احساس گناه یا مقصر بودن کنید. بحث سرنوشت و عمری در کنار کسی بودن است؛ بحث معاهدهٔ حقوقی سنگینی است که به‌راحتی نمی‌توان به آن بله گفت یا مسیر را تغییر داد.

ازدواج، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هاست که می‌تواند زندگی کسی را بسازد یا آن‌را ویران کند؛ می‌تواند شروع بحران‌های روحی عمیق برای دختر یا پسر باشد و شخصیت آن‌ها را متلاشی یا جنبه‌هایی از آن‌را تکمیل کند. ازدواج می‌تواند تولد و آغازی برای رسیدن به پایانی خوب یا تجربهٔ رنج، درد، تحقیر پی‌درپی، انحلال و تخریب شخصیت باشد. ازدواج، مفهومی کلی است که ده‌ها کلیدواژه زیر چتر آن پنهان شده است و زیرمجموعهٔ واژگانی ظریفی دارد. با این‌که جوانان، کلیات آن‌را می‌دانند، اما از جزییات و ظرایف آن اطلاع ندارند.

در بخشی از کتاب همسرگزینی امروزی می‌خوانید:

ازدواج موضوعی است که می‌توان آن‌را با ظرافت مدیریت کرد. مانند هر کسب‌وکار دیگری، در ازدواج هم مصالح و منابعی نظیر زمان، دارای شرایط، وضعیت‌ مفاهیمی خاص هستند. به‌عنوان دختر و پسر می‌توانید احساسات، فکر، شغل، درآمد، پس‌انداز و وضعیت اجتماعی خود را هنگام ازدواج، مهندسی کنید. ابتدا محاسبه کنید چه چیزهایی دارید. لازم است بتوانید این مفاهیم را با هم ترکیب و جفت‌وجور کرده و بهترین نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را بررسی کنید. همچنین محاسبه کنید چه چیزهایی ندارید که سعی می‌کنید آن‌ها را به دست بیاورید. هر ازدواج، مصالحی در اختیار دارد که مواد خام آن محسوب می‌شوند. دختر و پسر باید این مواد خام را با هم شناسایی کرده و با ترکیب آن‌ها موانع و مشکلات را برطرف کنند.

 ۲۹۵ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-644-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: ازدواج کودکانه، بالغانه، والدانه
فصل دوم
گام اول: بررسی بیوشیمی جنسی
فصل سوم
گام دوم: بررسی وضعیت احساسی، عاطفی نامزد خود
فصل چهارم
گام سوم: بررسی وضعیت فکری و عقاید نامزد خود
فصل پنجم
گام چهارم: بررسی وضعیت نقشه‌ی زندگی نامزد خود
(هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی)
فصل ششم: گام پنجم
بررسی وضعیت مالی و دارایی‌های نامزد خود
فصل هفتم: گام ششم
بررسی وضعیت شغلی نامزد خود
فصل هشتم: گام هفتم
بررسی وضعیت و نگرش جنسی نامزد خود
فصل نهم: گام هشتم
بررسی وضعیت ویژگی‌های شخصیتی نامزد خود
فصل دهم
گام نهم: بررسی وضعیت معنوی و اعتقادی نامزد خود
فصل یازدهم
گام دهم: بررسی دیدگاه درمورد وضعیت تفریحی و اوقات فراغت نامزد خود
فصل دوازدهم
گام یازدهم: بررسی وضعیت فرهنگی و اعتقادات نامزد خود
فصل سیزدهم
گام دوازدهم: بررسی وضعیت پایگاه اجتماعی نامزد خود
فصل چهاردهم
گام سیزدهم: بررسی وضعیت خودسازی نامزد خود
فصل پانزدهم
گام چهاردهم: بررسی وضعیت زیبایی‌شناختی نامزد خود
بحث‌های آزاد

راهنمای دانلود کتاب همسرگزینی امروزی

برای دانلود کتاب همسرگزینی امروزی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همسرگزینی امروزی

نظرات کتاب همسرگزینی امروزی

رضا ایزدی
۱۳۹۸/۵/۱۸
قبل از خواندن این کتاب نمیدونستم چ سوالاتی رو بپرسم و با مطالعه این کتاب متوجه شدم چطوری سوالات بهتری رو بپرسم
البته درمورد خیلی چیزای اضافی از نظر من توضیح داده شده ک میشه خلاصش هم کرد
ممنونم از کتاب راه
زهرا زرگری
۱۳۹۷/۲/۲۱
روش‌های نوین این کتاب بسیار کاربردی هست خوندنش رو به تمام دختران و پسران سرزمینم پیشنهاد میکنم با تشکر از کتابراه
حمیده حمیدی
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
کتاب مفید و خوبی بود برای من که مجرد بودم نکات زیادی درمورد انتخاب همسر بهم یاد داد که قبلا به خیلی از این چیزا اصلا فکر نمیکردم ممنونم..
مشاهد همه نظرات (۱۳)