دانلود کتاب پانزده سگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پانزده سگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پانزده سگ

کتاب پانزده سگ به قلم آندره الکسیس که گران‌ترین جایزه کتاب دنیا به نام گیلر را از آن خود کرده، داستان شرط‌بندی دو تن از خدایان اساطیری یونان با نام‌های آپولو و هرمس را به تصویر می‌کشد که هنگام مستی در مورد زبان انسان‌ها سخن می‌گویند و به این می‌اندیشند که اگر حیوانات نیز هوشمندی انسان‌ها را داشتند چه می‌شد.

پیش از هر چیز خوب است بدانید کتاب پانزده سگ (Fifteen dogs: an apologue)، اثری بسیار غمگین است، نه به معنی ناراحتی زودگذری که با با تایتانیک و آنا کارنینا داشتید، بلکه خواندن داستان شرط هرمس و آپولو دردی را تا مدت‌ها درونتان می‌نشاند و غمی عمیق را با آن تجربه خواهید کرد.

هرمس خدای سارقان برخلافِ برادرش آپولو که خدای خورشید است، اعتقاد داشت که هوش و درک انسان‌ها موهبتی است که هم شادی به همراه دارد و هم ناراحتی. آپولو که با ادعای برادرش موافق نبود، پیشنهاد داد تا به پانزده سگ که که به دلایل گوناگون در یک کلینیک دامپزشکی حبس شده بودند، هوش انسان‌ها را ببخشند و سر شادی و غمشان شرط ببندند؛ به این شکل که حتی اگر یک سگ هم با شعف و خوشی از دنیا رفت، هرمس شرط را برده باشد و برعکس.

در این کتاب داستان تلاش سگ‌های نفرین شده‌ای به رشته تحریر درآمده که قصد دارند هرطور که شده در چنین دنیای بی‌نظمی به معنا و مفهوم دست پیدا کنند و خبر هم ندارند که تنها بازیچه‌ی شیطنت‌های دو خدای کنجکاو شده‌اند.

این سگ‌ها در ستیز با وضعیت جدیدی که در آن قرار گرفته‌اند و ذات اصیل سگی‌شان داستان‌های مختلفی را تجربه می‌کنند و به این ترتیب صفات انسانی گوناگونی از جمله خشونت، خشم، نفرت، حسادت، دروغ، عشق، دوستی، دلبستگی و... در قالب زندگی پیشینشان شکل می‌گیرد.

کتاب پانزده سگ سرشار از اتفاقات غیر منتظره‌ای است که با طنزی تلخ روایت می‌شوند و بسیاری از نهادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را به چالش می‌کشد. اما توجه داشته باشید که کتاب، داستانی خواندنی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد و فارغ از تمام استعاره‌ها، شخصیت‌هایی باورپذیر دارد که با تمام آن‌ها ارتباطی نزدیک پیدا خواهید کرد.

آندره الکسیس (Andre Alexis) در کتاب پانزده سگ، مزایا و معایب هوش انسانی را بررسی کرده و آن‌ها را به چالش می‌کشد و با روایت داستان سگ‌ها و مشکلاتی که برایشان پیش‌می‌آید قصد دارد تا این مهم را به تصویر بکشد.

آندره متولد سال 1957 در ترینیداد کانادا است. اولین اثر وی «دوران کودکی» نام داشت که در میان کتاب‌های رمان، جایزه‌ رمان اول ‌کانادا و جایزه‌ی تریلیوم‌ را از آن خود کرده و همچنین کاندید کسب جایزه ‌گیلر و نویسندگان اعتقادی-تخیلی نیز شد. کتاب‌های قبلی او عبارتند از پناهگاه، زیبایی و اندوه، اینگرید‌وگرگ، و جدیدترین کتاب او چوپانی، که باز هم کاندید دریافت جایزه‌ی راجرز برای نویسندگان اعتقادی-تخیلی شد.

برخی نظرات درباره کتاب پانزده سگ:

- خواندن این کتاب یک مزیت است. (Wordfest Reviews)
- یک داستان فانتزی دوست داشتنی، هوشمندانه و هیجان انگیز. (Guardian)
- کاوشی هوشمندانه در ذات، ارتباطات و چگونی تشکیل جوامع‌مان. (Kirkus Reviews)

جوایز کتاب پانزده سگ:

- برندۀ جایزه تراست فیکشن
- برندۀ جایزه اسکوتیابانک گیلر
- برندۀ جایزه هفتاد و پنج هزار دلاری رایتر
- برندۀ جایزه گیلر (گرانترین جایزه کتاب دنیا)

در بخشی از کتاب پانزده سگ می‌خوانیم:

این یک موفقیت بزرگ بود. پرنس عمیقاً از این بابت احساس خوشحالی می‌کرد. او باخودش فکر کرد که یک مرز بزرگ را پشت سرگذاشته است. اما آپولوی کینه‌توز دست از سر او بر نداشت. صدای زن که با آن لهجه‌ی عجیب شعرهایش را می‌خواند آخرین چیزی بود که پرنس روی زمین شنید. او کاملا کَر شد. او حتی صدای خودش را هم نمی‌شنید. وقتی سعی می‌کرد حرف بزند، تنها چیزی که حس می‌کرد لرزش بدنش بود. این اوج تباهی بود. جهان با تمام مفاهیمش یک‌جا و ناگهان از او دور شده بود.

پرنس کسی نبود که امیدش را از دست بدهد. اما حالا امید او را رها کرده بود. او در یک‌سکوت خاکستری رنگ بی‌انتها تنها مانده بود. تنها چیزهایی که برایش هنوز به قوت قبل باقی مانده بود حس بویایی و تعادلش بود. از آن به بعد یکی از مردهای خانه او را بلند می‌کرد و اینجا وآن جا می‌گذاشت.

این موضوع بیشتر از هر چیز دیگری آشفته‌اش می‌کرد. او بدون اینکه بداند ناگهان خودش را در آغوش کسی می‌یافت که داشت به او محبت می‌کرد. او می‌توانست مردها را از روی بوی آن‌ها تشخیص دهد اما چندان فرقی به حالش نداشت. پرنس، خسته، پیر، کر و کور، می‌دانست که وقت رفتنش فرا رسیده و سعی کرد با وقار هرچه تمامتر با سرنوشت خودش روبرو شود.

او دست از غذا خوردن کشید و فقط کمی آب نوشید. او به اعماق وجودش پناه برد و منتظر مرگ قریب الوقوع خود شد. یک روز صبح زن او را بلند کرد. پرنس گرمای محبت او را احساس کرد. آن‌ها با هم به یک جایی‌ رفتند اما پرنس آنقدر ضعیف و فرتوت شده بود که دیگر برایش اهمیتی نداشت به کجا می‌روند. بیرون از خانه او جریان هوا را روی پوزه‌اش احساس کرد.

 ۲۶۸ صفحه، ۳۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5205-65-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
مقدمه مترجم
نقش آفرینان
شرط‌بندی
مجنون و بنجی
آخرین آرزوی آتیکوس
پایانِ کار مجنون
دو هدی

راهنمای دانلود کتاب پانزده سگ

برای دانلود کتاب پانزده سگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پانزده سگ

نظرات کتاب پانزده سگ

فاطمه محسنی
۱۳۹۸/۸/۲۸
من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم از دید جدیدی اومده خصایص انسان و جامعه رو نشون داده از نظر محتوا فوق العاده غنی و گیرا هست و از لحظه‌ای که خواننده وارد بطن داستان بشه دیگه کنار گذاشتن این کتاب خیلی خیلی کار سختیه. تم فلسفی و روانشناسی هم داره.
Shaghayegh Mohammadi
۱۳۹۸/۹/۱۲
راجع بهش هیچی نمیتونم بگم جز اینکه یک کتابی که احساسات کاملا درش زنده و قابل لمس‌اند و نوع نگارشش باعث میشه حسابی بهش جذب شین از ریتم نمیوفته و سرشاره از حس‌هایی که انسان‌ها باهاش سرکار دارن.
دوووووووست داشتنیه
Seyed Amir Asad Fatemi
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اوایل کتاب خیلی جذاب نبود. به خصوص که هر کدام از سگ‌ها اسم جداگانه‌ای داشت و هرچه تلاش کردم اسامی را به خاطر بسپارم با اتفاقاتی که برای هر کدام می‌افتد یکم سخت بود. البته شاید برای من.
از نیمه‌های کتاب به بعد جالب شد چون اتفاقات جذاب تری برای سگ‌های باقیمانده می‌افتد.
مشاهد همه نظرات (۲۴)