دانلود کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات

  • از: حمید محسنی
  • ناشر: انتشارات کتابدار
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات

کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات نوشتۀ حمید محسنی، مرجع کاملی از لغات انگلیسی پر کاربرد حوزه‌ی اطلاعات همراه با ترجمه‌ی فارسی است.

متن‌های مرتبط با علم اطلاعات حاوی گسترۀ وسیعی از واژه‌ها و عبارت‌هایی است که ترجمۀ آن بدون استفاده از واژه‌نامه‌ای روزآمد و تخصصی دشوار است. گستردگی این واژه‌ها به خود علم اطلاعات مربوط می‌شود که حوزه‌ای بین رشته‌ای یا چند رشته‌ای است.

از جمله حوزه‌های مرتبط با آن چاپ و نشر، علوم کتابداری، رایانه، ارتباطات، شبکه‌ها، علوم شناختی و مانند آن است. البته در هر کدام از این حوزه‌ها واژه‌نامه‌ای مستقل منتشر شده که برخی از آن‌ها حاوی تعداد زیادی واژۀ تخصصی در همان زمینه است. گاهی لازم می‌شود از تمام این واژه‌نامه‌ها همزمان استفاده شود تا متنی در زمینۀ علم اطلاعات و کتابداری یا حوزه‌های مرتبط ترجمه شود.

کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات (Dictionary of Information Science)، با توجه به همین نیاز تدوین شده است تا در حد ممکن مراجعه به واژه‌نامه‌های متعدد را کمتر سازد و همین طور برابرهای فارسی آن با نگاهی تخصصی به نیازهای مرتبط با علم اطلاعات باشد. البته در انتخاب واژه‌ها و عبارت‌ها به نیازهای کاری و روزمرۀ متخصصان علم اطلاعات مثل استفاده از نرم افزارها و سایت‌های اینترنتی هم توجه شده است.

 ۲۲۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5489-46-0 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات

برای دانلود کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  واژه‌نامه علم اطلاعات

نظرات کتاب واژه‌نامه علم اطلاعات

Alireza Ahmadi
۱۳۹۸/۴/۲۲
بسیار کاربردی برای دانشجویان کتابداری، حتی سایر رشته‌ها
مشاهد همه نظرات (۱)