دانلود کتاب وابستگی ناسالم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب وابستگی ناسالم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب وابستگی ناسالم

کتاب وابستگی ناسالم به قلم ملودی بیتی، راهنمایی تاثیرگذار و مفید برای رهایی از عادت‌ها و انسان‌های مخربی است که به آن‌ها وابستگی دارید. این کتاب پرفروش به شما کمک می‌کند تا انواع وابستگی‌های اشتباه زندگیتان را بشناسید و قدم به سوی ترک آن‌ها بردارید.

معرفی کتاب وابستگی ناسالم:

در کل هستی، آهنگی در حال نواختن است و این آهنگ، حکایت از شادی دارد؛ شادی خویش و تلاش در انتقال این شادی به دیگران. ضربان قلب تک تک موجودات متفکر و اندیشمند، تحت کنترل همین شعور پنهان و آهنگ جاودانه است. اشخاصی که در طول تاریخ نامشان جاودانه شده به این دلیل است که با این ریتم پنهان هستی هماهنگ شده‌اند.

این ریتم جاودانگی، پیامش دوست داشتن و گره‌گشایی از مشکلات یکدیگر است. پس شما هم چاره‌ای ندارید جز اینکه برای سعادت، با این شعور پنهان هستی ارتباط برقرار کنید. برای خدمت کردن و دوست داشتن انسان‌ها بشتابید، یعنی وابستگی جاودانه سالم را خط مشی خود قرار دهید. اگر چنین کنید، به هیچ وجه غم و اندوه در روح و جان شما، مکانی نخواهد داشت.

اگر شما توانایی دوست داشتن دیگران را نداشته باشید، خودخواهی و غرور وجودتان را فراخواهد گرفت و در آن صورت، دیگران را به خاطر خودتان دوست خواهید داشت و این موضوعی است که در سرتاسر کتاب وابستگی ناسالم (Codependent no more) بدان پرداخته شده است.

وابستگی ناسالم با تفکر منفی یکسان به شمار می‌آید، تفکر منفی نیز انتقال تنش منفی به دیگران محسوب می‌شود که این موضوع برخلاف خواست خدا و شعور پنهان است و قدم برداشتن در راهی غیر از شادی است؛ بنابراین اگر در تفکر منفی غرق شوید، غم و اندوه را در خود و دیگران منتشر خواهید کرد. به عبارت دیگر، خارج از دستگاه موسیقی که در کل کائنات نواخته می‌شود، حرکت کرده‌اید.

کتاب وابستگی ناسالم اولین بار در سال 1986 منتشر شد و به فروش بالایی دست یافت و تا سال 2009 در آمریکا به چاپ 25‌ام خود رسید و به فروشی بیشتر از 5 میلیون نسخه در جهان رسید. این کتاب به افراد زیادی در جهان کمک کرده است تا مشکلاتی رفتاری خود را که به شکل اعتیاد و رفتارهای بیمارگونه درآمده‌اند، تغییر دهند و در صدد ترک آن‌ها برآیند.

ملودی بیتی (Melody Beattie) در 16 فصل اهمیت ارزش‌های فردی و عزت نفس انسانی را در قالب تفکرات، تمرینات و داستان‌هایی آموزنده، به شما می‌آموزد و جهان پیچیده‌ی وابستگی‌های ناسالم را با بیانی ساده و روان به رشته تحریر در آورده است. او به شما می‌آموزد که چگونه با مسئله نابسامانی خود یا دیگری روبرو شوید. اگر با خواندن این کتاب، تغییر کردید و قدم به سوی بهبود اوضاع و رفتار خود گذاشتید، مشکلات دیگری که در اطراف شما وجود دارند، نیز بهبود خواهند یافت. کتاب وابستگی ناسالم در مورد مهم‌ترین مسامحه‌‌ی زندگی یعنی مواظبت از خودتان‌ است و برایتان توضیح می‌دهد که شما در قبال خود مسئول هستید. در نهایت، شما به کمک مسیری که ملودی بیتی آن را به شما نشان می‌دهد می‌توانید قدم بزرگی در ترک عادات و وابستگی‌های مخرب بردارید و تغییری اساسی در روند زندگی خود به وجود آورید.

ملودی بیتی را بیشتر بشناسیم:

ملودی بیتی در سال 1948 به دنیا آمد. این نویسنده‌ی آمریکایی، چهره‌ای موفق و محبوبی در سطح جهان به شمار می‌آید و تاکنون کتاب‌های او به زبان‌های مختلف ترجمه‌ شده و به فروش بالایی در جهان دست پیدا کرده‌اند. بیتی در زندگی خود اتفاقات و فراز و نشیب‌های تلخی را تجربه کرده است؛ او از نعمت حضور پدر در زندگی محروم بود و در کنار مادربزرگش زندگی می‌کرد و در کودکی و نوجوانی مورد آزار جنسی قرار گرفت. این نویسنده در 12 سالگی مصرف الکل را آغاز و در 13 سالگی به آن اعتیاد پیدا کرد. ملودی بیتی در 18 سالگی دیگر یک معتاد کامل به الکل و مواد مخدر بود. بعد از سال‌ها مشکلات، تصمیم به ترک اعتیاد گرفت و مسیری درست و مثبت را در زندگی انتخاب نمود. او تغییر بزرگ و محسوسی در زندگی خود ایجاد کرد که در انتها به کامیابی و موفقیت وی منجر شد. ملودی تصمیم گرفت تجربیات خود را در اختیار افراد دیگر نیز قرار دهد و شروع به نوشتن کرد. بیشتر کتاب‌های او برگرفته از تجربیات شخصی و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده هستند. بیتی در سال 1986 با انتشار کتاب وابستگی ناسالم به شهرت و موفقیت رسید. کتاب‌های او بیشتر به مسائلی مانند روانشناسی خودسازی، بهبود روابط شخصی و رشد و تکامل در زندگی می‌پردازد . میلیون‌ها نفر در دنیا کتاب‌های بیتی را مطالعه کرده‌اند و تاثیرات مثبت رهنمودهای او را در زندگی خود احساس می‌کنند.

کتاب وابستگی ناسالم مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای افرادی که خود را نادیده می‌گیرند و به نوعی می‌توان گفت اعتماد به نفس خود را در زندگی از دست داده‌اند، افرادی که اسیر قضاوت‌های نادرست اطرافیان خود می‌شوند و عزت نفس خود را نادیده می‌گیرند یا در بند روابطی هستند که روح و جسمشان را آزار می‌دهد، کتابی اثرگذار و سودمند است. همچنین این کتاب برای کسانی که در زندگی اعتیاد هر نوعی دارند، مفید خواهد بود.

جملات برگزیده کتاب وابستگی ناسالم:

- من دیگر قربانی حوادث نخواهم بود... زیرا به خود و نیروی درون خویش ایمان آورده‌ام.
- وابستگی یعنی موقعیتی رفتاری احساسی و فیزیولوژیکی از جانب کسی که قوانین و مقررات خودساخته و ستمگرانه‌ای را برای خودش درست کرده و آن را در مقابل خود و اطرافیانش اعمال می‌کند.
-شخص مبتلا به وابستگی کسی است که اجازه می‌دهد، اخلاق شخص مورد علاقه‌اش بر "او" غلبه کند.
- بهبودی از "وابستگی ناسالم" کمکمان می‌کند از آن درد غیر قابل تحملی که سال‌ها با آن زندگی کرده‌ایم، رها شویم.
- تمامی احساسات و حالت‌های مقبول نبودن و رد شدن خود را حس کنید، ولی در مقابل دیگران و عقایدشان در مورد خودتان مقاومت نشان دهید، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب وابستگی ناسالم می‌خوانیم:

نگرانی، وسواس و کنترل دیگران، خیالی باطل است. حیله‌هائی است که ما با آن‌ها بازی می‌کنیم. به حل مشکلات بی‌شمار خود تظاهر می‌کنیم. ولی مسائل خود را حل نمی‌کنیم. رفتارمان را با دلایلی قابل قبول، توجیه کرده‌ایم. ما با مشکلات جدی و بغرنجی که این‌چنین زندگی‌مان را از هم گسیخته است، روبرو شده‌ایم رنج و ناراحتی‌های بی‌پایانی که شخص عادی را نیز وادار به نگرانی نموده و دچار وسواس می‌کرد.

کسی را دوست می‌داریم که مشکل دارد، از کنترل خارج است. مشکل‌ احساسی، یا چیزی از مجموعه این مسائل دارد. ممکن است بعضی از ما، با مسائل کم اهمیت‌تری نسبت به مسائل فوق روبرو بوده باشیم، مسائلی که کمتر از این جدی بوده باشند. ولی، باز هم روی ما اثر گذاشته‌اند.

اشخاصی که دوستشان داشته، یا توجهی به آنان داشته‌ایم، متلاطم بوده‌اند. کاری می‌کردند که آرزو می‌کردیم، چنان نکنند و مثل ما بیندیشند. راهی را می‌رفتند که می‌خواستیم باعث این‌همه مشکلات برای "آنان" نشود. بجز مسئله عادت، ممکن است، طرز برخوردمان را با تعلق خاطر و وابستگی ناسالم، نگرانی و حساسیت و میل قوی به کنترل دیگران گسترش داده‌ایم و یا شاید در گذشته با افراد و یا حوادثی که خارج از کنترل ما بوده‌اند، ناخواسته دست و پنجه نرم کرده‌ایم.

 ۲۴۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5942-60-9 

چاپ ۱۳۸۶: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه ناشر
یادداشت مترجم
پیشگفتار نویسنده- ملودی بتی Melody Beattie
مقدمه نویسنده – ملودی بیتی Melody beattie
فصل اول: داستان جسیکا
فصل دوم: داستان‌های دیگر
فصل سوم: "وابستگی ناسالم" چیست؟
تاریخ مختصر
فصل چهارم: شخصیت‌های وابسته
کارهائی که وابسته‌های ناسالم مکرراً انجام می‌دهند
سرکوبی
کنترل کردن
مشخصات "وابستگی ناسالم"
ارتباطات ضعیف
مشکلات جنسی
بعضی از وابسته‌ها
فصل پنجم: رهایی
دلبستگی
حالت‌های گوناگون وابسته ناسالم
وسواس
فصل ششم: با وزش هر بادی خم نشو سخت نگیر
وقت و زمان واکنش نشان دادن خود را تشخیص دهید
فصل هفتم: آزاد و رها شو
جدائی، رهائی و تسلیم
فصل هشتم: رهائی از قربانی بودن
رهائی چیست؟
اکنون نگاهی دیگر به مسئله نجات بخشی
فصل نهم: نمی‌دانم برسرم چه آمده است.
فصل دهم: زندگی خودت را بگذران
اهمیت دادن به خودمان و بر آوردن نیازهایمان
فصل یازدهم: به خودت عشق بورز
فصل دوازدهم: هنر تایید خویشتن
فصل سیزدهم: احساسات خود را حس کنید
فصل چهاردهم: خشم
فصل پانزدهم: شما هم می‌توانید فکر کنید
فصل شانزدهم: هدف‌هایتان را مشخص کنید

راهنمای دانلود کتاب وابستگی ناسالم

برای دانلود کتاب وابستگی ناسالم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  وابستگی ناسالم

نظرات کتاب وابستگی ناسالم

نسیم کثیریان
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
مباحث جدیدی بود
تا حالا فکر میکردم وابستگی فقط یک معنی داره. ولی اوایل کتاب یه مقدار کسل کننده و حوصله سر بر بود برام
امیر محمدیان
۱۳۹۹/۶/۲۷
سلام کتاب خیلی خیلی خوبی بود میشه لطفا کتابای دیگر خانم ملودی بیتی رو هم در برنامتون قرار بدین
افسانه نوری
۱۳۹۹/۸/۲۷
بخونیدش... خصوصا خانما...
مشاهد همه نظرات (۴)