دانلود کتاب کفش فروش پیر


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب کفش فروش پیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کفش فروش پیر

در کتاب کفش فروش پیر، برای اولین بار، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت نایک (تولید کننده پوشاک و کفش‌های ورزشی) فیل نایت، به روایت سرگذشت محرمانه‌ی این شرکت در روزهای اول که تنها یک بنگاه تجاری نوپای کوچک بود و تبدیل شدن آن به یکی از بزرگترین برندهای نمادین، سرنوشت‌ساز و سودآور می‌پردازد.

یک یادآوری صادقانه و روح‌انگیز از تصویر واقعی مسیر موفقیت در تجارت. این مسیر، سفری است آشفته، پرمخاطره و نابسمان که مملو از اشتباهات، تلاش‌های بی وقفه و فداکاری‌هاست. در کتاب کفش‌فروش پیر (Shoe Dog: A Memoir By The Crator Of Nike)، نایت مسیری را می‌گشاید که مدیران اندکی این کار را می کنند. فکر نمی کنم نایت بخواهد چیزی را به خواننده آموزش دهد. در عوض، او کار بهتری می کند؛ با صادقانه‌ترین حالت داستان خویش را نقل می‌کند. این داستان، بسیار شگفت‌انگیز است.

کتاب کفش‌فروش پیر جزء بهترین کتاب‌های کسب‌و‌کار به شمار می‌آید و همچنین پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و آمازون است.

فیل نایت (Philip H Knight) جوان، جستجوگر، تازه فارغ‌التحصیل شده از دانشکده‌ی کسب‌وکار، پنجاه دلار از پدرش قرض می‌گیرد و شرکتی را با یک هدف ساده راه اندازی می‌کند: واردات کفش‌های دو میدانی با کیفیت و ارزان از ژاپن. نایت با فروش کفش‌ها پشت صندوق عقب ماشین پلیموث ولیانت خود، در همان سال اول یعنی 1963، هشت هزار دلار درآمد کسب کرد. امروزه، فروش سالانه نایکی بیش از 30 میلیارد دلار است. در این عصرِ بنگاه‌های تجاری، شرکت نایکی فیل نایت با نظام پولی طلا برابری می‌کند و آرم این شرکت فراتر از یک لوگو است. این آرم که نماد وقار و بزرگی است، یکی از اندک نمادهایی است که خیلی سریع در گوشه و کنار دنیا شناخته شد.

اما نایت، مرد پشت پرده‌ی این آرم، همیشه معما بوده است. امروز، نایت در قالب شرح حالی شگفت‌انگیز، بی‌آلایش، بی‌پرده، بامزه و خوش‌ساخت بالاخره داستانش را نقل می‌کند. همه‌ی ماجرا از یک لحظه‌ی حساس شروع شد. نایتِ بیست و چهار ساله در راه سفر به آسیا، اروپا و آفریقا، در پیکار با سؤالات بزرگِ ذهنش،به این نتیجه می‌‌رسد که مسیر نامتعارف، تنها راه برای اوست. به جای کار برای یک شرکت سهامی، او چیزی را کاملا با دستان خودش می‌سازد؛ چیزی جدید، پویا و متفاوت. نایت بسیاری از خطرات مهلکی را که او در مسیرش با آنها مواجه شده بود، تشریح می‌کند؛ شکست‌های کمرشکن، رقبای بی‌رحم، بی‌شمار افراد شکاک، کینه توزان و بانکداران متخاصم و همچنین پیروزی‌های شورانگیز و راه فرارهای باریکش. بالاتر از همه، او به روابط سازنده‌ای اشاره می‌کند که قلب و روح نایکی را تشکیل دادند؛ با مربی دو و میدانی سابقش، بیل باورمنِ تندخو و پر‌جذبه، با اولین کارمندانش، گروهی اراذل از وصله‌های ناجور و دانشمندانی که خیلی سریع به گروهِ برادران دیوانه‌ی آرم نایکی تبدیل شدند.

آنها در کنار یکدیگر، با مهار قدرت سحرآمیز رویایی بی‌پروا و عقیده‌ای مشترک در قدرتِ رهایی بخش و دگرگون شونده‌ی ورزش، برند و فرهنگی ساختند که همه چیز را تغییر داد.

این اثر در کمپین نشر آگاهی و با حمایت بانک ملت بصورت رایگان عرضه شده است.

 ۴۱۰ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-11-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب کفش فروش پیر

برای دانلود کتاب کفش فروش پیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کفش فروش پیر

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
نوید صبح
۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شاید یه زمانی هم به من بگن محلول فروش پیر😁
محمد علیپور
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اگر کتاب‌هایی مثل زندگینامه ایلان ماسک موسس اسپیس ایکس و تازه سازی ساتیانادلا رو مطالعه کردید پیشنهاد میکنم این کتاب رو هم مطالعه کنید چون کتابی هست که نمایانگر این هست که با تلاش و فکر خلاقانه کسب و بیشتر...
غلامرضا صیدالی
۱۳۹۶/۸/۱۳
من بسیار از خواندن زندگی نامه انسان‌های موفق لذت میبرم... بسیار کتاب خوبیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲۴)