دانلود کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن

  • از: سعید رضایی
  • ناشر: انتشارات آوای نور
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن

کتاب حاضر چالش‌های کفایت اجتماعی پیش روی کودکان مبتلا به اختلال‌ها و بیماری‌های اکتسابی و مزمن را مورد بحث قرار می‌دهد. با این‌که اختلال‌های بی شماری وجود دارند و در این کتاب امکان پرداختن به همه آن‌ها میسر نیست، اما بدون تردید دراکثر افراد مبتلا به این اختلال‌ها، مشکلات روانشناختی، مشکلات اجتماعی و نقص در کارکردهای اجتماعی قابل ملاحظه است. بطوری که در بررسی‌های ویتچن (2011)، کسلر (2012)، گلدبک، 2014)، گزارش شده است که اختلال‌های افسردگی با نرخ شیوع بسیار بالا، یکی از شایع‌ترین مشکلات روانشناختی است که اکثر افراد مبـتلا به بیماری‌های مزمن را گرفتار می‌کند و توانایی سازگاری اجتماعی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این کتاب به طور خلاصه به انواع بیماری‌های مزمن از جمله؛ دیابت، آسم، فیبروز کیستیک (بیماری ارثی غدد تولید کننده مخاط و سایر غدد برونریز بدن) و بیماری‌های تشنجی و برخی اختلال‌ها و بیماری‌های اکتسابی مثل؛ سرطان دوران کودکی، ضربه مغزی و تومورهای مغزی پرداخته می‌شود. علاوه براین مشکلات و اختلال‌های ژنتیکی رایج مانند؛ سفت شدن بافت‌های پیازی، سندروم X شکننده، سندرم ترنر، فنیل کتونوری، نوروفیبروماتوز، سندروم تورت، اختلال عصبی با حرکات ناخواسته و غیرارادی (تیک‌ها) و سندرم ویلیامز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. این اختلال‌ها اگرچه فهرستی جامع از همه بیماری‌ها و اختلال‌های امروزی نیستند اما تا این حد هم بسیار آموزنده و آگاهی بخش هستند و آگاهی نسبی از آن‌ها می‌توانند برای افرادی که درگیر این نوع بیماری‌ها هستند، کمک کننده باشند.

 ۱۵۲ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-138-2 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مولف
کفایت اجتماعی کودکان مبتلا به بیماری‌های اکتسابی و مزمن
فصل اول: کفایت اجتماعی و بیماری های مزمن در کودکان
کفایت اجتماعی
بیماری‌های حاد و مزمن در کودکان
دیابت در کودکان
آسم در کودکان
فیبروز کیسه ای در کودکان
تشنج در کودکان
خلاصه و جمع بندی
فصل دوم: کفایت اجتماعی و بیماری‌های اکتسابی در کودکان
سرطان دوران کودکی
2. صدمات ضربه مغزی
درمان و توانبخشی کودکان مبتلا به بیماری‌های اکتسابی
خلاصه و جمع بندی
فصل: کفایت اجتماعی و اختلال‌های مرتبط با نقایص ژنتیکی
وراثت
کروموزوم
ژن
اختلال‌های ژنتیکی
سندروم ویلیام
نوروفیبروماتوز
توبروس اسکلروزیس
سندروم ترنر
سندرم X شکننده
فنیل کتونوریا
خلاصه و جمع بندی

راهنمای دانلود کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن

برای دانلود کتاب کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کفایت اجتماعی: کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن