دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

مارک منسون در کتاب هنر ظریف بی‌خیالی، از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز به شما می‌آموزد که از شکست نترسید؛ چرا که هر چه بیشتر شکست بخورید، در آینده موفق‌تر می‌شوید. این نویسنده با راهنمایی‌های کارآمد خود، شما را به سوی بهبود و تغییر زندگی سوق می‌دهد.

درباره‌ی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی:

همه‌ی انسان‌ها دلشان می‌خواهد زندگی خارق‌العاده‌ای داشته باشند و به اهداف و آرزوهای کوچک و بزرگ خود برسند، اما علت عدم موفقیت آن‌ها دقیقاً همین است! چه کسی ادعا کرده معمولی و متوسط بودن بد است؟ چرا فکر می‌کنید ‌همه‌ی انسان‌ها باید در تمامی زمینه‌ها مهارت داشته باشند؟ مارک منسون (Mark Manson) در کتاب هنر ظریف بی‌خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck) از شما می‌خواهد تا این اثر را به عنوان راهنمایی برای زندگی بهتر، با دقت کامل مطالعه کنید.

بیشتر مردم گمان می‌کنند بی‌خیالی همان بی‌تفاوتی نسبت به همه چیز است و فرد بی‌خیال آرامشی دارد که با کمک آن تمام طوفان‌ها را به راحتی پشت سر می‌گذرد. خواسته‌ی قلبی مردم این است که به فردی با این ویژگی تبدیل شوند.

منسون قصد دارد در این کتاب به شما بیاموزد که دغدغه‌ی فکری خود را کاهش دهید. این نویسنده باور دارد که چیزهای باارزش پس از پیروزی بر تجربیات تلخ به دست می‌آید و اگر تلاش کنید تا از مسائل منفی فاصله بگیرید، برعکس آن برایتان رخ می‌دهد. فرار از مشکلات، رنج بیشتری را به وجود می‌آورد.

حقیقت نهانی در زندگی وجود دارد که باید آن را بپذیرید: هیچ راهی برای رها شدن از استرس وجود ندارد! انسان همواره باید چیزی برای استرس در دل خود داشته باشد. در واقع بخشی از طبیعت آدمیزاد‌ به چیزی اهمیت می‌دهد و همین ویژگی برایش مشغولیت ذهنی ایجاد می‌کند. با این اوصاف، باید دغدغه‌ی چه چیزی را داشت؟ در دنیای امروز کتاب‌ها و فرهنگ‌ها تلاش می‌کنند تا همه چیز را خوب جلوه دهند و شما را به این باور برسانند که همه چیز مثبت است و بر انتظارات مثبت و غیرحقیقی تأکید می‌کنند. اگر بیشتر وقت‌ها آرزویی دارید، بدان معناست که در ناخودآگاه خود مدام تکرار می‌نمایید آن چیز نیستید و دنیای اطرافتان است که به شما تلقین می‌کند زندگی خوب به چه شکل است. تبلیغات به شما می‌قبولاند که زندگی ایده‌آل تنها با داشتن خانه‌ای لوکس، همسری جذاب و... به دست می‌آید. انسان توسط عوامل بسیاری محاصره شده است که به او می‌گوید زندگی خوب چیست و برای رسیدن به آن باید چه کاری انجام داد.

تلاش برای رسیدن به یک زندگی خوب قابل تحسین است اما بدانید که اگر به چیزی بیش از حد اهمیت بدهید، سلامت عقل خود را به خطر انداخته‌اید. رمز داشتن زندگی خوب توجه به مواردی است که ارزش حقیقی و ضروری برایتان دارد. این کتاب به شما نمی‌آموزد چگونه به خواسته‌ها و آرزوهایتان برسید، بلکه می‌گوید چگونه از دست بدهید و باز هم به راه خود ادامه دهید. از طرف دیگر، منسون روش‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید چیز‌های غیرضروری را از زندگی حذف کنید و داشته‌های مهم در زندگی خود حفظ کنید.

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی تأثیر شگفت‌انگیزی بر شما خواهد داشت؛ منسون با سبکی متفاوت و شیوا موضوعات پیچیده را به شما منتقل می‌کند. او حتی از زندگی خود هم مثال‌هایی آورده است و همین موضوع بر جذابیت اثر می‌افزاید.

نکوداشت‌های کتاب هنر ظریف بی‌خیالی:

- کتاب همه چیز به فنا رفته، فراخوانی است برای مشارکت در ساخت دنیایی بهتر و تنها همین کتاب، برای رسیدن به این مقصود، کافی است. (رایان هالیدی، نویسنده دو کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز)

- مارک منسون، در تحریک ذهن و نوعی درون‌بینی غیرمعمول و خاص خودش استاد است. ساده‌نویسی او در این کتاب وادارتان می‌کند ساعت‌ها به طور ناخودآگاه، آن را ورق بزنید. (جیمز کلیر، نویسنده کتاب پرفروش خرده عادت‌ها)

- همه ما از شرارت‌های دنیا در هراسیم و مارک به ما نشان می‌دهد که چه‌طور از وجه تاریک خود دوری کنیم. کتابی پر از بصیرت و شوخ‌طبعی که همه ما باید در اولین فرصت، آن را بخوانیم. (شان پاریش، بنیانگذار Famam street)

- سرشار از داستان‌هایی سرگرم کننده و شوخی‌هایی گزنده و بی رحمانه. (گودریدز)

- اثری لذت‌بخش و کتابی که ارزش مطالعه‌ی دوباره را دارد. (Kirkus Reviews)

مطالعه‌ی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال بهبود وضعیت خود هستید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، مطالعه‌ی این کتاب به شما توصیه می‌شود. شما با راهنمایی‌های منسون زندگی بهتری را تجربه خواهید کرد.

مارک منسون را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1984 به دنیا آمد و امروزه به عنوان نویسنده‌ای موفق در زمینه‌ی خودپروری، کارآفرین و وبلاگ‌نویس شناخته می‌شود. این نویسنده‌ی آمریکایی نخستین وبلاگ خود را در سال 2009 ایجاد کرد و به نوشتن درباره‌ی فرهنگ، روابط انسانی، روانشناسی، یافتن شریک زندگی و... پرداخت. از میان سایر آثار منسون می‌توان به مواردی مانند اوضاع خیلی خراب است، عشق کافی نیست و... اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب هنر ظریف بی‌خیالی:

- به مشکلات اهمیت ندهید، ابتدا باید به چیزی مهم تر از مشکلات اهمیت بدهید.
- مشکلات هرگز متوقف نمی‌شوند، آن‌ها صرفاً تعویض شده و یا ارتقا می‌یابند.
- خوشبختی راهی است پر از چیزهای افتضاح و شرم‌آور است.
- وقتی احساس می‌کنیم که مشکلاتمان را خودمان انتخاب می‌کنیم، احساس قدرت می‌کنیم.
- قدرت بزرگ، مسئولیت بزرگ را با خود به همراه دارد.
- ما همیشه در برابر تجربیاتی که تقصیر ما نیست مسئول هستیم. این بخشی از زندگی است.
- تعارض مسئولیت وتقصیر، به مردم اجازه می‌دهد که مسئولیت حل مشکلاتشان را به دیگران پاس دهند.

در بخشی از کتاب هنر ظریف بی‌خیالی می‌خوانیم:

آیین بودایی می‌گوید نظر شما در مورد اینکه «شما» چه کسی هستید یک ساختار ذهنی قراردادی است و باید این ایده را که «شما» اصلاً وجود دارید کنار بگذارید؛ معیارهای قراردادی که به وسیله‌ی آن‌ها خودتان را تعریف می‌کنید در واقع شما را به دام می‌اندازند، و بنابراین بهتر است همه چیز را رها کنید. به عبارتی، می‌توان گفت که آیین بودایی شما را تشویق می‌کند که اهمیت ندهید.

این به نظر شگفت‌انگیز است، اما برخی مزایای روانشناختی نیز در این رویکرد برای زندگی وجود دارد. وقتی داستان‌هایی که در مورد خودمان، برای خودمان می‌گوییم را رها می‌کنیم، خودمان را آزاد می‌گذاریم تا واقعاً عمل کنیم (و شکست بخوریم) و رشد کنیم.

وقتی کسی به خودش اقرار می‌کند؛ «می‌دانی، شاید من در روابط، خوب نیستیم»، آنگاه او (مونث) بلافاصله آزاد است تا اقدام کند و به ازدواج بدش پایان دهد. او هیچ هویتی ندارد تا با ماندن در یک ازدواج تیره روز و کم‌ارزش از آن محافظت کند فقط برای اینکه چیزی را به خودش ثابت کند.

وقتی دانشجو پیش خودش اقرار کند؛ «می‌دانی، شاید من یک شورشی نیستم؛ شاید من فقط می‌ترسم»، آنگاه او آزاد است که دوباره بلند پرواز باشد. او برای دنبال کردن رویاهای علمی خود و احتمالاً شکست دلیلی برای ترس نمی‌بیند. وقتی کارمند قبول می‌کند؛ «می‌دانی، شاید هیچ چیز منحصر به فرد یا خاصی در مورد رویاها یا شغلم وجود ندارد»، آنگاه او آزاد است تا صادقانه آن فیلمنامه را رها کند و ببیند چه اتفاقی می‌افتد.

 ۲۴۶ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6856-01-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: تلاش نکنید
حلقه‌ی بازخورد جهنمی
هنر ظریف بیخیالی
خب مارک، به هر حال نکته‌ی لعنتی این کتاب چیست؟
فصل 2: شادی یک مشکل است
بلای پاندای ناامیدی
شادی از حل کردن مشکلات ناشی می‌شود
احساسات مبالغه شده‌اند
مبارزه‌ی خود را انتخاب کنید
فصل 3: شما خاص نیستید
اوضاع به هم می‌ریزد
ظلم استثنایی بودن
اَ-اَ-اَ-اما، اگر من نخواهم خاص یا فوق‌العاده باشم، اصل مطلب چیست؟
فصل 4: ارزش رنج
پیاز خودآگاهی
مشکلات ستاره‌ی راک
چطور شد؟
ارزش‌های بد
تعریف ارزش‌های خوب و بد
فصل 5: شما همیشه انتخاب می‌کنید
انتخاب
مغالطه‌ی مسئولیت/تقصیر
واکنش به تراژدی
ژنتیک و شرایط موجود
مدل قربانی
هیچ «چگونگی» وجود ندارد
فصل 6: شما در مورد همه چیز اشتباه می‌کنید (اما من هم همینطور)
طراحان باورهای خود ما
دقت کنید که چه چیزی را باور می‌کنید
خطرات اطمینان محض
قانون اجتناب منسون
خودتان را بکُشید
چگونه اندکی کمتر نسبت به خودمان مطمئن باشیم
فصل 7: شکست راه پیشرفت است
پارادوکس شکست/ موفقیت
فصل 8: اهمیت نه گفتن
رد کردن زندگی شما را بهتر می‌کند
مرزها
چگونه اعتماد را بسازیم و جلب اعتماد کنیم
آزادی از طریق تعهد و به واسطه‌ی آن
فصل 9: و بعد تو می‌میری...
چیزی فراسوی خودمان
جنبه‌ی مثبت مرگ

راهنمای دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

برای دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر ظریف بی‌خیالی

نظرات کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

Behzad Adili Nasab
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
این کتاب شیوه نوینی برای خودشناسی و تقابل وارتباط با جهان پیرامونی انسان است. کافی با آن همراه باشید.
hossein naraghy
۱۳۹۹/۱۲/۷
دارم میخونم کتاب خوبیه ولی بعضی صفحات غلط املایی داره لطفا بررسی کنید.
محبوبه عشق ابادی
۱۴۰۰/۱/۱۰
فکر میکنم ترجمه یکم ضعیفه
ولی کتاب فوق العاده‌ای هست 👌
مشاهد همه نظرات (۶)
خودسازی، راه و رسم زندگی، چطور بیخیال باشیم، چگونه بی تفاوت باشیم، چگونه بیخیال و بی تفاوت باشیم، کتاب هنر ظریف بی خیالی، کتاب رویکردی متفاوت برای یک زندگی خوب، کتاب روشی نو برای خوب زندگی کردن، کتاب رویکردی نامتعارف به خوب زیستن، خرید کتاب هنر ظریف بی خیالی، دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی، کتاب خودسازی، خوشبختی، رسیدن به خوشبختی، پرفروش ترین نیویورک تایمز، کتاب پرفروش، راه های خوشبختی در زندگی، رازهای خوشبختی، مهارت های زندگی، امید به زندگی، امید در زندگی، امید به آینده، امید داشتن، دانلود کتاب های امیدوار کننده، مارک منسن، شادی در زندگی، شاد زیستن، کتاب هنر ظریف بی خیالی چه درس هایی به ما می دهد، کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها روشی نو برای خوب زندگی کردن، کتاب رویکردی غیر عادی برای یک زندگی خوب، The subtle art of not giving a fuck، The subtle art of not giving a fuck a ounterintuitive approach to، Mark Manson، کتاب زیاد به خودت سخت نگیر، کتاب هنر ظریف اهمیت ندادن، کتاب هنر ظریف به هیچ نشمردن، خرید کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، خرید اینترنتی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، قیمت کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه، کتاب هنر ظریف بیخیالی